Multimetr MASTECH M3900 - neměří odpor

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dám. Seš moc otravnej. Ne kvůli mě, ale kvůli ostatním.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#32 Příspěvek od Banda »

Možná teď překvapím, ale já jsem proti BANu pro Jan16. Sic jsem si říkal, že už se do této debaty nebudu montovat, ale na druhé straně vidím, že se konečně začalo něco dít a snad se podaří ten měřák i spravit. Mě dožralo, že Jan16 ten měřák chtěl co nejdříve spravit, ale defakto nic "fyzicky" pro to nedělal a tak jsem napsal co jsem napsal. No a musím přiznat, že jsem takovou odezvu od Jan16 i čekal. Co jsem nečekal, že to bude pokračovat i proti ostatním, ale chápu ho. Prostě každý máme své dny. Teď k opravě multimetru. Jak vidno ze schématu, není tam žádná součástka, která by se nedala sehnat a která by stála majlant. Oprava tudíž nebude finančně náročná, jen bude potřeba čas a druhý multimetr. Já osobně bych chtěl vědět, jak to dopadne a pokud by Jan16 neměl možnost zde napsat, v čem byl problém, myslím, že by to byla škoda i pro ostatní. A od toho přeci i Bastlírna je, takže hodně zdaru Jene16. Banda

_Jan16

#33 Příspěvek od _Jan16 »

Dík že ses mì zastal Bando. A ty promiò, že jsem se do tebe hnedka oboøil.
Nakonec jsem si domluvil, že mi to opraví známý na mat-fyzu, hned pak dám vìdìt, v èem tam byl problém.
Jediné, co asi vymìnit nepùjde, je ten ADC, ten èip je totiž pøímo na DPS (taková ta zalitá èerná vìc). Máš pravdu, že tam není nic, co by se nedalo sehnat, jen možná ty rezstory spešl hodnot a pøesností, ale nemyslím si, že by tam byl spálený rezistor :)
Zkoušel jsem i trochu omìøit to TL062 (zatím jsem ho nevyndal). Ta èást, která spíná bzuèák, zdá se že funguje. Ta druhá nevím :(
S pozdravem, Honza

gena

#34 Příspěvek od gena »

Ahoj, jak to dopadlo? Resil jsem rovnez problem s M3900. Zacal se chovat divne, napr. pri prepnuti na nejnizsi rozsah (200 ohm) piskal (i naprazdno). Problem byl (nejspis) v kontaktech otocneho prepinace. Po rozebrani, vycisteni a spravnem nasazeni vse fuguje. Pokud by ses bal, rozebrani, mohu poskytnout obrazek spravneho rozlozeni kontaktu. Zdar.

Uživatelský avatar
Jaromir108
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2011, 01:00

nejde najednou merit prout a pojistku uz jsem vymenil ;O)

#35 Příspěvek od Jaromir108 »

Zdravim, diky za tip ... pred casem jsem potreboval premerit klidovy odber u auta ... jelikoz kdyz auto par dnu stalo, tak uz neslo nestartovat , tak snad to bude tim. Vymena bateri a pojistky nic nevyresila (ze je slaba uz to hlasilo hodne dlouho ;O)). Ten merak uz mam tak dlouho, ze uz asi ani neumim predstavit ze budu mit jiny :o)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“