Záhada...letní a zimní pneumatiky??

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od workhard »

:D Na takovéhle ledovce jsi v pr... i se zimníma. :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#32 Příspěvek od Hill »

Devo70 píše:Ja jazdím celoročne na letných. V zime je to o držku, preto len v nevyhnutných prípadoch po meste. Tatkov argument pre nekúpenie zimných: celý život v práci jazdil bez zimných a nikdy sa nič nestalo.
Tatkov argument vychádza zo situácie, ktorá zjavne už niekoľko rokov nenastala a, hádam, bude horšie:

taky jsem jezdil trabošem na hrubších letních, tomu protektoru na diagonálkách se říkalo italský, vystačil jsem si s ním nějakých 300 tisíc km na okreskách na Semilsku, denně v létě v zimě (to se málokterá udržovala, vlastně ani na státovkách jsem si nemohl vybírat dobu, kdy budou zrovna čerstvě posypané). Jenže tehdy jsem cestou potkal tak dvě auta na 5km, žádný divous se mi nelepil na zadel, takže šlo bezpečně do zatáčky zpomalit. A přede mnou taky nikdo a, když něco, tak bylo dost místa na zastavení.
S druhým trabošem už přišly letní radiálky - a hned první zima na nich byla pěkně adrenalinová. Sice prošla bez škrábance, ale tak moc mi v životě sáňkování nechybělo, abych musel i za volantem. Další zimu už jsem jezdil na zimních a některé roky i v létě, ale to už nebyly traboše.
A zimní provoz na stejných (často i stejně málo udržovaných) cestách zhoustl o jeden až dva řády.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Jenys »

Hezký den pánové a dámy. Tak už je to tu zase :!: Konečně jsem se dostal k výměně letních gum za zimní....jako bych si namontoval posilovač. Ten rozdíl je tak markantní, že to nejvíc poznám, když je přehodím. Člověk si holt na nějaké ty letní zvykne i když to není ono, ale co jiného zbývá, no a pak při změně je to nádherné :lol:
Budu si vychutnávat zimní období, i když není o co stát :roll: , ale ....
Prostě tyhle zimáky jsou nějaké dobré, jsou to celoprotektory a já jsem s nimi nad míru spokojen :lol: :wink:

Takže přeji mnoho kilometrů bez nehody všem příznivcům zimáků, Jenys :wink: :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#34 Příspěvek od SIDTIM »

Mám feldu 1,6 s posilovačem.
V létě obutou na Brilantiskách, v zimě vpředu Polarisky, vzadu jakési celoprotektory.
I s posilovačem je setsakra poznat rozdíl. Skoro bych řekl, že jak přezuju na zimní, dlouze si zvykám, jak je auto citlivé na řízení, oproti letním gumám až vratké.
Brilantisky v létě sedí jak polštáře a na lítání po dálnici se jeví jako lépe držící stopu.
Nicméně, mám kamaráda v pneuservisu a ten mi letos při pohledu na zmní gumy řekl, ať na jaře ušetřím a přes léto dojezdím právě ty zimní. Jezdím na nich totiž již 11 let.. :evil:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Ragnol »

Takjá taky když přezuju z 195/45 na 165/65 tak je to znát :) Jak se tomu autu odlehčí. Jinak zimní gumy v létě rychlejc ubývaj ale jinak maj lepší přilnavost. už nevím kdo to tu psal , že se mu na nich špatně brzdí .. blbost. Pokud nejsou xx let starý a vytvrdlý. Většina zimních gum má v létě lepší vlastnosti než letní ve stejný cenový kategorii. Samozřejme pokud si koupíte letní pneu kolem 3k/kus už je to o ničem jiným než zimák za 700.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Jenys »

Ragnol píše:Takjá taky když přezuju z 195/45 na 165/65 tak je to znát :) Jak se tomu autu odlehčí. Jinak zimní gumy v létě rychlejc ubývaj ale jinak maj lepší přilnavost. už nevím kdo to tu psal , že se mu na nich špatně brzdí .. blbost. Pokud nejsou xx let starý a vytvrdlý. Většina zimních gum má v létě lepší vlastnosti než letní ve stejný cenový kategorii. Samozřejme pokud si koupíte letní pneu kolem 3k/kus už je to o ničem jiným než zimák za 700.
Hm, tak já mám také zimáky za 700 a právě začínám uvažovat, že je aspoň na tom předku asi nechám i přes léto, je to fakt úplně něco jiného, prstíkem popoháním volantík a jak píše Sidtim, také si musím zvykat na větší citlivost v řízení, skoro to někdy přeženu, jak jsem byl zvyklý se s volantem prát, teď je právě cítit lehké otáčení jak stojícího vozu, tak i při jízdě. U letních gum je cítit, jak propružuje pneumatika a pak teprve zatočí, tady je to otočené hned. Jo a navíc, ty letní gumy staré i nové přenášejí nárazy a nerovnosti vozovky, zimní se chovají úplně jinak :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“