Harddisky MFM

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#31 Příspěvek od Crifodo »

napiš už proboha NÁZEV té desky, typové označení, nebo ji celou vyfoť, tohle je jako když dáš pátrat po ztraceným dítěti podle jeho oblíbený hračky :twisted:

míša

#32 Příspěvek od míša »

No dy￾ sem psal název a typ - MORSE HF 309.
Tady je celá vyfocená
Přílohy
øadiè.JPG
(123.87 KiB) Staženo 133 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

Ten 40 nohej procák je určitě i8085 :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#34 Příspěvek od Andrea »


míša

#35 Příspěvek od míša »

díky moc, to je ono co sem potøeboval :-)
Odpoledne to vyzkouším...
Ten 40 nohej procák je: Intel P82064
L9140516 (jestli ti to nìco øíká, mnì ne :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Crifodo »

míša píše:No dyť sem psal název a typ - MORSE HF 309.
Tady je celá vyfocená
Tys propagoval označení zákaznické EPROM, podle toho se hledá deska trochu blbě.
I8085 by tam klidně mohl být, myslím že se používal na takovéhle dělnické profese, ještě v kombinaci se Zilogem 765 pro floppy.
Deska je dlouhá jak ramadán, ale je to krásná práce, součástky se dají vyměnit skoro klempířskou pájkou a ten rozvod napájení je úplně modelový, skoro jako demo v layoutu F.Mravenec :twisted:
Pozdější desky s modernějšíma součástkama už člověk může jen zasunovat a vysunovat jak cvičená opice.

míša

#37 Příspěvek od míša »

Jumpery na kartì jsem nastavil podle manuálu a teï to po puštìní PC hlásí:

Hard disk(s) diagnosis fail.
Press F1 to continue, DEL to enter Setup.
Tak už fakt nevím co dìlám špatnì :-(

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#38 Příspěvek od Crifodo »

Na floppy ten řadič funguje?
Kabely jsou 100% všechny žíly funkční a nezlámané?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ked vsetko zlyha, tak by som skusil starsiu zakladnu dosku, nejaku 486, najanvys Pentium.

míša

#40 Příspěvek od míša »

to je dobrý nápad, s tou starší deskou to zkusím.
Floppy jsem nezkoušel, ale mùžu zkusit.

Jestli jsou kabely na 100% dobré nevím, já nemám náhradní abych to vyzkoušel. Ale mechanicky ponièené nejsou.
Ale napadá mì jestli jsou všechny ty øadièové kabely stejné? Myslím ty pro harddisk. Ten širší kabel mìl na tom konektoru co se dává do karty jednu dírku ucpanou takovou umìlohmotovou zátkou, takže nešel nasadit na konektor. Tu zátku jsem vyndal a pak to šlo. Ale nemá to tam nìjaký úèel? jako tøeba ucpaná dírka u tìch 80-žilových kabelù IDE?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#41 Příspěvek od Crifodo »

míša píše:to je dobrý nápad, s tou starší deskou to zkusím.
Floppy jsem nezkoušel, ale můžu zkusit.

Jestli jsou kabely na 100% dobré nevím, já nemám náhradní abych to vyzkoušel. Ale mechanicky poničené nejsou.
Ale napadá mě jestli jsou všechny ty řadičové kabely stejné? Myslím ty pro harddisk. Ten širší kabel měl na tom konektoru co se dává do karty jednu dírku ucpanou takovou umělohmotovou zátkou, takže nešel nasadit na konektor. Tu zátku jsem vyndal a pak to šlo. Ale nemá to tam nějaký účel? jako třeba ucpaná dírka u těch 80-žilových kabelů IDE?
přepážka v konektoru 34pin kabelu je klíč, v přímém konektoru desky bývá výřez aby se to nedalo nasadit obráceně. Oni ti inženýři v počátcích IBM počítačů někdy mysleli prdelí, ale tohle bylo ku prospěchu.
Floppy ti pomůže zjistit že je deska OK a že komunikuje s PC, přece jen mechanika floppy je míň průserová než HDD. Pokud máš na kabelu i menší konektory pro 3,5 FDD, jinak musíš nasadit velkou mechaniku 5,25.
Ten HDD je elektricky OK? Je slyšet krokování autokalibrace po přivedení napájení?
Žíly přece změříš propískáním ohmmetrem, nemusíš shánět jinou kšandu.

míša

#42 Příspěvek od míša »

Na té øadièové kartì právì žádný výøez není. Tam je všech 34 kontaktù a v kabelu byla 1 dírka ucpaná. Ta pøepážka na diskovém konektoru je mi jasná.
Harddisk mechanicky bìží a krokování je slyšet pár vteøin po zapnutí.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Crifodo »

výřez býval mezi pinem 2 a 3, místo volného laminátu, žádnou pozici pinu to nezabíralo. Když kabel otočíš tak to samozřejmě nefunguje. Pin 1 a 34 bývají na desce značeny a kabel se dává barevnou žílou na pin 1.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »

A pozor na jednu vec - kable pre HDD a pre FDD su sice oba 34-pinove, ale maju ine prekrizenie!

míša

#45 Příspěvek od míša »

Ty mì nechápeš, já nemluvím o výøezu v konektoru co se dává na disk, já mluvím o tom konektoru co se zasouvá do ISA karty. Ten má 34 dírek ve 2 øadách a na kartì je 34 kolíkù. A v té zástrèce byla jedna z tìch dírek schválnì zacpaná umìlohmotovým kolíkem. Podobnì jako v nìkterých IDE kabelech je 1 dírka zacpaná. Tam je ale zalitá napevno a nedá se s tím nic dìlat, tady ta ucpávka byla vyndávací. Tak jsem ji vyndal protože jinak by to nešlo na kartu nasadit.
Ale nevím naè tam ta ucpávka byla. Jestli to nebylo schválnì aby kabel šel použít jen na nìkteré karty kterým bude taky ten kolík chybìt?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“