Randomizer

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#31 Příspěvek od bastliar »

Rád by som sa podelil o najčerstvejší tok myšlienok - vysokohorský vzduch má zázračne relaxačné učinky - za prispenia blahodarnej molekuly DMAE jedneho voĺnopredajneho doplnku stravy.
:!: Nepíšem to tu ako provokáciu, ktorá povedie ku haneniu mojej osoby, ale len ako perličku, možno námet, týmto teda ďakujem za pochopenie a toleranciu príznačnú pre ludí, ktorý bastlirnu navštevujú ako nový rozmer a obohatenie svojho každodeneho života a bytia ( sa s osudom .)

Ide o jednu z podobných úvah ako mikrosvet makrosvet - podobnosť mikrosveta atomov s makrosvetom galaxii.

Moja uvaha smeruje ku javu zvanom de-javue.
Zakladám ju na zákone zachovania energie. Energia nevzniká, nezaníka ale dochádza len ku jej premene z jednej formy na inú.
V ľudskom tele sa energia chemická, po tom čo sa dobre napapáme mení na energiu tepelnú ( a tá na inú ) ale okrem nej v našom organizme dochádza aj ku elektrochemickým dejom, vďaka ktorým sa prenášajú vzruchy aj medzi neuronmi a vďaka tomu máme vedomie, myšlienky, spomienky.
U tejto elektrickej energie taktiež dochádza ku premene na elektromagnetickú energiu ( možno aj inú ) ktorá je vyžarovaná do okolitého eteru, lepšie sa v ňom šíri. S tým pravdepodobné súvisi ďalší fenomén - oscilácie :
Ak si vezmeme jednoduchý krátko vybudený oscilačný obvod, po tom čo v ňom vybudíme kmit, tento postupne "zaniká" = zmenšuje sa amplitúda ale rastie frekvencia = zmenšuje sa vlnová dlžka. Zmenšovanie vlnovej dĺžky vedie ku tomu, že vlny sú schopné prejsť menšími otvormi, inak by sa odrazili. Vlnová dlžka má napriklad vo svete optiky aj ten význam, že žiarenie je schopné prejsť tzv. atmosferickými oknami, platí to napr. pre viditeľné žiarenie, blízku infračervenú oblasť a vzdialenú infračervenú oblasť - sú to malé intervali vlnových dlžok, v ktorých sa žiarenie šíri najďalej.

Tu sa vrátim ku elektromagnetickým vlneniam vzniknutých z elektrochemickej činosti CNS. Je možné, že zmenšovaním amplitudy a zmenšovaním vlnovej dlžky, sa v určitom okamihu tieto vlny šíria ľahšie vesmírom a dojde ku akémusi skoku, kedy aj keď v krátkom okamihu správnej vlnovej dlžky ale predsa dojde ku šíreniu na veľkú vzdialenosť, v akomsi intervale správnej frekvencie, vlnovej dlžky, pričom týchto okien može byť nespočet a tieto skoky sa po sebe opakujú, za zmenšovania vlnovej dlžky, rastu frekvencie. Možno existujú aj červie diery pre konkretne hodnoty vlnovej dlžky.

Je možné, že po dlhom dlhom dlhom čase sa tieto vlny vrátia spať ( ale aj zároveň do nového cyklu ) doby vzniku a miesta, premeny elektrochemickej energie na elektromagnetickú a dôjde vo vesmíre tak ku vzacnej zhode okamihu, že vlnová dlžka bude zhodná z rozmermi biologického oscilačného bvodu, pričom rozkmitá ten a nie iný, ako keď kľúč sadne do jedného a nie iného zámku. To by však nastalo len ak by bol rozmer oscilačného obvodu prispôsobený plynutím času zmenšenej vlnovej dlžke - vždy pre menší a menší mikrosvet. V podstate by to bola akási obdoba vesmírnej databanky informácii, z ktorej možu konkretny jedinci v konkretný okamih čerpať, pokiaľ sa dejiny ľudstva vivinuli tak, že vobec došlo ku ich zrodeniu v správny okamih historie a ich existencia nebola ukončená čí už nejakou nehodou alebo iným zásahom historie.
Možno dochádza aj ku znovuvyžiareniu tohoto naplneného de-javue, ktorý sa nabalí ku originalnej elmag. vlne a pôsobí ako korekcia pre ďalší navrat. Cyklus sa opakuje, pokračuje odznova.
Toto by korenšpondovalo s teoriou o reinkarnácii, ibaže by to viedlo ku tomu, že všetci jedinci prežijú po dlhom dlhom dlhom čase, znovu vzniku vesmírnej historie ten istý život, ten istý osud, tie isté útrapy - no ano, pre niekoho trochu deprimujúce, pre iného menej. Ale vzhĺadom na to, že vzniká vždy menší a menší mikrosvet, možu tu byť nejaké odchylky - takže aspoň slabá útecha, skor zbožné prianie.

Posledná príhoda - konečne som sa odhodlal skúmať stav výskumu parapsychologie na slovensku a napísal som do SAV-ky či prebieha alebo prebiehal výskum parapsychologie-prekognície. Odpísala mi vedúca že nie a pravdepodobne ani na iných odeleniach. O 15 dní vyhorelo jedno odelenie SAV-ky.
Podobný mail som teraz napísal aj na jednu špecializovanú akademiu na liptove - no snáď sa tu nestrápnim ak ku ničomu nedojde :wink: ( z ľudského, morálneho hladiska by bolo lepšie ak ku ničomu nedojde ) tak ste snáď natoĺko veĺkodušný, že mi to prepáčite :wink:
Naposledy upravil(a) bastliar dne 09 srp 2010, 12:47, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#32 Příspěvek od masar »

To jako myslíš prominout úmyslně založený požár? I ty dráčku Soptíku... :wink:

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#33 Příspěvek od bastliar »

nenene Né Brrr :wink:

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#34 Příspěvek od bastliar »

Náhodný tip vygenerovaný terminálom v slovenských euromilionoch a výsledok v českých euromilionoch :
5 - 6 - 9 - 18 - 26 - 27 - 30 / 2
4 - 7 - 9 - 17 - 22 - 28 - 29 / 2
27.8.2010 http://web-nlb.sazka.cz/LoterieAHry/doc ... T&did=9551
Přílohy
náhodný tip.jpg
(72.98 KiB) Staženo 26 x

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#35 Příspěvek od bastliar »

22.09.2010
vygenerovaný tip loto v tipose -- : 08 20 27 33 38 35
vylosované čísla v sazke sportka : 07 19 26 32 39 13
Přílohy
loto.jpg
(47.68 KiB) Staženo 23 x
Naposledy upravil(a) bastliar dne 23 zář 2010, 14:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Kolko si tym vyhral? :lol:

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#37 Příspěvek od bastliar »

Na slovensku nič a za hranicami mi chýba spojenec.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#38 Příspěvek od tomasjedno »

bastliar píše:Na slovensku nič a za hranicami mi chýba spojenec.
No, to není jednoduchá úloha, najít loterii, která se bude řídit podle tiketu, co si necháš doma vygenerovat u terminálu. Tak hodně zdaru v hledání spojenců.

Jen tak na okraj - nepíše se de-javue, ale déjà vu. Není charakteristickou vlastností oscilátorů, že by s klesající amplitudou kmitů znatelně rostla frekvence.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#39 Příspěvek od bastliar »

V čechách bolo v minulosti mnoho odborníkov cez parypsychlogiu , psychotroniku a údajne sa robilo mnoho výskumov v tejto oblasti, ale prelúskať sa všetkými informáciami na sieti je sizifovská úloha.
:?: Nepozná sa niekto osobne zo serioznym odborníkom, kapacitou v tomto obore.
Naposledy upravil(a) bastliar dne 23 zář 2010, 21:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#40 Příspěvek od tomasjedno »

bastliar píše:V čechách bolo v minulosti mnoho odborníkov cez parypsychlogiu , psychotroniku ... Nepozná sa niekto osobne zo serioznym odborníkom, kapacitou v tomto obore.
To je něco jako shánět hranatou kouli.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#41 Příspěvek od Cust »

:wink:

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od jankop »

Jako malej kluk jsem se o parapsychologii hodně zajímal, tudíž mi jméno docent Kahuda není cizí.
Zajímavý pohled z druhé strany, který jsem neznal, je zde http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/r ... temid=9678

A literatura ke stažení
http://www.cepes.cz/psychoenergetika/v-cr

Ale nevím, jestli to stojí za to číst. Já už z toho nějak vyrostl.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#43 Příspěvek od bastliar »

Zopakoval som tip v euromilionoch uvedený vyšie. Stačilo by len viac zaexperimentovať a vhodne čísla rozdeliť a mohol sa tip vydariť.
Aspoň v druhom tipe mi 9 miesto môže byť slabou utechou.

5 - 6 - 8 - 10 - 17 - 19 - 25 / 2

9 : -1 /+1
18 : -1 /+1
26 : -1
Přílohy
08.10.2010.jpg
(25.45 KiB) Staženo 24 x

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#44 Příspěvek od Cust »

pida_m píše:... no já myslím, že jen zde na tomto foru, je několik lidí, kteří svým "přiblížením se" k technice ji nakonec zlikvidují.
Akorát se jich neodvažuji vzhledm ke svému věku ptát, zda jsou panici.
no, dítě mám... Na elektroniku nějak působím. Restart počítače po mém příchodě dost typický jev. Kolegové mi nechtějí půjčit už ani "flashku". Pokud bude mít nějaký servisák problém se závadou, která se projevuje jen občas, tak se u něj můžu stavit - závada se projeví okamžitě (za dva lahváče, kafé a jedno cigáro). Praha a okolí. 8-)

Co se týče sázení - jeden čas jsem to zkoušel - docela dobrá úspěšnost, ale bouhužel jen po 30 Kč "výhrách" - vklad byl 32 Kč. To jsem měl ale období dešťů - takže potvrzuju hormonální nerovnováhu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#45 Příspěvek od tomasjedno »

Cust píše:...Na elektroniku nějak působím. Restart počítače po mém příchodě dost typický jev. Kolegové mi nechtějí půjčit už ani "flashku". Pokud bude mít nějaký servisák problém se závadou, která se projevuje jen občas, tak se u něj můžu stavit - závada se projeví okamžitě (za dva lahváče, kafé a jedno cigáro). Praha a okolí....
Já funguju přesně opačně. Obvykle stačí, abych vstoupil do místnosti, a nervově labilní technika se rázem uklidní a šlape jako hodinky :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“