Mikrofony

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#31 Příspěvek od mi-ro »

Zrovna včera jsem se vrátil z akce Extremtrucktrial v mohelnických lomech který jsem celý ozvučoval. Vzal jsem tam VHF Gemini NX 220 (mám i lepší) ale na to aby to moderátorovi upadlo do bláta když běhal po údolí to stačilo. Dosah na teleskop nic moc. Tak jsem namotoval dozadu BNC konetor, napojil na vstup přijímače a použil starší vyřazenou YAGI 0507 což je anténa kterou ve Východních čechách používáme na 6k-NOVA. 6k TV je hodně blízko VHF kanálům (okolo 180MHz) a tak to chodilo tak bezvadně že moderátor běhal po údolí cca 300m a těžko hledal místa kde byly podstatný výpadky. Já jen musel otáčet YAGInu za ním. PS a je třeba úplně povolit SQELCH a poblíž nesmí být nic kde pracuje uPC jako počítače, MP3, digitální efekty a p. ty VHF spolehlivě zaruší. Jen jsem obdivoval moderátora že bezpečně zvládal to až 1 sec. zpoždění který vznikalo při tý vzdálenosti od repro. On říká "já si už zvykl, já toho kecala neposlouchám", prostě profík.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“