Potriasla mi rukou - priateľka elka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od zdenoeddie »

Mne sa stalo ze ked som staval elektronkovy zosik,tak som si pekne chytil vyvody nabiteho kondiku 500u/500V......
2 dni ma este bolel loket az kdesi v pleci,a kedze bolo asi 01.00 tak som radsej zaplnil izbu samymi pi*ami a ku*vami a isiel spat :lol:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#32 Příspěvek od Radix »

S nimi jsi šel spát? To ti nezávidím.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Jenys »

zdenoeddie píše:Mne sa stalo ze ked som staval elektronkovy zosik,tak som si pekne chytil vyvody nabiteho kondiku 500u/500V......
2 dni ma este bolel loket az kdesi v pleci,a kedze bolo asi 01.00 tak som radsej zaplnil izbu samymi pi*ami a ku*vami a isiel spat :lol:
Tak tomu říkám správně cílená a aplikovaná "vakcinacie" :wink:

Docela slušný "Bordel" :oops:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#34 Příspěvek od vrky »

Asi před měsícem jse našel na křižovatce foťák. Někomu se zkutálel asi ze střechy. Přivezl jsem ho domů že se na něho podívám. Strčím tam baterky zapnu a ... nic, jenom takové divné vrčení. Hned jsem ho vypnul. Šroubovák do ruky a hurá do něj. Během chvilky jsem byl uvnitř. Držím ten tišťák v ruce, prohlížím, koukám. Najednou kopanec. S tišťákem jsem bouchnul o stůl. Po rozkoukání jsem vzal měřák a na kondíku bylo ještě 280V.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od zdenoeddie »

Radix píše:S nimi jsi šel spát? To ti nezávidím.
nie spat som siel uz sam :lol:
dufam ze toto leto sa uz takymto veciam vyhnem elekriky sa bojim ako cert kriza

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#36 Příspěvek od Ivan_Ryger »

To se provádí svépomocí - buď induktorem na kličku, nebo nějakým vn trafem z televize - princip "Vyděržaj, pijaněr!!!"...
stále lepšie je, keď vám ruka trhne, akoby ste zostali držať ako hluchí dvere... Známeno raz takto chytil vypínač, ja som sa len čudoval, že čo tam tak tancuje, o chvíľu v ten najsprávnejší moment mi došlo, že asi to nehrá... Pchal ta oba ruky.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od mtajovsky »

Mě taky elektrika vyučila. Na jedné brigádě se tahaly VN kabely a po uložení se orientačně pomocí Megmetu 2500 zkoušely. Teoreticky samozřejmě každý ví, že VN kabel má kapacitu a to velmi kvalitní. Ovšem šedivá je teorie, že ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

mtajovsky píše:Mě taky elektrika vyučila. Na jedné brigádě se tahaly VN kabely a po uložení se orientačně pomocí Megmetu 2500 zkoušely. Teoreticky samozřejmě každý ví, že VN kabel má kapacitu a to velmi kvalitní. Ovšem šedivá je teorie, že ...
KUA, tohle by bylo potřeba aplikovat jako vakcinaci vodičů proti Hnědočeským přemisťovatelům kabeláže (a barevných kovů obecně) v časoprostoru... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Sunmay »

NO já dostal asi největší šlahu od chladiče tranzistoru na impulzním zdroji, kterého sem se nedopatřením dotkl. Do teď mi ji připomíná lehký škrábanec od šroubováku ve stropě.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#40 Příspěvek od Peterseal »

Raz som pri upratovani nasiel fotak s bleskom,sestra ho zapla a nabila blesk a ja som o tom nevedel,otvorim ho,omylom siahnem na ten kondik a taka rana :cry: :cry:
No odvtedy si davam pozor na kondiky :lol:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Jenys »

Peterseal píše:Raz som pri upratovani nasiel fotak s bleskom,sestra ho zapla a nabila blesk a ja som o tom nevedel,otvorim ho,omylom siahnem na ten kondik a taka rana :cry: :cry:
No odvtedy si davam pozor na kondiky :lol:

To myslíš jako na všechny kondíky :?: Třeba i na toho na tomto fóru :?: :lol: :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

Raz som rozoberal fotak, tak som kondenzator blesku vybil skrutkovacom - a to bola dobra sleha. Takze blyska aj samostatny kondenzator, blesk k tomu ani netreba :)

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#43 Příspěvek od Milan121 »

Kdysi dávno jsem připojoval měděný kabel asi desítku do svorkovnice rozvaděče to byla petarda jako prase.Já měl nehet a kůži na palci poměděnou ještě týden.To nešlo umýt jen zeškrábat.Opravdu to byl jemný povlak jak z pokovovací lázně.A to jsem měl za sebou dozorujícího pracovníka který to vše měl řídit a dohlížet na bezpečnost.Škoda že jsem ho nevzal po palici jak jsem sebou cuknul.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Něco podobného se mi stalo na vojně - akorát ta vrstvička bylo stříbro z vypařené vidlice 30pinového konektoru - byl na prodlužovačce, kterou jsem zapojoval až u země do počítačové skříně 60cm hluboké, dírou 20 x 30cm - do samice, ve které bylo 3 x 127V. Prodlužovačka měla šlus - a já to netušil. Zastrčil jsem konektor do samice, RÁNA - a já vytáhnul ruku černou od napařenýho stříbra... Šťávu jsem tenkrát do těla nedostal, ale ta šlupka stačila - v tý plechový bedně to byla bomba jak od granátu... A to stříbro jsem z nehtů nedostal - musel jsem to nechat odrůst, vypadal jsem s černýma nehtama jako satanista...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Jenys »

Jo tak to jsi mi připomněl, jak jsem si do nehtu vypálil dírku :roll: :wink:

Před třemi roky, když jsme připravovali plazmový hořák pro Japonce a zapojovali několik ovládacích rozvaděčů, tak v jednom bylo potřeba vyměnit stykač. Bylo to napájené z velké bedny, tzv. "Vodní hospodářství", měl jsem to vypnuté jističem do toho rozvaděče.
Ale přijeli softwaráři a něco tam šli nastavovat a zapli mi jistič, což jsem nevěděl a vesele jsem si vyměňoval stykač a najednou rána a záblesk, akorát vedle ukazováčku...no dostal jsem jí stejně a v nehtu byla vypálená dírka a byl pěkně začuzelej. Lekl jsem se a nadával jsem jako špaček a oni byli vyvalení co se děje :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“