TESLA 4131U ORAVA 131

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od pajosek2 »

Taky si myslím, že Leoš jde správným směrem. Hlavně se učí na strojích se sběrného dvora a ne na televizorech zákazníků, jak to mnohdy je. Myslím si, že by to měla udělat spousta rádoby opravářů taky tak. Pěkně zajít do sběrného dvora, najít vhodnou telku a doma ji opravit, popřípadě nasimulovat různé závady, aby věděli, jak se ta telka chová při různých poruchách.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#32 Příspěvek od Oberleutnant »

U této Oravy 131 jsem měl po zapnutí uprostřed obrazovky vodorovný pruh, druhý den se po zapnutí normálně rozsvítila obrazovka, měl jsem podezření na studeňák ve vertikálu, tak jsem ho celý propájel, ale nepomohlo to, někdy po zapnutí se ten vodorovný pruh opakuje, jindy obraz naběhne normálně, na poklep TV nereaguje.Žeby měla koncová elektronka PCL805 nedostatečné vakuum?Mám tam tesláckou

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

Ještě ti zbývá nejít jeden špatný spoj. Kdyby měla PCLka špatné vaakuum, buď by vertikál nenajel vůbec, nebo bys nezasynchronizoval obraz. A hlavně - nedostatečné vaakuum se pozná podle getru, toho zrcátka na baňce - když zbělá a rozpadne se, vypotřebovalo se na likvidaci molekul plynů a pak teprve se začne nedostatečné vaakuum projevovat. Dokud tam to zrcátko je, hledej závadu jinde.

poradtemiprosim

#34 Příspěvek od poradtemiprosim »

ano byl prasklý ponìvaž je jich tam prasklej asi takovejch 5

poradtemiprosim

#35 Příspěvek od poradtemiprosim »

už jsem to všechno dal do kupy obraz už de dy87, jsem uøíz kus kulatiny a natavil je i obrázek pìknej ale ešte ten zvuk vydìl bych v háji pcl 86 nevim hned vedle ní je souèásta èervená /odpor/ je celý opálený zvuk de ale blbì a hrèí to nìkdo už tam mnìnil kondenzátor a nevim jestli tam dal správnou hodnotu, a jak radí uživatel URBÁNEK bouchlý kondenzátor tak je jich tam naprasklejch takovejch 5 ešte že má táta neco ve sklepì v krabici a když není doma tak mu na nì chodím jako na bonbony, ale vymnìnim je až ta tv pude komplet celá /i zvuk/ a ivane když jsem psal o té šnùøe tak se mnì chtelo hrooznì smát, Teï vá øeknu proè je to asi vše v háji ponìvaè tu tv mám z internetu a urèitì jí nejáký blb nechal ležet rok pod okapem,na pùdì,èi ve sklepì,zdravím jirka

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od urbanek »

poradtemiprosim píše: ... je jich tam naprasklejch takovejch 5 ešte že má táta neco ve sklepě v krabici a když není doma tak mu na ně chodím jako na bonbony, ale vymněnim je až ta tv pude komplet celá /i zvuk/ ...
Naprasklý kondíky vyměnit hned, jsou na 100% špatný!!

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od sambiliong »

Vraťme se k věci. OberLeoši, ještě potřebuješ ten obrázek základní desky z Oravy 131?

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#38 Příspěvek od Oberleutnant »

Ano, ten obrázek základní desky z Oravy 131 ještě potřebuji

poradtemiprosim

#39 Příspěvek od poradtemiprosim »

už jsem to neják dal do chodu, ale nejde zvuk když ho stáhnu tak je uprostøed obrazovky od zhora dolu èara bílá není upnì rovná spíš støapatá,kdž pouštím zvuk víc tak se dìlají dvì støapaté èáry který když zesiluji zvuk se oddalují od sebe,zvuk jde potichu a hodnì to vrèí,takže zesiluji vrèení ale ne zvuk, napìtí na elektronce PCL 86 nesedí, tak bych vydìl že není dobrá, bohužel nemám jinou

:cry: ale nevím co mam zmnìøit a elektronka nemusí být vadná, schéma mám ale je špatnì èitelné pokud bude možné pošlete mnì ho

typ televizoru tesla orava 131

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od zslaby »

poradtemiprosim píše:už jsem to neják dal do chodu, ale nejde zvuk když ho stáhnu tak je uprostřed obrazovky od zhora dolu čara bílá není upně rovná spíš střapatá,kdž pouštím zvuk víc tak se dělají dvě střapaté čáry který když zesiluji zvuk se oddalují od sebe,zvuk jde potichu a hodně to vrčí,takže zesiluji vrčení ale ne zvuk, napětí na elektronce PCL 86 nesedí, tak bych vyděl že není dobrá, bohužel nemám jinou

:cry: ale nevím co mam zmněřit a elektronka nemusí být vadná, schéma mám ale je špatně čitelné pokud bude možné pošlete mně ho

typ televizoru tesla orava 131
Elektronku PCL 86 Mám doma na prodej je uplně nová cena 200kč jestli máš zajem napiš mi do emailu zslaby@seznam.cz

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Lukas-Peca »

zslaby píše:
poradtemiprosim píše:už jsem to neják dal do chodu, ale nejde zvuk když ho stáhnu tak je uprostřed obrazovky od zhora dolu čara bílá není upně rovná spíš střapatá,kdž pouštím zvuk víc tak se dělají dvě střapaté čáry který když zesiluji zvuk se oddalují od sebe,zvuk jde potichu a hodně to vrčí,takže zesiluji vrčení ale ne zvuk, napětí na elektronce PCL 86 nesedí, tak bych vyděl že není dobrá, bohužel nemám jinou

:cry: ale nevím co mam zmněřit a elektronka nemusí být vadná, schéma mám ale je špatně čitelné pokud bude možné pošlete mně ho

typ televizoru tesla orava 131
Elektronku PCL 86 Mám doma na prodej je uplně nová cena 200kč jestli máš zajem napiš mi do emailu zslaby@seznam.cz
Tos trošku přehnal, zlato.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od pajosek2 »

To teda fakt přestřelil. Za tu cenu se prodávají staré lampy jako EL11 nebo AL4. ECL 86 je ještě dost mladá na tu cenu.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Lukas-Peca »

pajosek2 píše:To teda fakt přestřelil. Za tu cenu se prodávají staré lampy jako EL11 nebo AL4. ECL 86 je ještě dost mladá na tu cenu.
Za tuhle cenu se neprodávají ANI staré lampy, ani ECL86 a už vůbec ne PCL86. Kdyby to dal za dvacetinu těch dvou stovek, tak už by se o tom dalo uvažovat. Jenže poštovné by vyšlo dráž, než jaká je cena té lampy. Jinak ať si ,,poradtemiprosim" zajde na nejbližší smeťák a tu elku z něčeho kuchne, je v každé lampové TV.
Zslaby: a není to náhodou vertikálem? Propájet!

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od zslaby »

Lukas-Peca píše:
zslaby píše:
poradtemiprosim píše:už jsem to neják dal do chodu, ale nejde zvuk když ho stáhnu tak je uprostřed obrazovky od zhora dolu čara bílá není upně rovná spíš střapatá,kdž pouštím zvuk víc tak se dělají dvě střapaté čáry který když zesiluji zvuk se oddalují od sebe,zvuk jde potichu a hodně to vrčí,takže zesiluji vrčení ale ne zvuk, napětí na elektronce PCL 86 nesedí, tak bych vyděl že není dobrá, bohužel nemám jinou

:cry: ale nevím co mam zmněřit a elektronka nemusí být vadná, schéma mám ale je špatně čitelné pokud bude možné pošlete mně ho

typ televizoru tesla orava 131
Elektronku PCL 86 Mám doma na prodej je uplně nová cena 200kč jestli máš zajem napiš mi do emailu zslaby@seznam.cz
Tos trošku přehnal, zlato.
ty tu elektronku potřebujes ne ? já určuju cenu... když ji koupis v krame jsi fajer velikej!!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Lukas-Peca »


Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“