Jak na co nejhlasitejsi pasivni reproduktory ci sluchatka

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#31 Příspěvek od Cust »

já jsem si koupil něco podobného:
http://www.isccz.eu//cz/s192/Telekomuni ... fon-IB-100

tváří se to jako zvukové zařízení, takže skype a ostatní ptákoviny mám přesměrovaný zvuk na telefon vč. vyzváněcího a oznamovacího, dokonce to má ledku, takže si zvuk můžeš vypnout a dívat se jen jestli ti nezačne blikat ledka (dokonce to funguje tak, že klidně na zvukovce poslouchám muziku a vyzvánění mi jede do tohoto telefonu a můžu i muziky do toho mluvit a posloucht druhou stranu - jako kdybych stál v telefoní budce s mp3 přehrávačem :-) a měl ještě u toho signalizační ledku)
navíc si můžeš muziku nezapínat :-)
a pozor, nemá to žádné trafo a žádný potenciometr, prostě to prdneš do USB a jedeš - nááádhera - ovládání hlasitosti je softwarově
splňuje to tuším všechny požadavky, které potřebuješ a ještě to navíc umí fungovat jako telefon (tu ledku možná nemá každý typ, chce to zjistit u prodejce)

ale teď vážně, myslim že by tohle mohlo vyhovět požadavkům....
budeš si na to muset asi přesměrovat všechen zvuk, ICQ tuším neumí přesměrovávat

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od robo »

S dovolenim ozivim tohle vlakno. Ja shanim levnejsi sluchatka s mikrofonem, se slusnou, skutecnou citlivosti. Mam je k netbooku a vystup neni vykonove zadna slava. Mam nejaky sluchatka genius ktery jsem pouzival k primemu pripojeni do zvukovky stolniho pocitadla. Hlasitost vcelku sla. Ale na tom netbooku je to spatny. Koupil jsem v Kaufladnu, byl jsem tam neco koupit, sluchatka za asi 160Kc. Citlivost peknych 103dB, freg. rozsah 20-20000Hz, impedance 32ohmu. Netbook jsem mel jeste vypnuty a tak jsem sluchatka pripojil k mobilu. A spustil to co posloucham s Koss porta pro. Tusil jsem ze cena sluchatek asi nebude presne korespondovat s parametry na obalu sluchatek. Ale ze to bude takovy humus, to jsem opravdu necekal. Takze jsem na zacatku. Neresil nekdo podobny problem? Jeste by to slo resit to sluchatkama bez mikrofonu a micrak dokoupit samostatne. S vyberem bych si pak snad i poradil, vetsi vyber, ale ja bych radeji komplet. Nebo koupit usb zvukovku. Ale abych pak nemel problem s prehravanim zvuku pres netbook po odpojeni one zvukovky. Repraky se sluch. vystupem nechci. Dekuji za rady.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#33 Příspěvek od robo »

Tak jsem nasel reseni jak posilit zvuk netbooku. Aplikace ViPER4Windows. Je to neco jako zvuk v VLC. Jde zesilit vic nez je normalni max. hodnota. Nebo treba pouzit efekt prostoroveho zvuku. Kdyz se to nastavi rozumne, zlepsi se srozumitelnost. Pokud je zvuk opravdu slabsi tak nehrozi nejake premodulovani, zkresleni. Paradni aplikace dostupna i pro Android.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“