Vojenská elektrocentrála 4kW

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 172
Registrován: 08 led 2012, 01:00

#31 Příspěvek od zelenac »

Dovod je jednoduchy.Su tam 3 slabe vinutia.Ja by som potreboval zhruba 4kW pri 220V a to mi ten 3f generator neda :? .Tak zhanam informacie,ci ma cenu s tym zaoberat.Zhodou okolnosti jeden volny generator mam 8-) .Ide aj o to,ze 3fazovy potrebuje zhruba stejnu zataz pre vsetky fazy a to sa doma tazko dodrzi.Preto by som radsej silnu 1 fazovu.Zatial mam 1 fazovu 2,5kW napojenu do motorickej zasuvky a vsetky fazy su spojene.Tak je elektrina v celom dome,ked potrha vedenie,alebo nejde prud z ineho dovodu.
Ekkar,mohol by si este prezradit,ci by sa potom z dvojpoloveho generatora stal 6 polovy?Potom by mu mohlo stacit 800 otacok,ci je to inak?

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 172
Registrován: 08 led 2012, 01:00

#32 Příspěvek od zelenac »

Nikto nema ziadny napad?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#33 Příspěvek od kevin_mitnick »

Obavam se, ze previnuti by stalo +- stejne jako novy generator a je jeste otazkou, zda vinuti tlustsim dratem vubec vleze do puvodnich plechu...

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 172
Registrován: 08 led 2012, 01:00

#34 Příspěvek od zelenac »

Myslim,ze previnutie by stalo tak isto,ako previnutie el.motora a kedze vinutia bude 3x menej,mohlo by tam vojst.Len by som rad vedel,ci je to technicky mozne.Vinutie by bolo urobene poriadne,tak aj vydrz by mohla byt dobra.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#35 Příspěvek od kevin_mitnick »

Je mi jasne, ze generator vojenske elektrocentraly bude predimenzovan. Pokud jde o vinuti, tam se asi musis obratit na cloveka co to bude previjet, pro nas ostatni je to jen vesteni z kristalovy koule...

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 172
Registrován: 08 led 2012, 01:00

#36 Příspěvek od zelenac »

Ja myslim,ze sa musim prave obratit na niekoho,co rozumie el.motorom.Clovek co to previja,tomu rozumiet nemusi,jemu staci,ked vie navinut motor tak,ako bol.Ja potrebujem,aby si majster vedel predstavit,ako a ci vobec to bude fungovat.Ked tak nad tym dumam,mozno to ani nejde previnut,kedze rotor ma len 2 poly

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od workhard »

Jednofázový střídavý generátor znám jenom v podobě dynama na kolo :lol: Řešení pro tebe by bylo ty 3 fáze usměrnit a pak vyrobit jednu betelným střídačem.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 172
Registrován: 08 led 2012, 01:00

#38 Příspěvek od zelenac »

To nie je riesenie 8O ,teda je,ale to uz je moc moderne.Ja potrebujem nieco spolahlive.Otvor si nejaku stranku s centralami a tam zistis,ze nielen dynamka na bicykloch,ale aj jednofazove centraly sa normalne predavaju :D .

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“