odsávačka cínu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od patt_01 »

Možná by šla udělat odsávačka z kompresoru z ledničky, napojil by se na sání přes nějakej filtr, aby cín nelítal do kompresoru. Ještě na výstup kompresoru by šla přidělat hadice a na konec hadice koncovku na autoventilky a hned máme dva v jednom, kompresor na nafukování kol a odsávačka :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#32 Příspěvek od keemo »

Keď uz sa o tom bavíme,tiež sa chystám kúpiť si novú a objavil som toto:
http://www.ame.cz/Merici-technika,servi ... 002300.htm

celkom zaujímavý dizajn,pozná niekto aj tú značku?
zatiaľ mám toto: http://www.ame.cz/Merici-technika,servi ... 047400.htm

ale odchádza mi tá "spúšť"-plastová a v tom bola tyčka,samozrejme že to prasklo,už som to sichroval špendlíkom skráteným a vtaveným do plastu ale po nejakej dobe to znova ruplo,tak to chcem riešiť novou...

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#33 Příspěvek od Jezibabak »

Já si občas půjčuju z práce tohle, je to potom jiný frkot
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=730-117

ale jinak mám doma taky tuhle
http://www.tipa.eu/cz/produkt/06530001-odsavacka-cinu/

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#34 Příspěvek od helios »

Túto http://www.tipa.eu/cz/produkt/06530001-odsavacka-cinu/
môžem tiež len doporučiť. Po zlých skúsenostiach s rýchlym poločasom rozpadu celoplastových odsávačiek, túto používam už štvrtý rok bez závad.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od otakarv »

zajemce píše:Zřejmě nepřijdu s ničím novým,ale třeba to někoho nenapadlo.Na hrot odsávačky navlékám silikonovou bužírku s přesahem 1-2mm.Lépe odsává a u IO odsávám 2 špičky najednou.
Toto už mám udělané dávno,jen s tím rozdílem,že jsem si udělal redukci na menší průměr.Tím dosáhnu vyššího podtlaku a tím silnějšího vcucu.Ale stejně musím vyzkoušet to s tím balónkem.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#36 Příspěvek od jandu »

rnbw píše:Mne prijde trochu blbe vyrabat si odsavacku, ked si mozem kupit pomerne kvalitnu za menej ako 3 eura.
To je dnes. Ja som si ju v r.76 vyrobil podľa AR/A 76/6, v našom kraji nebola továrenská k zohnaniu. Osvedčila sa mi tak, že ani neviem, aké sú dnes na trhu. Jednoducho som s ňou spokojný. Vyrobil som dva teflónové hroty, ale doteraz funguje s prvým, druhý už ani neviem, kde mám odložený. Kým som ho nemal, používal som ten balónik - s teflonovým hrotom a musím povedať, že bol veľmi dobrý.
Přílohy
01.jpg
(108.73 KiB) Staženo 353 x
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#37 Příspěvek od breta1 »

Vyzkousel jsem vsechno mozne - nejlepsi, nejpohotovejsi semi jevi SC7000 plus k tomu ruzne hroty. Sice zadna lace, ale je super.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Lukas-Peca »

Kámoš si postavil odsávačku z ledničkového kompresoru, má u toho sklenku jako ,,zásobník podtlaku" a kohout typu zakroucená hadička, aby to mělo větší šmrnc. Když to sál přímo kompresor, tak to nemělo pořádný cuc a nedalo se s tím dělat. Ve sklence se zároveň zachytává cín, takže se nedostane do kompresoru.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#39 Příspěvek od konosuke »

rnbw píše:Mne prijde trochu blbe vyrabat si odsavacku, ked si mozem kupit pomerne kvalitnu za menej ako 3 eura.
to by pak nebylo bastlení a radost z vlastního výrobku...i v dnešní době záplavy komerce a cenově dostupné techniky z dovozu se najdou lidé co doma drátujou repro boxy, skládaj vlastní zesilovače, ba i tuner a gramofon dokážou sami navrhnout a potom sestavit...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od otakarv »

Lukas-Peca píše:Kámoš si postavil odsávačku z ledničkového kompresoru, má u toho sklenku jako ,,zásobník podtlaku" a kohout typu zakroucená hadička, aby to mělo větší šmrnc. Když to sál přímo kompresor, tak to nemělo pořádný cuc a nedalo se s tím dělat. Ve sklence se zároveň zachytává cín, takže se nedostane do kompresoru.
O tom právě psal"patt_01",ten ještě měl nápad,že by se to dalo z druhé strany použít jako kompresor na dofukování kol.
Já už dávno plánují si z toho kompresoru z ledničky si udělat kompresor na dofukování kol,neboť s ruční pumpou už mě to nebaví.
Nyní přišel dobrý nápad přizpůsobit jej ještě jako odsávačku,super.
To je dnes. Ja som si ju v r.76 vyrobil podľa AR/A 76/6, v našom kraji nebola továrenská k zohnaniu.
Jéjej,vzpomínám na ty časy,kdy bylo vše pod pultem a všeho nedostatek.Jak už jsem psal výše,mám starou,dobrou,rozebíratelnou hliníkovou.Marné,mám i nový typ,ale na co si člověk zvykne,jaký typ nářadí komu sedne do ruky,tak s tím se nejlíp dělá.
A stará,poctivá výroba,to je druhá kapitola sama o sobě.

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#41 Příspěvek od right13 »

ja pouzivam LEN a LEN staru teslacku ,hlinikove telo, teflonovy hrot,komplet rozoberatelna, spust taky biely gombik a na tycke cerveny plast na stlacanie. robi sa mi s nou najlepsie.v skole mame tie z TIPy a tie po dvoch stlaceniach odchadzaju.mal som aj taku pajku s odsavackou ako to tu niekto daval.ale teliesko vydrzalo asi hodinu a hrot asi 5 minut co sa tak vystrbil ze sa nedal pouzivat.asi som mal smejda :) niet nad zlatu teslu:)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od otakarv »

ja pouzivam LEN a LEN staru teslacku ,hlinikove telo, teflonovy hrot,komplet rozoberatelna,niet nad zlatu teslu:)
Zlatá svatá pravda.Za staé éry se dělalo poctívě.Nepochopím,proč se dnes dělájí kvanta napotřebného braku,který se prodá a za pár dní leží ladem,neboť se s ním nedá dělat.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

otakarv píše:
ja pouzivam LEN a LEN staru teslacku ,hlinikove telo, teflonovy hrot,komplet rozoberatelna,niet nad zlatu teslu:)
Zlatá svatá pravda.Za staé éry se dělalo poctívě.Nepochopím,proč se dnes dělájí kvanta napotřebného braku,který se prodá a za pár dní leží ladem,neboť se s ním nedá dělat.
ale jednoduše ! abys byl motivován kupovat stále další a další (nekvalitní)výrobky...firma má obrat, obchodník odbyt a lidi zas práci. a nejsou to (bohužel) jenom odsávačky...pořádný a trvanlivý výrobek je dneska kontraproduktívní. i to je kapitalismus...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#44 Příspěvek od cabernet »

stefan31 píše:Len pre info...odsavačka ANTEX na obrázku vyššie je od výrobcu ... www.antex.co.uk , tieto výrobky sú predávané v UK napr. v obchodnej sieti Maplin, www.maplin.co.uk ...

Stefan31
Potreboval by som prosim predajcu v SR, alebo v CR.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#45 Příspěvek od PCmaniac99 »

kdyz odsavam vetsi plochy, doluju soucastky z vraku, tak pouzivam odsavacku s vyhrejvanym kovovy hrotem (dutym).. mam ji z TH elektro v Trutnove za 200,- (nemaji zatim e-shop)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“