Objednávky z Avelmaku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#31 Příspěvek od Hill »

Řekl bych, že většina této debaty je celkem zbytečná:
- kvalitu dodaných součástek v zásilkovém obchodě sotva bude někdo zkoumat, leda zpětně, když na jednu dvě z nich bude příliš mnoho reklamací. Pokud budou oprávněné, to by ovšem musela zjšťovat nezávislá zkušebna. Nejčastěji ale nemá smysl za ni platit, protože je daleko více případů, kdy k destrukci součástky došlo překročením katalogových hodnot, než špatnou technologií výroby. To se stává hlavně "výměnářům", kteří se snaží odstranit následek, aniž by našli napřed příčinu.
- předpokládám, že na Slovensku budou partneři AME stejně ochotní, jako v Hradci Králové, kde jim nebylo zatěžko sehnat a objednat i dávno již ne zcela běžné náhradní díly. A to jsem jen příležitostný zákazník, protože opravuji přístroje, které už možná snesou označení "historické" (kde že je ta hranice pane Křižíku?), a to součástkami převážně šuplíkovými.
- do AME mám teď konečně častěji možnost si zajet, byly doby, kdy jsem se tam dostal jedině mimo otvírací dobu, takže to částečně řešily dobírky. Ovšem to znamenalo dostat se pro ně před zavíračkou na poštu, protože se doručuje zásadně, když nejsem doma. A, když už jsem na zásilku doma čekal, ani se nesnažili zazvonit, jen hodili do schránky lístek. To je vám pak i plná moc pro souseda či manželku k ničemu. Možná se ale od té doby už zvonit naučili, přes dva roky jsem to nezkusil.
- velikost krabic a balíčků je skutečně odspodu limitovaná poštovním předpisem. Že by proto, aby nikomu z pošty nemohl balíček zůstat za nehty? Aby nepropadl válečkovou dráhou? Nebo aby se na něj vešlo razítko? To je mi vlastně jedno - hlavně, když to dojde.
- jsem zaměstnaný ve firmě, kde se mimo poštu točí dvakrát denně všechny tři hlavní kurýrní služby. K odesílání používáme také všechny tři, podle toho, co a kam, jak rychle a za kolik, a problémy nejsou.

Jistě, každému se někdy něco nepovede. Ale až budeme zralí, každý přiznat, že to tentokrát byla vlastní chyba, ubude i vzájemného napadání a zbude víc času na užitečnější činnost. Samozřejmě, pokud nejde o úmysl, který pachatel ze zištných důvodů zapírá nebo o něm "taktně" pomlčí.... ale to se týká různých záplat operačních systémů a firmware, nikoli hardwaru a jeho doručování.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#32 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Uznavam, ze to rozmiestnenie nie je uplne idealne, ale aspon to funguje :) Pouzivam to tak dvakrat za mesiac :D

Inak ja som objednaval len cez EMS a nebol ziadny problem.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od stepa »

kondik píše:Pre 99% zákošov je najdôležitejšia funkcia P+ a P- a toto je u tohoto diaľkového umiestené úplne na prd.
Asi jsem to 1%. By me zajimalo co se jim na teto fci libi...ja bych to klidne z DO odstranil...tyhle tlacitka primo nesnasim.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#35 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#36 Příspěvek od jarda_k »

Já patřím taky k těm 99procentům. Koho by bavilo hledat potmě čísla. Tlačítka P+ P- jsou většinou umístěny tak, že padnou přímo pod prsty. Většinu "televizního času" používám TV kartu v PC a tam to ovládám stejně - na klávesnici kurzorovými tlačítky. Mám jen 5 programů a vyhovuje mi to. Dalším argumentem je rychlost reakce. Na toto sekvenční přepínání to reaguje okamžitě, na přepínání přes čísla se čeká dýl (může se lyšit u jednotlivých přístrojů). Většinou dám přednost okamžité reakci před hledáním, i když to může v konečném důsledku trvat dýl. Prostě to že se něco okamžitě děje je pro mě osobně lepší.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Ja to tiez pouzivam. Ale cely ovladac (spolu s TV) pouzivam tak 2-krat mesacne :D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od stepa »

jarda_k píše:Já patřím taky k těm 99procentům. Koho by bavilo hledat potmě čísla. Tlačítka P+ P- jsou většinou umístěny tak, že padnou přímo pod prsty. Většinu "televizního času" používám TV kartu v PC a tam to ovládám stejně - na klávesnici kurzorovými tlačítky. Mám jen 5 programů a vyhovuje mi to.
Mam hledat po tme prstem cisla, nebo tlacitko na prepinani programu? :wink:
jarda_k píše:Dalším argumentem je rychlost reakce. Na toto sekvenční přepínání to reaguje okamžitě, na přepínání přes čísla se čeká dýl (může se lyšit u jednotlivých přístrojů). Většinou dám přednost okamžité reakci před hledáním, i když to může v konečném důsledku trvat dýl. Prostě to že se něco okamžitě děje je pro mě osobně lepší.
Tak tohle teda u me neni vubec zadny argument...holt mas pomalou TV :wink: . Moje TV(Thomson 29DX170S) to prepina stejne rychle bez prodlevy jak cisly, tak PR+ PR-...proto je uplne mimo misu cvakat z 1 na 4 pomoci tohoto pro me zbytecneho tlacitka, nez zmacknout rovnou 4(mam to 3x rychleji)...ale je to otazka vkusu, spise rychlosti TV. Proti gustu...dal to zname. Mozna jsem exot a delam to blbe :D , cili jsem to 1%

to kondik: ono kolikrat staci ucit nekoho po 40tce
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#39 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od stepa »

kondik píše:
stepa píše: to kondik: ono kolikrat staci ucit nekoho po 40tce
No, dobre, dobre, ešte uber desať rokov a sa naseriem... :D :D :D :D :D :D :wink:
S temi mam zatim kladne zkusenosti :D , 40 a vys uz je trochu na odolnost nervu :wink: Ale abych zase nekrivdil...zalezi na konkretni osobe.
Naposledy upravil(a) stepa dne 14 pro 2008, 21:39, celkem upraveno 1 x.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od otakarv »

Já se k televizi nedostanu,tu má většinou obsazenou manželka :lol: Takže problémy s ovládači nemám,já mám svůj internet a většinou se koukám na televizi zezadu :wink:

To stepa:ono kolikrát daleko mladšího "blbce"nic nejde naučit :smash:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od stepa »

otakarv píše:To stepa:ono kolikrát daleko mladšího "blbce"nic nejde naučit :smash:
Jojo, naprosty souhlas...jeste jsem dopisoval, ze zalezi na konkretni osobe...nekdy je 20ti lety drevak a 50tnik to pochopi hned :wink: Skatulkovat se v tomhle pripade asi neda.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#43 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od otakarv »

kondik píše:
otakarv píše:Já se k televizi nedostanu,tu má většinou obsazenou manželka :lol: Takže problémy s ovládači nemám,já mám svůj internet a většinou se koukám na televizi zezadu :wink:
A prečo píšeš to čo som chcel písať ja? :D ty mi kradneš myšlienky :D :D
Neviem prečo to tak je, ale opravárov nebaví pozerať telky (asi preto že ich už majú plné zuby).... :wink:
To jsem nechtěl :wink: Možná že funguje nějaká telepatie :D Když jsi mi tak sympatický :lol:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#45 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:57, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“