Schéma k tv OVP ORAVA CTV 2840 O

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Gazprom

#31 Příspěvek od Gazprom »

kutilmil píše:Inac pripojim sa k tomu diagnostikovanu tych poruch. Za mnou minule prisla suseda myslim s planarom, starsia pani to je, a povedala mi ze tam ma pokazenu lampu a ze ona aj ma doma nahradnu ale nevie kde. Nes som jej ale TV spravil tak mi doniesla "PL500 - to je elektronka pre mladsich", ze ju mam vymenit a ze to pojde. Kedze je to suseda tak som jej povedal dobre teta idem na to. Mala v haji síce splitko, dal som jej starsie a povedal som jej ze kedze si doniesla aj suciastku tak nech za robotu prinesie kávu. Aj taki sme!!!
Tak ak takýmto štýlom opravuješ telky tak si totálny ko-kot.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#32 Příspěvek od kutilmil »

Ano 80 rocnym starenkam ktore kvazi nemaju nikoho a maju dôchodok 250 eur. takto opravujem telky. Mam totis na rozdiel od teba aj nejake to socialne citenie a prepac mi to ale myslim si ze ak ty si od starenky o palicke zoberies zodva tisice tak si ko_ot ty. Prepac mi to ale je to moj názor!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#33 Příspěvek od Mysteri »

kutilmil píše:Ano 80 rocnym starenkam ktore kvazi nemaju nikoho a maju dôchodok 250 eur. takto opravujem telky. Mam totis na rozdiel od teba aj nejake to socialne citenie a prepac mi to ale myslim si ze ak ty si od starenky o palicke zoberies zodva tisice tak si ko_ot ty. Prepac mi to ale je to moj názor!
Tak ,,Gazprom" si tie dva tisíce isto nezoberie, /pozri si iné vlákno, isto vieš, na koho, ešte nedávno registrovaného reaguješ. Len mu už došli nervy, aby sa registroval... :lol: /. Je na tom možno podobne, ako ja: ak je to dôchodca, ktorému ozaj odišla poistka iba vďaka napr. vadnému pozistoru, alebo jednej primr..nej 1N4007, príp. mostíku, tak to má za cca 200.-. Ale, ak to je frajer, /zákoš/, ktorý príde s telkou, hneď vie, čo tam je zlé, tak toho OSOLÍM...Čerstvý príklad:7.1.09 došiel zákož, že chce opraviť TV, je tam vadný iba vypínač /podľa neho, lebo to mal pred 5-rokmi/, dával mi do ruky nový vypínač, nech mu ho vymením /stál ho 160,-sk :lol: /. Samozrejme, podľa pokynov zákaznika som ho vymenil, ako cvičená opica, /aj keď som videl rozdrapený filtračný kond. -ale vysvetlujte magorovi.../, záblesky, vypínač v p..i, a až potom ten nagélovaný frajer uznal, že príčina závady nie je vždy rovnaká....

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#34 Příspěvek od kutilmil »

Pre Mysteri.
Inac neviem kto je Gazprom ale plne s Vami p. Mysteri súhlasím.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od medabeda »

Přesně Killroyi, o tomhle je řeč!Když mě škube Fábka,tak se rozhodně zdržuji takových komentářů,ze kterých plyne , že 500,- je tak optimálních,kolik by oprava měla stát.To za komára na 120 možná.Vím, že dnes mi 500 nestačí ani na diagnozu,která je nutná a přitom nemusí vůbec nic zjistit.

Uživatelský avatar
Niecze
Příspěvky: 48
Registrován: 26 led 2009, 01:00
Bydliště: Slovensko

#36 Příspěvek od Niecze »

Ambyk píše:syn má TV na záchodě,to je taky kolem gombíka.Že by nefungovalo splachování?
Tady Ti poradí ale musíš k věci.Co je to za typ ?Cos naměřil,zkrátka projev závady.Pak se můžeš dočkat odborné rady která Ti usnadní opravu.Nic ve zlém ale k věci !!!!!!
TYP TV : OVP ORAVA CTV 2840 O , a čo sa týka tej chyby : chcem zapnúť tv a namiesto toho vo vnútri tv počuť piskotavý zvuk ,letka po zapnutí bliká , niekedy sa mi dá zapnúť na 1 x niekedy aj na 6 pokus , a to človeka dosť nahnevá,hlavne keď chce sledovať svoj obľúbený program a nedá sa mu zapnúť tv .

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#37 Příspěvek od Pesko »

Pravdepodobne C109 bez kapacity.

Uživatelský avatar
Niecze
Příspěvky: 48
Registrován: 26 led 2009, 01:00
Bydliště: Slovensko

#38 Příspěvek od Niecze »

Pesko vieš mi prosím poradiť akú súčiastku mám dať namiesto tej C 109 ? myslím tým koľko micro Farathovú ? v scheme čo som našiel je 220 ale ,keď som pozrel do vnútra tv na súčiastke bola hodnota 100 micro F , aký typ by si mi prosím poradil ? mám dať originál súčiastku 100 microvú alebo tú 220 , lebo ja sa do toho veľmi nerozumiem , tak čo by si mi prosím poradil ?

Uživatelský avatar
Niecze
Příspěvky: 48
Registrován: 26 led 2009, 01:00
Bydliště: Slovensko

#39 Příspěvek od Niecze »

tornado6 píše:Niecze prosím ťa to je odborné vyjadrovanie?
Elektronika okolo gombíka, to je čo za blbosť, ak myslíš okolo sieťového vypinača tak tam to fakt asi nebude. :roll:
viem ,že to nie je odborné vyjadrovanie , a zároveň prosím o prepáčenie ,za moje vyjadrovanie ,lebo ja z elektronikou ako takou ,len teraz začínam , tak sa na mňa nehnevajte ,ak používam neodborné výrazy .

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#40 Příspěvek od Pesko »

Hodnota C109 nieje kritická ,preto je jedno ,či tam dáš 100 alebo 220uF. Daj tam čo máš po ruke.

Uživatelský avatar
Niecze
Příspěvky: 48
Registrován: 26 led 2009, 01:00
Bydliště: Slovensko

#41 Příspěvek od Niecze »

takže môže byť aj taká súčiastka aj tá druhá ,ak som správne pochopil...

Uživatelský avatar
Niecze
Příspěvky: 48
Registrován: 26 led 2009, 01:00
Bydliště: Slovensko

#42 Příspěvek od Niecze »

tornado6 píše:Niecze prosím ťa to je odborné vyjadrovanie?
určite nieje ,a ospravedlňujem sa ,z elektronikou som začal prednedávnom a ešte poriadne neovládam správne výrazy v elektronike ako napríklad ty . a potreboval by som ešte jednu radu ohľadom toho istého hore uvedeného tv prijímača -vysvetlím problém : po polhodine počuť z reproduktorov vrčanie ,uberiem hlasitosť a vrčanie zmizne , môže to byť zas nejaká chybná súčiastka ? ak áno ktorá to môže byť (napr vtedy som mal zlú súčiastku C 109 a takto som to myslel ) . čiže na doske ,kde je umiestnená sučiasžka,a aká by sa dala použiť ako náhrada za ňu .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od otakarv »

Mohlo by to dělat špatně vyfiltrované napětí pro koncový stupeň zesilovače.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#44 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:Mohlo by to dělat špatně vyfiltrované napětí pro koncový stupeň zesilovače.
Myslím, že ne, protože píše: ... uberiem hlasitosť a vrčanie zmizne, ...
Bude to ještě před NF koncem.

Ale raď mu, když zase očekává radu typu "vyměň C109" :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Niecze
Příspěvky: 48
Registrován: 26 led 2009, 01:00
Bydliště: Slovensko

#45 Příspěvek od Niecze »

Ale raď mu, když zase očekává radu typu "vyměň C109" :wink:
a je v tom vari pre teba problém napísať umiestnenie súčiastky - C 109 - 100 uF . povedz mi ,čo je ťažké na poslaní takejto odpovede ? podľa mňa nič ,tak neviem aký je v tom problém ?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“