tomu sa hovori pruser

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Variola píše:proč tu nejde zobrazit ÷ a × ?
Asi to někoho pobuřovalo 8-)

÷ × :?:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#32 Příspěvek od stanimir »

Variola píše: Stejně mi není jasná na dioda, vždycky platilo že A a B dráty se dají vždy zaměnit a ničemu to nevadí.
No nevím ale mě když zavedli ADSL tak mě přestal jít telefon a po konzultaci s technikem jsme došli k tomu že jsem musel rozebrat zásuvku a dráty přehodit pak telefon teprve šel.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#33 Příspěvek od Sendyx »

Jo, ab se dalo přehazovat, ale ne vždy a všude. Přece taky byly ty šílené telefony s místním dotazem nebo jak se to jmenovalo, kde se tlačítkem nějak spojoval z drát s a nebo b, už nevím jak to bylo.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#34 Příspěvek od Zirafka »

Jo, ne vždy to platilo. Ale u normální telefonní linky to jedno bylo. Pokud to byl telefon se zapojenými všemi čtyřmi dráty, tak bylo nutné je dodržet, ať už to byli podvojky, předávání hovoru a tak podobně. Ale pokud se jednalo o samostatný přístroj na lince, tam to jedno bylo.

Inu čo bolo, to bolo.

PS: U dálnopisu to jedno nebylo, tam se muselo pečlivě zapojení dodržovat. Ale také je pravda, že tam nebyli "A" a "B" dráty ale "A" a "C" a to je veliký rozdíl :D No a z dnešní mládeže už ani pomalu nikdo neví, co to dálnopis byl.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#35 Příspěvek od Radix »


Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#36 Příspěvek od Zirafka »

Hanba jim :( :( :( :( :( :(

Měla jsem to štěstí na dálnopisech psát i se o ně starat. I když je to už dlouho. Uměla jsem na nich psát tak rychle, že mi ta mašina nestačila :)

V mých vzpomínkách zůstanou stále živé.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#37 Příspěvek od Radix »

Měl jsem starý dálnopis Lorenz. To byla mašina.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#38 Příspěvek od Crifodo »

Variola píše:Uměla jsem na nich psát tak rychle, že mi ta mašina nestačila :)
http://www.novinky.cz/clanek/143861-dal ... konci.html

No vidíš, takové jako ty dálnopis uhnaly k smrti. :P

Pokrok nezastavíš, když není o službu zájem, těžko ji bude někdo dotovat. Jsem zvědav kdy skončí možnost volat ze starých telefonů s rotačním číselníkem (jestli to už třeba potichu není pravda).
Na ulicích už taky nejsou plynové lampy a na konci perónu chobot na dolejvání vody do tendru a místo drožkáře s koníčkama a s kostkovanou dekou na kolenou se před hotelem dloube v nose taxikář v meďáku, čučí na televizi na palubce a hází z okýnka vajgly na dlažbu, dobytek mafiánskej :twisted:
Kdo si chce zadálnopisovat, má pořád možnost:
http://ok2wo.rudice.cz/?Amaterske_radio:RTTY
http://ok1cjb.nagano.cz/www/?OK1AK_a_nejen_DIGI:digi-3
http://www.southgatearc.org/data/rtty/ - :hojahoj:

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#39 Příspěvek od kevin_mitnick »

helios píše:Videl som svojho času spojovacie uzly na povalách historických domov v centre Bratislavy, ktoré sa až nápadne podobali na "Beirut Telecom". :lol:
No, na blizkem vychode je zajimavy nejen telecom. I takovi instalateri z oboru vodo/topo by se mohli poucit
Přílohy
water_source.jpg
(65.06 KiB) Staženo 93 x

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“