Harddisk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od michalnb »

rnbw píše:
michalnb píše:Pri vypnutom PC ATXový zdroj spotrebuje toľko, čo klasická USB nabíjačka, príp. nabíjačka telefónu (ak by si sa náhodou bál účtov za elektrinu).
To je dobra blbost, spotreba je podstatne vyssia. Zavisi na zdroji (ucinnost) a zakladnej doske, na mnohych je stale aktivna napr. sietovka.
B.HA, veď si to zmeraj!!! Že tam napájaš ešte pár LEDiek a nejaký trand??? To je ozaj SETSAKRAMENTSKÝ rozdiel!?! :roll:
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

Moze to byt kludne od 2W do 10W, zmeranim jedneho PC neziskas ziadny rozumny vysledok.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

michalnb píše:
rnbw píše:
michalnb píše:Pri vypnutom PC ATXový zdroj spotrebuje toľko, čo klasická USB nabíjačka, príp. nabíjačka telefónu (ak by si sa náhodou bál účtov za elektrinu).
To je dobra blbost, spotreba je podstatne vyssia. Zavisi na zdroji (ucinnost) a zakladnej doske, na mnohych je stale aktivna napr. sietovka.
B.HA, veď si to zmeraj!!! Že tam napájaš ešte pár LEDiek a nejaký trand??? To je ozaj SETSAKRAMENTSKÝ rozdiel!?! :roll:
Zkoušel jsi někdy šahat na chladič tranzistorů v běžném ATX zdroji ve stby režimu? Asi ne. Kdyžtak ho nejdřív vytáhni ze zásuvky, než to budeš zkoušet. :roll:

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od michalnb »

Andrea píše: Zkoušel jsi někdy šahat na chladič tranzistorů v běžném ATX zdroji ve stby režimu? Asi ne. Kdyžtak ho nejdřív vytáhni ze zásuvky, než to budeš zkoušet. :roll:
Nevytiahnem to zo zásuvky... Sú tam všade termopodložky a chladiče sú nalisovanými plieškami upevnené k DPS a ukostrené... Na kolíku v zásuvke nemám fázu, doma mám urobený rozvod TNC-S s prúdovými a napäťovými chráničmi. O môj život sa báť nemusíš, nie som taký amatér ako si rnbw myslí. Sorry, ten vlastne teraz prepočítava účinnost spínaného zdroja ATX v STDBY režime.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Andrea »

michalnb píše:
Andrea píše: Zkoušel jsi někdy šahat na chladič tranzistorů v běžném ATX zdroji ve stby režimu? Asi ne. Kdyžtak ho nejdřív vytáhni ze zásuvky, než to budeš zkoušet. :roll:
Nevytiahnem to zo zásuvky... Sú tam všade termopodložky a chladiče sú nalisovanými plieškami upevnené k DPS a ukostrené... Na kolíku v zásuvke nemám fázu, doma mám urobený rozvod TNC-S s prúdovými a napäťovými chráničmi. O môj život sa báť nemusíš, nie som taký amatér ako si rnbw myslí. Sorry, ten vlastne teraz prepočítava účinnost spínaného zdroja ATX v STDBY režime.
No moc PC zdrojů jsi asi ještě nerozebral, jinak bys věděl, že v 90% případů chladič na primáru NENÍ nikam připojený. A věřit čínské termopodložce? :roll:

Edit: A ty napěťové chrániče máš připojené na co?
Naposledy upravil(a) Andrea dne 08 úno 2009, 18:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od stepa »

michalnb píše:chladiče sú nalisovanými plieškami upevnené k DPS a ukostrené...
Co myslis tou kostrou? Snad ne kolik v zasuvce? :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od michalnb »

stepa píše:
michalnb píše:chladiče sú nalisovanými plieškami upevnené k DPS a ukostrené...
Co myslis tou kostrou? Snad ne kolik v zasuvce? :)
Kostrou myslím kostru, elektrikársky nazývanú aj kostra (inak povedané kostra zariadenia - teda plechový obal).
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od stepa »

michalnb píše:
stepa píše:
michalnb píše:chladiče sú nalisovanými plieškami upevnené k DPS a ukostrené...
Co myslis tou kostrou? Snad ne kolik v zasuvce? :)
Kostrou myslím kostru, elektrikársky nazývanú aj kostra (inak povedané kostra zariadenia - teda plechový obal).
A o kterych chladicich mluvis Ty? Na primarni, nebo sekundarni strane?

Predpokladam, ze se bavime o primaru, kdyz se tady nakouslo nebezpeci urazu el. proudem. Nebo myslis, ze jsou ukostrene vsechny chladice?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od michalnb »

stepa píše: A o kterych chladicich mluvis Ty? Na primarni, nebo sekundarni strane?

Predpokladam, ze se bavime o primaru, kdyz se tady nakouslo nebezpeci urazu el. proudem. Nebo myslis, ze jsou ukostrene vsechny chladice?
Ja nemyslím nejaký CHINA shit SKYHAWK alebo POWWER, príp. MERCUR... Na primárnej strane určite nemám kostrené chladiče. Tam sú predsa iba termopodložky.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#40 Příspěvek od Andrea »

V PC zdrojích je prakticky vždy ukostřený chladič na sekundáru, chladič na primáru naopak není prakticky nikdy ukostřený.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od stepa »

No proto, uz jsem se lekl, ze mas na primaru ukostreny chladice :) .

Potom tedy nechapu tu odpoved Andree o rane a ukostrenem chladici, kdyz na sekundarni strane jsou chladice pouze na diodach a tam je maximalne 12V, takze to nijak neublizi :wink: .

Dalsi vec...vetsinou jsou chladice na primaru bez potencialu, OBCAS na - pol usmerneneho sitoveho napeti(co jsem v tech nekolika desitkach zdroju videl). Takze ten zdroj radeji vytahuj ze zasuvky, protoze to ze tam jsou izolacni podlozky jeste nic neznamena :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od michalnb »

stepa píše: Potom tedy nechapu tu odpoved Andree o rane a ukostrenem chladici, kdyz na sekundarni strane jsou chladice pouze na diodach a tam je maximalne 12V, takze to nijak neublizi :wink: .D


To je asi iba kvôli mechanickej pevnosti. A kde inde by to už privarili ako na najväčšiu a teda najpevnejšiu plôšku na DPS.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Andrea ma pravdu, na primare nie je chladic takmer nikdy ukostreny. PE je totiz spravidla pripojene len na rohy plosaku skrutkami a tam su pripojene len odrusovacie kondenzatory.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Zdravím.Je zde problém,jak udělat,aby byl opětovně Hardisk tzv.jako nový.
Mám jednu takovou svou zkušenost.Jen tak pro ujasnění.Jsem Amigista.Někdo se snad bude smát,že dnes jsou už lepší mašiny,atd.
No,ale pokud mám stejnej problém,tak jednoduše připojím tady jeko vadný Hardisk na Amigu a přihlásím ho na ní a také informace zapíšu,popřípadě dám i Low Level Formát. Amiga má však jinej druh přístupu,tedy takovej,kterému PéCko nerozumí.Pak opět připojím danný Hardisk k PeCku a ono se pak vše chová,jako bych měl novej,tedy pěkně bez reklamace od piky začnu vše,tak jak se to dělá běžně.Pokud není Hardisk tzv.totální mrtvola,VŽDY mi to vyšlo.Doporučuji tento můj osvědčenej postup.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od michalnb »

Jiri_REZEK píše:Zdravím.Je zde problém,jak udělat,aby byl opětovně Hardisk tzv.jako nový.
Mám jednu takovou svou zkušenost.Jen tak pro ujasnění.Jsem Amigista.Někdo se snad bude smát,že dnes jsou už lepší mašiny,atd.
No,ale pokud mám stejnej problém,tak jednoduše připojím tady jeko vadný Hardisk na Amigu a přihlásím ho na ní a také informace zapíšu,popřípadě dám i Low Level Formát. Amiga má však jinej druh přístupu,tedy takovej,kterému PéCko nerozumí.Pak opět připojím danný Hardisk k PeCku a ono se pak vše chová,jako bych měl novej,tedy pěkně bez reklamace od piky začnu vše,tak jak se to dělá běžně.Pokud není Hardisk tzv.totální mrtvola,VŽDY mi to vyšlo.Doporučuji tento můj osvědčenej postup.
Mhm....Zaujímavé riešenie. Radič v Amige "papá" aj veľké kapacity? - tak 100G alebo viac (pýtam sa, lebo som Amigu nikdy nemal) Čo je to vlastne za platforma a aké to má asi parametre?
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“