ORAVA CTV 201

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#31 Příspěvek od dolac »

kondik píše:
dolac píše:ako dnes niektorí majstri, tzv. vymieňačí súčiastok opravujú a pod...
To sú akí??
Keď sa už pýtaš, a nečítal si nečítal všetky príspevky, tak ti pripomeniem napr. Ivanov príspevok:
"Pokud jsi přesvědčen , že "uděláš" opraváře stylem : "Vyměň C*** , R** a pod. , tak Ti mohu s určitostí říct , že "vyrobíš" 🤐 , který bude v servisu jen ocasníkem (na chvostu) a tady to začne dotazem : "Kluci mám na stole tv.**** , popis závady" a čekání , kdo mu pomůže . Klasikou této metody je dotaz na jednom z posledních příspěvků , kdy chce "taky odborník" přidat sytost barev na RGB zesilovači . Věřím tomu , že předtím mu někdo z kluků poradil vyměň konkrétní C , nebo IC a pod. a jemu se zdařila oprava .
Zdravím Ivan"

alebo Pajosekov príspevok:
"Je pravdou,že dnešní opraváři si vystačí jen s minimem znalostí a přesto můžou být úspěšní,protože většinu věcí řeší I.O. Dnes už nemusí znát funkci separátoru synchr.pulsů nebo funkci přímé a nepřímé synchronizace o nějakém diodovém modulátoru nemluvě.Prostě vymění švába a je to.Neříkám,že je to dobře,ale vypadá to tak,že skuteční odborníci vymírají a zůstávají výměnkáři."
[/b]

Návštěvník

#32 Příspěvek od Návštěvník »

Co tímhle jsi chtìl "dolaci" øíci to mi moje neurony fakt neberou . Ivan

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#33 Příspěvek od Carel »

To Carel: Podľa čoho usudzuješ, že Lukacpe je laik?[/quote
Nemyslel jsem,ani jsem nejmenoval konkretního tazatele Lucaspe,ale všeobecně,např. jiných"expertů",kteří se zde občas vyskytují.

Návštěvník

#34 Příspěvek od Návštěvník »

Ahojte. Do rúk sa mi dostala táto 201. Po zapnutí zostával TV màtvy. V zdroji bol vadný VT101 aj NL101. Po ich výmene (aj elytov v primári zdroja) TV nabehol, naladil som programy, zvuk bezchybný, obraz nikde. Meraním som zistil, že TDA8362A - 2Y má vadný procesor RGB. Zohnal som TDA8362A - 3. Obraz nabehol aj so spätnými behmi. Ubral som napätie na Ug2 a zdalo sa všetko OK. Ale po vypnutí a opätovnom zapnutí cca 5 min obrazovka ostala znova èierna. Musel som jemne prida￾ Ug2, a znova sa rozsvietila. Ale to už bola hranica pre spätné behy. Znova som ubral Ug2 pre dobrý obraz. Potom som zopakoval vyp/zap. a obraz mi už naskoèil po 1 minúte. Žhavenie, i súèiastky okolo VN trafa sú OK elyty vymenené. Doska obrazovky prekontrolovaná. Pre vylúèenie chyby alebo životnosti obrazovky som TV zapojil na zaruèene dobrú obrazovku a stále to isté. Pri prepnutí na AV bez signálu, je obraz jemne do modra a napätia kátód sú: R-153V, G-157V, B-151V. Èo spôsobuje, že mi obraz naskakuje takto neskoro? Môže to by￾ tou výmenou TDA8362A-2Y za TDA8362-3. Alebo na ktorú èas￾ by som sa mal zamera￾? Môže tiež IO spôsobova￾ modrý nádych obrazu? A na vo¾nom kanáli nie je tzv."sneženie" ale iba jeho modrastý náznak. Ïakujem.
Přílohy
DSC00526.JPG
Bez signálu
(78.22 KiB) Staženo 83 x
DSC00524.JPG
So signálom
(51.84 KiB) Staženo 80 x

Uživatelský avatar
majo17k
Příspěvky: 53
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od majo17k »

Vyššie uvedený príspevok je môj. Sorry.

Uživatelský avatar
lukacpe
Příspěvky: 26
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od lukacpe »

Ahojte vsetci. Prepacte ze som sa neozval tak dlho ale bol som odcestovany za pracou mimo domova. Takze v tej CTV-201 bol vadny IO TDA 4605. Po jeho vymene vypadky prestali.
PS: Dakujem za schemu do zbierky :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“