odpuzovac krtkou

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#31 Příspěvek od mtajovsky »

Jenys << tak to už vám nezbývá nic jiného, než zaplavit celou oblast čpavkovou vodou. :D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#32 Příspěvek od SIDTIM »

Ke krtkům:
Taky se mi asi po dvou letech objevil jeden takový podzemní úderník na zahradě. A protože se krtince začaly povážlivě blížit k místu, kde je takový ten nafukovací bazén, rozhodl jsem se situaci řešit.
Vykuřovací patrony na hryzce nefungovaly ani za mák. Zahradní hadice umístěná do jedné z děr a čerpadlo puštěné celé odpoledne také nepřineslo požadovaný efekt. Představa, jak si krtek v podzemních lázních plave znak a kouří doutník, mne přivedla ke studiu literatury.
V jedné knize radili použít velmi aromatickou látku a instalovat ji do nory (např. petrolej).
Nemaje petroleje, byly hadříky v naftě smočeny, i pak do nor umístěny.
Můj krtek asi neměl předky ropáky i zahradu mou opustil....

Slimáci:
Asi mne budou zachránci přírody kamenovat, ale NaCl správně aplikovaná na slimáka vykoná své. Větší efekt je, když objevíte díru, kde taková rodinka bydlí a řádně ji prosolíte :twisted:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#33 Příspěvek od SIDTIM »

to EKKAR!

:lol: :lol: :lol:

Díky za Tvůj příspěvek na začátku diskuze, při své obrazotvornosti jsem to skoro nerozdýchal!! :lol:
..a co shoří, nezhnije..!

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Jirka »

SIDTIM píše:...
V jedné knize radili použít velmi aromatickou látku a instalovat ji do nory (např. petrolej).
Nemaje petroleje, byly hadříky v naftě smočeny, i pak do nor umístěny.
Můj krtek asi neměl předky ropáky i zahradu mou opustil....
Tohle bych teda nezkoušel. Naftu, do země a na své zahradě?

Leda že by se tam objevil ropný vrt... :D
*****

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#35 Příspěvek od Cust »

narodil jsem se na jižní moravě, vedle okurek jsme měli těžařské kladivo na ropu ...
nebyl problém s úrodou
Naposledy upravil(a) Cust dne 06 lis 2008, 07:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#36 Příspěvek od SIDTIM »

Hadřík namočený do nafty mi na zahradě nezpůsobil žádnou větší katastrofu. Krtek byl progresivnější.
Maximálně mne zaregistrovaly americké družice :lol:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Jenys »

mtajovsky píše:Jenys << tak to už vám nezbývá nic jiného, než zaplavit celou oblast čpavkovou vodou. :D
Ne nemyslím, že bych musel zaplavovat celou zahradu, je to jen ve předu zahrady u vrátek. :wink: Ale napadá mě, jestli by nakonec také nepomohlo zkusit to s tím hadrem v naftě a ještě jim do děr nasypat tu sůl, to by se jim asi také nelíbilo :lol: Já jsem jednu dobu jim do děr sypal větší množství pepře mletého, chvíli byl klid a pak zase začali úřadovat :( jo jsou to holt inteligentní potvory, jako i ten krtek tunelář :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#38 Příspěvek od bu2520 »

na takovéhle případy pro krysy platí speciální salámky je to jed v loji a vydrží i v mokrém prostředí, klasické granule jak zvlhnou tak jim nechutnají. Ale je to běh na dlouhou trať . JInak mám ještě vyzkoušený tip na ucpávání děr a to je montážní pěna, i když by jí klidně rozkousali nedělají to asi je pěkně hnusná mám jí už léta vyzkoušenou nikdy do ní ani nekously

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#39 Příspěvek od SIDTIM »

S tou pěnou, dal bych si bacha, abych do děr nenatlačil víc, než je třeba. Jinak bych na zahradě identifikoval nový druh nízkokalorických hub...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#40 Příspěvek od bu2520 »

jo jo na zahrádku to opravdu není :lol: i když by to byla asi pěkná pýchavka

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#41 Příspěvek od SIDTIM »

Samozřejmě souhlasím s tím, že hadr nasáklý naftou a posolený slimák není zrovna v souladu s ekologií, ale na hlavu si nasrxx nedám.
Představa, že by mi krtouš provalil bazén a já se koupal v neckách mne zmobilizovala.
Nafta skutečně zafungovala, trávník se uzavřel a dál to neřeším. Krt zmizel tak rychle a daleko, že ani v soudsedství nezanechal žádnou vizitku.
Elektronickým vyháněčům nevěřím ani za mák, je to jen výhodný kšeft pro obchodníky. Potkani jsou také oříšek, ne které hned tak něco neplatí a už vůbec neexistuje univerzální návod. Je to s nimi podobné, jako se špačky ve vinicích, což mi potvrdí všichni jihomoraváci a jihoslováci.
Furt něco nového, na vše si brzy zvyknou.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jak to tak čtu, tak budu muset naší kočce zas uvařit svíčkovou za to, že vyčistila zahradu od krtků. Bohužel se teď přeškolila na netopýry, a to už vůbec nechápu, jak je loví. Jednou zřejmě přijde čas, kdy přitáhne z lesa za ocas medvěda...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#43 Příspěvek od SIDTIM »

ZdenekHQ píše:....přitáhne z lesa za ocas medvěda...
Aby takhle jednou nepřitáhla z lesa hajného....
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:...Bohužel se teď přeškolila na netopýry, a to už vůbec nechápu, jak je loví...
Normálně, hlavou dolů!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

johnmakac

#45 Příspěvek od johnmakac »

Aj ja som si prilakal potkanov do pivnice kde som si dal zeleninu a ovocie. Nechal som pootvarane dvere šak èo doteraz tam neboli tak jaké obavy. Avšak jak som vyhadzoval rôzne zbytky zo zeleniny na zahradu to im asi zavonalo. No a našli pivnicu kde bolo cez 1,5tony zeleniny a ovocia. èo urobily ako prvé bolo že zaèali vnutri podhrabava￾ mury kedže tam bola hlinená podlaha tak si chceli spravi￾ nory. Kedže som ich zo zaèiatku ignoroval z èasových dovodov mali èasový priestor cca 1mesiac. Ale všade bola tvrdá zem s kamenmi ale nakoniec našli mekšiu zem a k dnešnemu dnu spravila asi 1m tunel. Ten som prerazil v celej dlžke a deaktivoval, èižezasipal a udupal. Avšak predtým tj najskôr predvèerom som tam zapal nahlas radio, nech maju diskoteku. Potom ma napadlo ved mam funkèný pulzný generátor Instek GFG-8219A, má 50ohmov na výstupe, tak som ho napojil na nejaké starý repráèik z telky a pre istotu 2 piezo vysielaèe. Ked som skušal ako to rapká ten piezo vysielaè tak musím poveda￾ že mi tak neprijemne jemne lupkalo v ušiach. Reproduktor vydaval tiež fajn neprijemne zvuky. Frekvenciu som dal 20kHz. Tak som to strèil do pivnice ale susedov starý nahluchlý pes zaèal cca po 0,5-1hod tak prosebne ako keby ho muèily zavíja￾. Tak som znížil amplitúdu na 10% ale stále kòuèal, tak som to vypal a prestal. Na druhý deò susedov pes z druhej strany tam majú zas mladého bojového ma celý deò ignoroval ked som šromtoval pri plote a vybrechával na opaènom konci pozemku na ulici. Zvyèajne pri mojej èinnosti vydavajucej nejaký hurhaj pribehne a zaène utoène š￾eka￾. Inak presne také isté prístroje sa predávajú aj n apsov a sú podobných frekvencií.

Takže moja skusenos￾ v tomto smere je taká že konštrukcia sonodela nieje nijak naroèná, zneškodni￾ potkanov za krátku dobu nemôže by￾ problém, je to iba otázka dostatoèného výkonu vysielaèa zvukov. Klasické vysielaèe majú nízky výkon z toho dôvodu aby nebol moc škodlivý na èloveka, ono to totiž je škodlivé aj na zvieratá aj na èloveka. Ale ak to má nízky výkon tak èlovek sa dokáže relativne rychlo zregenerova￾ a navyše mení prostredie, kdežto zvieratá by tam mali by￾ stále a skôr zdegenerujú. V jednom navode na taký pristroj písali že úèinok sa može prejavi￾ až po 2-4tyzdnoch v zavislosti od regeneracie èiže dochádza k strate plodnosti - sterilite.

Vlastne som prišiela n a to preèo som bol vždy nervozny pri žiarivkovom osvetlení, resp. ak som sa poddal tomu pocitu, no to pre tu frekvenciu z bzuèiach transformatorov a celkovo aj z blikani asvetla. Každé trafo vydáva také jemné bzuèanie aj ked by si èlovek myslel že ib a50Hz ale mal som jedno trafo èo napajalo nieèo ako notebook a to trafo velmi jemne aj eintenzivne piš￾alo, zrejm eto bolo prave na hranici poèutelnosti, takže to musela by￾ omnoho vyššia frekvencia. Takže ak chcete vedie￾ preèo sú deti v školách hyperaktívne, ludia nervozny a neplodny, preèo sa nám kazí zrak a pod. tak je to aj koli vysokým frekvenciám cez zvuk, elektrické a magnetické polia, blikajúce svetlo. Reèi že pri vysokých frekvenciách to už èlovek nevníma preto je to neškodné j etvrdenie demagogické na úrovni hesiel: Kto nejde s nami ide proti nám. O tom ako to škodí psom je písané tu:
http://www.kolumber.com/antibark.php

Ešte som vlastn echcel zapoji￾ silnejší reproduktor prípadne domáce kino èo má vlastný zosilovaè a to by bola riadna diskotéka, domnievam sa že to by som deratizoval celú dedinu.

Ešte malú skúsenos￾, potkanom chutily najviac jablèka z toho všetkého èo som tam mal.

Taktiež by bolo možné stiahnuž z netu zvukový generátor frekvencií a vystrèi￾ repráky do daného priestoru. Starý poèítaè sa nájde. Je to taký jednoduchý programík kde ib azadáte frekvenciu a tešíte sa ako to pekne piští a bzuèí a ešte tvar pulzu.

Takže fungova￾ to funguje ale ide o výkon a smerovanie. Ak sa dá menší výkon tak je riziko že "škodca"si na zvuk zvykne potom sa zvykne frekvenci aprelaïova￾ samoèinne alebo manuálne.

Ked by som mal taký podrytú záhradu ako som èítal vyššie tak by som strèil tie repraky do dier a zahrabal. Zvuk by sa mal èiastoène šíri￾ dierami ako vlnovod priamo do hniez.

Tiež ma napadlo chyti￾ jedneho živého alebo kúpi￾ v obchode a prilepi￾ mu sekundovým lepidlom na brucho ultrazvukový generátor na baterku. Minimalizácia je doležitá ab ysa mohol prehraba￾ aj cez uzk ediery ku kamarátom na diskotéku. To by ma zaujímalo èo spravia potom. Myslím že na nete som videl predáva￾ aj baterkové. Ak bude priamo v hejne tak pristroj nemusí by￾ ani moc silný ab ybol dostatoène úèinný.

Ale nie su to moc prijemne hraèky. http://www.amazing1.com/security3.htm
Tunak to predavajú aj na plašenie ludí.

Možno lepšia metóda by bola na báze homeopatík. Používa sa ak nechcete ma￾ slimákov tak ich pozbierate zopár upeèiete na drevennom uhlí alebo takom podobnom, rozdrvíte a riedite ako homeopatikum, èím viac zriedené tým silnejšie. Potom staèí da￾ par kvapiek do krhly a popolieva￾ zahradu. To utrpenie tych slimákov ako trpeli pri tom škvarení sa zosilnilo tym riedením a potom ho slimáci cítily n apôde kde sa to polialo. Týmto spôsobom akože upies￾ potkana a danou vodou zriedenou napr. 100krat postrieka￾ podlahu alebo nalia￾ do dier.

Tiež som èítal v jednej knihe ž ena húsenky išli tak že si dali posla￾ list z daného stromu a ten nejak to si ale nepametám ako zmiešali s bilinkami vonavými èo tam huseniciam nechutí a tak popadali na zem. èiže použitie informácií. V podste fantazi sa medze nekladu, možte zobra￾ fotku daného pozemku a poèmára￾ ju nieèím takým èo ich nastraší, resp. posypa￾ nieèím èo im nechutí.

Alebo vysadi￾ tam také rastliny a stromy ktorých výluèky koreòov nesnášajú, im smrdia, len neviem ktoré sú to.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“