Smazat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od forbidden »

Musim se Asusu taky zastat, jiny desky (i grafiky) nez Asus nekupuju. Sestavil jsem s nima uz desitky PC a nikdy nebyl ani nejmensi problem. Kupuju ovsem vyhradne "lepsi" rady desek, pod 1 500,- nejdu ani do kancelarskyho PC a vsechno samozrejme Intel.
Neco jako reset tlacitko jsem treba u svyho PC nepouzil uz tri roky a to je tam furt jedna instalace WXP.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

Jak už se teď tady psalo, do levných PC ASUS nikdy, protože by to ani nerozchodili. Do levných kancelářských a přitom rychlých PC se s Gigabytem neudělá chyba. Včera jsem se zastavil za známým a docela dobře pobavil. Měl tam už druhou desku od ASUSu za nějakých 6 tisíc (behem týdne) a ta první dělala prý takové problémy, že ani technici na reklamačním se s tím nevěděli rady a dali mu stejnou novou. No a pak mi ukázal, co dělá ta druhá, modré obrazovky atd. po startu. To prej ještě na žádné desce, co montoval, taky neviděl :lol: Tak se přiznal, že dosud dával jen Gigabyty a teď chtěl zkusit dát tu od Asusu, co je prej De Lux. Trošku jsem mu pomohl - vysvětlil mu, že delux je značka pro vysavače a u PC nemá co dělat. Pak jsem pomohl s ovládačema, něco jsme upravili a když jsem odcházel tak mu to ještě fungovalo. První asuska byla asi fakt aušus a u druhé to bylo asi rukama. Když mi někdo napíše, že asusky jsou nejlepší, tak se docela dobře zasměji :lol: Já osobně si stále myslím, že nejlepší desky jsou ty, s kterýma má každý ty nejlepší zkušenosti a je docela fuk, co je to za výrobce.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od michalnb »

Keď už sa tak rozbehlo zastávanie ASUS, čo takto ASROCK. Je to podradná filiálka ASUS, no zatiaľ som v rukách nemal ani jednu s nejakou závažnou chybou, zväčša iba problémy s BIOSom, ktoré sa dali vyriešiť jedným FLASHom. Keď je toto podradný tovar tak potom ASUS - neviem, neviem. Samozrejme že záleží aj na výrobe - prevádzke, no myslím že ASUS sa právom radí medzi najlepších výrobcov.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od forbidden »

Sice se to tyka grafik, ale nejakou vypovidaci hodnotu to snad ma: http://www.cdr.cz/a/26643

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od stepa »

No ja bych rekl ze moc nema. To vyplyva z tech 3 grafu, kdyz si je das dohromady. Kdyz to vezmu do extremu(pouze jako priklad)...Point of view(dela pouze GF) pokud mel zastoupeno v prodejnosti nad 50% GTX280, tak uz mu to nahazi hodne procent nahoru. Naopak Sapphire(jenom ATI) je na tom jako "skladac" soucastek hned lepe. Tudiz porovnavat vyrobce grafik je podle me bezpredmetne...nevis cetnost prodeje jednotlivych karet s konkretnim jadrem, aby se tak zanesl do porovnavani koeficient prave te cetnosti. V grafech je udavana pouze dolni mez prodeje, tj 500ks, ale ze se nektere prodalo treba tisice kusu uz tam zmineno neni a to je podle me zasadni chyba. Na druhou stranu se da zase predpokladat jista pravdepodobnost poruchy ve vetsim, ci mensim vzorku grafik.

To same bude i s deskami.

Jediny co se z toho da vyvodit je, ze vyrobci jsou tak nastejno +-procento. Ale bez znalosti cetnosti jednotlivych typu je to o nicem.

Konkretni zaver z tohohle grafu je, ze v porovnavanych typech se single GPU grafiky nVidia s*rou vic nez ATI:D

At si to kazdy prebere sam :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

ASRock je totalny hnoj. Casto odchadzaju tranzistory v napajani chipsetov - je to poddimenzovane a tento problem sa vyskytuje na viacerych modeloch, najcastejsie som to videl na K7S41 (a konkretne tento model vie robit velmi zaujimave veci s dlhsimi IDE kablami - poskodzuje data pri prenose).

BIOSy obsahuju zahadne bugy - takze najlepsie je nic nenastavovat, aby to nezacalo blbnut.

Dalej je vhodne si vsimnut malu filtracnu kapacitu v napajani CPU (na viacerych modeloch).

O kvalite navrhu svedci aj fakt, ze existuje aspon jeden model, ktory napaja P4 Prescott z 5V vetvy (ani nema ATX12V konektor).

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#37 Příspěvek od Andrea »

stepa píše:...nevis cetnost prodeje jednotlivych karet s konkretnim jadrem, aby se tak zanesl do porovnavani koeficient prave te cetnosti. V grafech je udavana pouze dolni mez prodeje, tj 500ks, ale ze se nektere prodalo treba tisice kusu uz tam zmineno neni a to je podle me zasadni chyba.
Vždyť je to procentuální porovnání (% z počtu prodaných), tak je snad jedno jestli se jich prodalo 1000ks nebo 5000ks, pouze v druhém případě je menší statistická odchylka.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od stepa »

to Andrea: tu posledni vetu v tom odstavci uz neodcitujes :wink: Tam pisu to samy co ty.

Doplnoval jsem to po odeslani, kdyz jsem si to po sobe jeste jednou precetl, tak mozna proto.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od forbidden »

Me z toho vyplyva to, ze grafiky od Asusu se reklamuji nejmene. Je to pomer prodanych kusu ku reklamovanym. Tudis veci mnozstvi prodanych kusu jen zpresni ten graf, ale vysledky by mely byt +- stejny.
Z toho vyplyva, ze MB stejneho vyrobce na tom nebudou tak zle, jak nekteri tvrdi, leda by se treba vyrabely v jine fabrice, kde je vetsi zmetkovitost. :wink:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od stepa »

Mne tam porad nesedi to porovnavani vyrobcu obou grafik s vyrobci jedne. Pro objektivnost by se mi tam libilo procentuelni uvedeni jednotlivych grafik, treba:
ASUS ATI60%/nV40%
GB ATI50%/nV50%
PoV nV100%
Sapphire ATI100%
atp...

Uz si rozumime? :)

Jinak se tady nechci poustet do nejaky statistiky a prandepodobnosti...to me moc nebralo :?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od forbidden »

Jo takhle to myslis, takze vyrobce vyrabejici vetsinu karet s vice problemovym cipem bude v tom prvnim grafu v nevyhode.
Na to se vykasli, dulezity je ze Asus vede :P

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

Mě z toho porovnání grafik vychází jen jedno a to, že na papíru je to jiné než ve skutečnosti. Pokud mám někomu dodávat grafiku na hry, tak je to vždy od Gigabytu nebo jako náhrada od Asusu. Od Sapphiru bych už nikomu nic nedodával a může si každej tvrdit, že jsou v reklamací druzí s nejmenším počtem reklamací. Mám totiž dojem, že u nich brali počet reklamací jen od nás a o tom to je.
No a porovnávat kvalitu MB podle grafik ? To snad nemyslí nikdo vážně :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“