Dekoder

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#31 Příspěvek od stephunk »

--Každý máte v niečom pravdu. Tu sa musím fera2 zastať, pôsobím v podobnej oblasti, pri tak obrovskom množstve sortimentu, ktoré sa nachádza na predajni je ťažké všímať si logá na šváboch, som zvedavý koľko z Vás vedelo, kto originál smie vyrábať tieto MC-čka. Ja mám na strane prijímača motorolu, na strane vysielača Freescale a takisto mi to nešlo. Súčiastky som si počítal sám. Podľa vzorcov aj doporučených intervalov to ísť malo. Keď mi to nebehalo týždeň, vykašľal som sa na vlastnú originalitu a požičal som si hodnoty súčiastok z datasheetu a čuduj sa svete-ono to išlo. Je možné, že tieto "ONsemi" nie sú tak tolerantné na rozptyl parametrov časovacích kondíkov a odporov.
--Bohužiaľ i TME začína dodávať kadejaké pofidérnosti. Ešte väčšia škoda je tá, že nie sú sami. Predavači, ktorí skutočne predávajú súčiastky 15-18 rokov takisto všetci nemusia tušiť, že ON v krúžku je logo ON semi, a už vôbec nemajú šancu vedieť že ON v krúžku a MC145026 sa zároveň nesmie objaviť na jednom puzdre. Uvdomte si, že predavač elektrosúčiastok sa nedá zrovnávať s predavačom párkov. To pre zákazníkov znamená, každý dôleźitý polovodič chytiť do ruky, pozrieť a vložiť do sáčku. Na vine totiž morálne nieje predavač, ale Gigant, ktorý zrejme nenakupuje priamo od výrobcu a deklaruje originalitu súčiastky. Smutné, no reálne..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

Právě proto jsem napsal, že viníka bude potřeba stíhat možná i na mezinárodní úrovni...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

fero2

#33 Příspěvek od fero2 »

stephunk - Dakujem.
Pisal som povodne janovi2 emailom a potom aj tu na fore, ze je potrebne skontrolovat alebo doladit casovanie.
Problemom je, ze vo svete je takychto pripadov obrovke mnozstvo. Su omnoho zavaznejsie pripady a neporadia si s nimi ani velke firmy.
A my sme sa otvorili svetu...

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#34 Příspěvek od jano2 »

Podla datashetu ,som skušal ,snat každy sposob,no Mot.fungovela dobre,ON vobec.Nikoho neodsudzujem,každy je omylny,ale zda sa mi,že to podvod je.Leda,že by boli nejak prehodene vyvody??,na to ale uznajte ,neviem prist,,
Pripada mi to dost jednoduche zapojenie,no,,poradte,prosim.
Přílohy
datasheet_104.jpg
(35.15 KiB) Staženo 47 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Andrea »

jano2 píše:Podla datashetu ,som skušal ,snat každy sposob,no Mot.fungovela dobre,ON vobec.Nikoho neodsudzujem,každy je omylny,ale zda sa mi,že to podvod je.Leda,že by boli nejak prehodene vyvody??,na to ale uznajte ,neviem prist,,
Pripada mi to dost jednoduche zapojenie,no,,poradte,prosim.
Pošli maila s fotkama do ON Semiconductor, oni budou vědět, jestli je to jejich výrobek nebo padělek.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#36 Příspěvek od jano2 »

Andrea píše:
jano2 píše:Podla datashetu ,som skušal ,snat každy sposob,no Mot.fungovela dobre,ON vobec.Nikoho neodsudzujem,každy je omylny,ale zda sa mi,že to podvod je.Leda,že by boli nejak prehodene vyvody??,na to ale uznajte ,neviem prist,,
Pripada mi to dost jednoduche zapojenie,no,,poradte,prosim.
Pošli maila s fotkama do ON Semiconductor, oni budou vědět, jestli je to jejich výrobek nebo padělek.
Dobry napad,ale po slovenski to asi ani čitat nebudu,no a ja zase iny jazyk neovladam.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#37 Příspěvek od masar »

Ony ty fotky budou dostatečně výmluvné i bez doprovodného textu, kterým by ostatně mohl být jeden velký otazník. Solidní firma by už měla na svou ochranu provést patřičné kroky. :wink:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#38 Příspěvek od jano2 »

Ja ani nechcem nikomu ubližit,mam už svoje roki,chcem met pokoj,iste že sa mi nevidi ked je,hocikto,podvadzany,,

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#39 Příspěvek od Andrea »

jano2 píše:
Andrea píše:
jano2 píše:Podla datashetu ,som skušal ,snat každy sposob,no Mot.fungovela dobre,ON vobec.Nikoho neodsudzujem,každy je omylny,ale zda sa mi,že to podvod je.Leda,že by boli nejak prehodene vyvody??,na to ale uznajte ,neviem prist,,
Pripada mi to dost jednoduche zapojenie,no,,poradte,prosim.
Pošli maila s fotkama do ON Semiconductor, oni budou vědět, jestli je to jejich výrobek nebo padělek.
Dobry napad,ale po slovenski to asi ani čitat nebudu,no a ja zase iny jazyk neovladam.
Mají ty dekodéry zezdola nějaký kód? Pokud ano, vyfoť ho a já jim zkusím napsat.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#40 Příspěvek od jano2 »

Tak tu je foto.Mam ich celkom 7 kusov.4 z TME a 3 z avelkak.
Přílohy
Picture 067.jpg
(110.3 KiB) Staženo 56 x
Picture 065.jpg
(109.12 KiB) Staženo 39 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#41 Příspěvek od Andrea »

Tak jsem jim ty fotky poslala s tím, jestli můžou potvrdit, že se jedná o jejich výrobky nebo o padělky. Uvidíme, co se bude dít. 8O

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#42 Příspěvek od Andrea »

Tak ON Semiconductor odpověděli (přeloženo):

Bohužel obvod MC145027P je zastaralý a nemáme data o značení této součástky. Litujeme, ale nemůžeme potvrdit, že součástky na přiložené fotografii jsou originální součástky od ON Semiconductor.

Pěkně se z toho vyvlíkli :(

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#43 Příspěvek od Killroy »

Andrea píše:Tak ON Semiconductor odpověděli (přeloženo):

Bohužel obvod MC145027P je zastaralý a nemáme data o značení této součástky. Litujeme, ale nemůžeme potvrdit, že součástky na přiložené fotografii jsou originální součástky od ON Semiconductor.

Pěkně se z toho vyvlíkli :(
Nemůžou je mít - nikdy ho nevyráběli a pořád tomu někteří nevěříte. Andreo, ještě k těm 2SK1058 - to jsou asi skutečně Hitachi, ale může to být zmetek nebo zbytek zakázkové výroby pro někoho kdo si tohle provedení objednal. To co někde zbylo, TME poté vymetlo za zlomek ceny a teď to máš ty. Možná že ani sami neví že to je nestandard s prohozenými vývody (anebo je jim to jedno). Už jsem viděl i 7812 pinově obráceně a leccos jiného.

Killroy

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od Andrea »

Killroy píše:Nemůžou je mít - nikdy ho nevyráběli a pořád tomu někteří nevěříte. Andreo, ještě k těm 2SK1058 - to jsou asi skutečně Hitachi, ale může to být zmetek nebo zbytek zakázkové výroby pro někoho kdo si tohle provedení objednal. To co někde zbylo, TME poté levně skoupilo a teď to máš ty. Možná že ani sami neví že to je nestandard s prohozenými vývody (anebo je jim to jedno). Už jsem viděl i 7812 pinově obráceně a leccos jiného.

Killroy
Já jsem právě čekala, že napíšou "MC145027P ON Semi nikdy nevyráběl". To co napsali žádnou info nepřineslo. Ty to máš od nich potvrzené, že ho nikdy nevyráběli?

Ten 2SK1058 asi nemá jen přehozené vývody, chová se totiž jinak než opravdový originál Hitachi. Např. nejde nastavit klidový proud konce zesilovače, pořád je ve třídě B. Znamená to, že tranzistor má jinou převodní chaku, neotvírá se od 0V jako originál Hitachi. Kdoví co je uvnitř za čip. Měl to být super hifi MOSFET zesík :( (naštěstí není můj)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#45 Příspěvek od Killroy »

Andrea píše: Já jsem právě čekala, že napíšou "MC145027P ON Semi nikdy nevyráběl". To co napsali žádnou info nepřineslo. Ty to máš od nich potvrzené, že ho nikdy nevyráběli?

Ten 2SK1058 asi nemá jen přehozené vývody, chová se totiž jinak než opravdový originál Hitachi. Např. nejde nastavit klidový proud konce zesilovače, pořád je ve třídě B. Znamená to, že tranzistor má jinou převodní chaku, neotvírá se od 0V jako originál Hitachi. Kdoví co je uvnitř za čip. Měl to být super hifi MOSFET zesík :( (naštěstí není můj)
Tuhle informaci nemám přímo od nich, ale od lidí z Arrow - což je první distributor ONSů. V minulosti jsem ale byl dost blízko u toho když se Motorola zeštíhlovala a vím dost přesně kdo si co urval. ONS spolu s Freescale koupili divizi polovodičů a spoustu té výroby poté utlumili. Tyhle MC145027 a mnoho dalších zajímavých věcí bohužel nepřežilo jejich reorganizaci. To je víc než jisté a to co se objevuje na trhu, musí být buď to staré zbytky původní MOT - anebo podvrh. Nic víc, nic míň.

Ten 2SK1058 bude tedy další šmejd na trhu co se tu objevil. Mám tu třeba nějaké 2SC1302 od Toshiby - zvenku k nerozeznání, nicméně uvnitř taktéž skoro prázdnota..

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 05 pro 2008, 11:42, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“