Nadílka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od workhard »

Já nic odpojovat nebudu,je tam ještě pár dalších věcí,které mě na tom krámu stolicujou,tak mám aspoň důvod to vrátit. :wink:

:twisted: Co kdybych byl dlouhonohá blondýnka,ta si nic taky neodpojí...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#32 Příspěvek od Hill »

workhard píše: :twisted: Co kdybych byl dlouhonohá blondýnka,ta si nic taky neodpojí...
Dlouhonohá blondýnka se dokáže rozčílit i třeba jen proto, že za dveřmi s nápisem MUŽI našla jen záchod...

Mně nebylo naježeno k bastlení nic, snad jen Opticlean na čištění skeneru. To může být přínosem i pro Bastlírnu. Jinak to jistily fusekle, fernet a fungl nová akustická nounejm kytara, ale podle tvaru Schneiderovka, do zvuku se musí vyhrát. Ta stará (cremonská španělka, co jsem ji koupil přímo ve fabrice v Lubech v roce 1978) potřebuje přinejmenším předepnout krk a vyměnit kobylku, už prostě má struny moc vysoko a nepřesnost ladění už překročila tolerovanou hospodskou diferenci.
A navrch pár drobností, inu, nebyla to špatná nadílka.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#33 Příspěvek od Radix »

Kytara je z úzkým krkem, nebo širokým?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#34 Příspěvek od Hill »

Se širokým, na úzký bych nenaskládal pazouru.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#35 Příspěvek od Radix »

Taky jsem měl Schneidrovku, dvacet let jsem hrál koncertní kytaru. Basy měla skvělé, ale výšky poněkud tupé. Určitě se na tom podepsaly i české nylonové struny.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#36 Příspěvek od Hill »

Jakékoliv nylony budou tupé: zázračnou technologii ještě nikdo nevymyslel. Jenže kovovky neohnuly krk jen originál schneiderovkám, které se stavěly pod mistrováním Mistra. Když byl vystřídán, protože byl zrovna potřeba jinde, vypukla série reklamací.
U této nevím, kdo a z čeho ji dělal. Uvidíme. Třeba se z ní vyloupne perla.
Ostatně stradivárky asi, když byly nové, nehrály zdaleka tak, jako dnes. Proto se je nejspíš nedaří zkopírovat. Nebo se ty kopie zvukově ustálí po nějakých 100 letech a bude to to ono... kdo ví?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#37 Příspěvek od Radix »

Co jsem slyšel o stradivárkách, tak jejich zvuk nebyl v zázračném laku, jak se kdysi říkalo (housle bez laku znějí lépe), ale v kvalitě dřeva.
Ta kvalita dřeva se díky imisím natolik změnila, že takové dřevo, jako kdysi, už neroste.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#38 Příspěvek od Hill »

To je jedna z teorií a bude asi nejblíže k pravdě.
Nicméně, kdyby Mistři Pilař či Pötzl a jiní měli možnost slyšet své nástroje po 300 letech, třeba by se divili.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#39 Příspěvek od Davidsev »

Tak R4 už chodí, i s tuningem 8-) Nic kleklýho nebylo, ale špatnej kontakt v takovym exotickym konektoru...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#40 Příspěvek od Radix »

Tak to je prima. Teď už určitě posloucháš na osmdesátce vánoční rozhovory.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#41 Příspěvek od Davidsev »

Jak jsi to uhod? :D Škoda jen že neumím morse, ale stejně bych z toho zblbl, to se snad ani nedá naučit :D

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#42 Příspěvek od Radix »

Morseovku se naučíš, chce to dobrého učitele, nebo kurs. Dávat se naučíš brzo, horší je brát. Výhodu mají lidé s hudebním sluchem, těm jde učení lépe.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#43 Příspěvek od jandu »

Pozná niekto tento program na učenie morzeovky - G4FON Koch Trainer?
Napíšeš si text a on to odpípá.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#44 Příspěvek od Davidsev »

Tady je něco takovýho (Morseovka), napíšeš text buď písmeny, ten program to přeloží do čárek a teček nebo naopak. Umí to i odpípat.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#45 Příspěvek od Cust »

Tak ja mel bastilrsky bohateho jeziska.
2x toroidni transformator, kazdy 2x29V 200VA
Akorat kdyz jsem to rozbalil, tak na me cela rodina cumela par vterin a pak to matka zachranila. Podala me balicek se slovy: tady mas aspon ponozky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“