Tienenie mag. poľa

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od pajosek2 »

UnReSt píše:Zdravim, existuje nejaky material, lak, alebo niečo podobne, ktory by vedel odtieniť pole magnetu? Potreboval by som totiž len jeden pol magnetu a v dannom pripade je pritomnosť opačneho polu velmi nežiadúca.
Nenech se odradit,funguje to,teda ten mag motor,zkoušel jsem to a nepotřebuješ monopól,prostě využiješ oba póly tak jak je to nejvýhodnější.Bohužel jsem skončil u lineární dráhy,ale až bude čas,tak chci dodělat kruhový nepřetržitý pohyb.jestli ten půjde to ví bůh.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od mtajovsky »

pajosek2 píše:Bohužel jsem skončil u lineární dráhy,ale až bude čas,tak chci dodělat kruhový nepřetržitý pohyb.jestli ten půjde to ví bůh.
Skončil jste u dráhy jako přímka nebo jako přesun z bodu A do bodu B ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Crifodo »

Sendyxi, tvoje odhalení offonů mě vede k podezření, že mezi jejich oběti patří i Vráťa Perma a Guy Negre!!! :roll:

Ale to s tou Tachecí bylo mistrné. Ještě že ji Mathé včas prokoukl.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Kdyby jenom tihle dva. Dokonce i Josifa Vissarionoviče dostali, známého svýma varhanama, o tom se v dějepise neučí. Jen co se odchýlil od diktátu velké spotřeby, sejmuli ho. Tenkrát se to dělalo tvrdě, dneska ti třeba jen nevydají článek v novinách, ignorují tě na sociálce nebo ti tramvajka ujede před nosem, když jdeš na tajnou schůzku se svým kontaktem z energetického undergroundu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od pajosek2 »

mtajovsky píše:
pajosek2 píše:Bohužel jsem skončil u lineární dráhy,ale až bude čas,tak chci dodělat kruhový nepřetržitý pohyb.jestli ten půjde to ví bůh.
Skončil jste u dráhy jako přímka nebo jako přesun z bodu A do bodu B ?
Byla to mírně zakřivená dráha z bodu A do B,když jsem psal lineární,tak jsem myslel,že jsem nedosáhl zrychlování,ale po chvilkách na tom pracuju. Tohle první udělátko jsem zkoušel,abych pochopil princip.Jen mne celkem vždy rozesměje přístup zarytých odpůrců nečeho nového způsobem-"Nedokážu to pochopit,tak to nemůže fungovat".Nechápu proč sem pletou Perpetum mobile s tím to nemá nic společného.Jde jen o využití energie,kterou pořádně nikdo nezná.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Sunmay »

pajosek2 píše:Jde jen o využití energie,kterou pořádně nikdo nezná.
A co je to za energii?

Zkoušel někdo používat antihmotu... no já sem ji chtěl dát do lustru a vyžralo mi to díru ve stropě :D
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#37 Příspěvek od Cust »

k té energii: zeptej se pana Mesmera :-)


k antihmotě: antihmota se používá k výrobě procesorů s tím nejhustším osídlením tranzistorů
hledej elektronový-positronový synchrotron, něco takového se má stavět v Brně

taky se využívá k diagnostice rakovinových ložisek
hledej PET

...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#38 Příspěvek od mihal »

S antihmotou musis vediet, ona rada anihiluje s hmoty. Musis si luster podlozit neutralnou hmotou - to potom bude svetlo!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#39 Příspěvek od Sendyx »

Antihmotové reaktory by mohly vyřešit energetické problémy lidstva jednou provždy. Jistě o tom ropná lobby ví... proto taky antihmotu v supermarketu ne a ne koupit :cry:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#40 Příspěvek od Crifodo »

Do té doby, než energetické potřeby lidstva vyřeší antihmota, nám všechno okolo energie a správných postojů vysvětlí jistý nejmenovaný génius. Stihl by toho ještě i víc, kdyby ho nerozptylovaly letušky :twisted:


http://www.globalclimatescam.com/?p=69

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od pajosek2 »

Sunmay píše:
pajosek2 píše:Jde jen o využití energie,kterou pořádně nikdo nezná.
A co je to za energii?

Zkoušel někdo používat antihmotu... no já sem ji chtěl dát do lustru a vyžralo mi to díru ve stropě :D
No to já nevím.Kdybych věděl co je to za energigi,tak nesedím tady,ale někde v armádní laboratoři. :wink:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#42 Příspěvek od mihal »

Ta energia bude asi kineticka, ktoru si udelil "motoru" ty. Ked sa energia minie v stratach, motor sa zastvi, no nic netrva vecne. Ale asi by som nepouzival oznacenie motor, ale zotrvacnik. Divas sa na to cele nespravnym pohladom - motor je stroj ktory kona pracu - napriklad posuva teleso po drahe. To s magnetom nedokazes.

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Sunmay »

jo mimochodem když se podíváš na to video tak ty magnety jsou v naprosto nesmyslných polohách, ale třeba je nebarvil opačně aby zmátl zatuchlý carský režim.

To že vídíš, že se to točí není důkaz toho, že to funguje. Taky sem viděl lítat dejvida copperfielda. Až ti na to bude svítit ledka tak si kup hodně lega a konkuruj ČEZu. Ale bacha ať neskončíš ve vězení to víš pánové v čezu mají hodně peněz.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#44 Příspěvek od Crifodo »

Ve formě videa ti, při troše motivace, třeba vyrobím prezentaci jak na dva monočlánky pokácíš půl lesa. Obzvlášť když to pak má skončit ve formátu 320x240 vyblito na Youtube, tam se schová i hodně diletantská animace.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#45 Příspěvek od jardajar »

Ale jo, pravdu mají obě dvě strany. Taky jsem to jednu dobu delal a opravdu se to hezky točí a věřím, že když se to dobře udělá, bude se to i točit dost dlouho. Nicméně nekonečně dlouho se to točit nebude a kdyby to video bylo alespoň půldenní, dalo by se spekulovat ve vyspělejší míře... To co se tu "staví" není motor, jak už někdo psal, ale je to něco ve smyslu "eliminátoru ztrát", aby se energie dodaná při roztočení zachovala co nejdéle. Možná to neříkám přesně, ale snad je mi porozumněno.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“