Zírám....

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#31 Příspěvek od Sendyx »

S tím tvrzením dělník x vysokoškolák - jak kde, ale asi to silně pokulhává. Vzdělání vůbec (!!!) nemusí souviset se znalostmi a schopnostmi, spousta VŠ vzdělaných mají diplom v nějakém jiném oboru a montují se do všeho (znám inženýra ekonomie, který "rozumí" reprobednám). Taky jde o strukturu znalostí - "dělňas" z oboru nastřádá kupu zkušeností a třeba "rychlých řešení" - viz pohled na obraz TV a ortel "C141 a okolí vyměnit", zatímco vzdělanec bez zkušeností by podle dokumentace aspoň napoprvé půl dne měřil. A konec konců, stačí se podívat na Toho, Jehož Jméno se nevyslovuje 2 a je jasné, že vzdělání a výsledky mohou být někdy naprosto nezávislé pojmy.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Jenys »

To Maskot: Asi dobře nechápeš, co jsem myslel :) Píšu tam jasně, že pokud já, nebo někdo jiný půjde měřit vadaskou, zda mu jde do zásuvky proud a spojí kolí s nulákem, či fází, celkem běžné pro staré instalace, tak vyhodí celý dům, když máme mít chrániče na celé domy, myslím na rodinné domy u paneláků se to týká a to přeci víš sám moc dobře jen celého bytu :) [/quote]

A co se týká zásuvek a malých dětí, nebyl bych si jist, že dítě ochrání chránič. děti jsou vynalézavé a není nic jednoduššího strčit nějaé předměty do obou dírek na dobře izolovaném podkladu, to jsem potom zvědav jak budeš spokojený :) Zásuvky musí být pro malé děti zaslepené. To můžeš dneska přijít do staršího bytu a tam určitě není chránič, jak potom budeš to dítě chránit. Ale to opravdu odbíháme od tématu. Názorů pro a proti je spousta. Jedna věc je striktně se držet zákona, pro firmy je to nezbytné, proti tomu žádná... Ale doma by mělo být rozhodnutí na každém, s tím že pokud k něčemu dojde, problém si bude řešit sám. Ale dělat z toho najednou, že to někdo dal do zákona, že se kvůli tomu všichni musí po..., to si myslím není na místě. Chrániče bych doporučil, vysvětlil k čemu jsou, ale nikoho nenutil.

Hille, já tě chápu, ty ani ze své pozice nemůžeš jednat jinak, to je jasné. Ale přeci je to moje věc, pokud se rozhodnu pro takové řešení, jaké jsem psal, je to moje věc. Stejně se úplně nedá vyřešit, aby se někdy něco někomu nestalo. Ano snižovat riziko na nejmenší možnou míru ano, ale ne v křeči a histerii. Tím nemyslím tebe. Já si vážím tvých názorů, vím, že jsi šikovnej chlap a že máš zodpovědnost a tím také i strach, to je normální. Ale pokud jsou jiní odvážnější a nebojí se to udělat jinak, nech je, bude to je a jen jejich problém. Já vím, že se to o čem je tohle vlákno tebe ani netýká, ale jsou tu i jiní a myslím že oni vědí, pro koho toto vlákno je :wink:

Myslete si o mě co chcete, já jen vycházím z toho co jsem v životě poznal na vlastní kůži a vím, že se vždy není vše tak horké, jak to vypadá. Zrovna tak rozumímm, tomu, že někdo má najednou nějaký problém, třeba i spoustu další práce a potřebuje rychle poradit a pak se rovnou zeptá na pomocnou radu a dostane se mu slov "To si to nemůžeš najít tady na fóru?" Hledej šmudlo ! a podobně. Ano, máte pravdu, někdy vzniká duplicitní vlákno, ale ono se to ne vždy podaří nalézt, co zrovna potřebujeme, je to někde hluboko a pak je to na dlouhé zimní večery a na to není čas. Ne každý je v tom tady tak zběhlý, aby vše uměl tak dobře najít a vyřešit. Když pak dostane nějakou blbou odpověď na svou nedokonalou otázku .... spíš je to odrazující :(

Jak jsem si všiml, asi jsem tu trnem v oku některým z Vás, asi jsem takový narušitel vašeho zajetého pořádku a nerad dodržuji úplně přesně věci se kterými se neztotožňuji, Normy všeobecně :) Já opravdu nemám rád rozkazy a nařízení, to prostě nesnáším od mala :wink:
Ale takový jsem prostě já a myslím, že je takových lidí víc, jen to každý nepřizná :) Kdyby se každý jen vždy řídil zákazy, asi by se spousta věcí nevymyslela a neudělala. Některé zákazy jsou jen proto, že se jiný bojí dělat něco jinak a pak to vyžaduje po ostatních.

No nic, každý jsme nějaký a každá reakce na tyto příspěvky je dobrá, ať se to někomu líbí nebo ne. :wink:
Naposledy upravil(a) Jenys dne 07 dub 2009, 18:12, celkem upraveno 1 x.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#33 Příspěvek od kozoka »

mates13 píše:Promiňte za tenhle příspěvek, nechci se na nic ptát...ale podíval jsem se po těch letech na old diskuzi z roku 2004 a zírám....jeden druhému, dokonce i v sekci televizory dříve radil....nikdo nikoho nenapadal...žádní zakomlexovaní arogantní super-opraváři, kterých aby se dneska člověk bál na něco zeptat, bez toho aby čekal že ho pošlou do pr.ele.....žádné odpovědi "jsi 🤐, dones to do servisu" žádní provokatéři, kteří se neustále ptají kdy se co vyrábělo a dělají že nejsou schopni odstarnit zkrat v KV, nebo vyfotit obrazovku...žádné nadávky....žádné ponižování........prostě je to docela rozdíl, bohužel dle mého názoru k horšímu asi se to co jsem teď napsal spoustě lidí a moderátorům a adminům nebude líbit, ale upřímně, nevím, nevím jestli toto nové fórum je lepší.......tak a teď mě kamenujte......
ono v roce 2004 byla situace jiná. Prodávali se ještě TV s klasickou obrazovkou za poměrně vysoké ceny. Jenomže dnes nikdo nedá za opravu vice jak 500 kč a proto opravu svěří blbcový který nevý ani jak funguje pulzní zdroj.

napiše tady osoba že má na obraze vodorovný pruh a co s tím? Když nevý k čemu je Vertikál tak jak mu můžem poradit. Pak tady padají akorát ostrá slova.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Upřímně, pokud použiješ prasácké řešení jen pro sebe a zaručíš se, že není nebezpečné jiným (tj. není vůbec nebezpečné, nebo doopravdy máš zabezpečen přístup dětí, hasičů, záchranářů a hospodářských zvířat ...), je to víceméně tvoje věc. Ale pokud někdo radí na fóru jiným, jak něco zfušovat, i když původně třeba nechtěl, tak to mne poněkud krká.

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#35 Příspěvek od honza_jan »

Osobně si myslím, že Bastlírna nijak netrpí přemírou arogance a hrubosti, jak je prezentováno. Asi je to tím, že jsem se pohyboval dost dlouho v hornickém prostředí, které jak známo neoplývalo chováním a mluvou chovanek dívčích penzionů z počátku minulého století. Při srovnání s jinými fory na netu to je zde skoro idylka. Doba kráčí rychle vpřed a tím i zaměření webu. Všude jenom samá komerce.Dávno už téměř zmizely zdroje informací zadarmo. Stačí se podívat na polskou elektroda.pl, což je +- obdoba Bastlírny. Na jiných webech to je skoro to samé. Minimální protihodnota za poskytnutou informaci je poskytnutí jiných vašich relevantních informací, nebo poplatek od $5 výše. Placené členství taktéž není výjimkou. Dokumentace je placená téměř vždy.
I u nás už minuly časy, kdy více fundovaní jedinci měli povinnost danou ZP předávat svoje znalosti bez náhrady ostatním, buď línějším (duševně), nebo míň schopným spolupracovníkům. Pokud si někdo plete bastlení se seriozní opravárenskou živností a není ochoten se sebevzdělávat, je to jeho problém. Nemůže ale očekávat, že mu na dálku někdo bude radit krok po kroku, jak na to a opravdu by bylo snad lepší na takové požadavky neodpovídat.
I Informace jsou zbožím, jako jakákoliv jiná materiální věc. Spíš se pozastavuji nad jinou věcí. Každý máme nějak velké pískoviště na hraní. Někdo si hraje na fotbalovém hřišti a zná jej i metr pod povrchem. Další má jenom kbelíček. Sice prokopaný až do Austrálie, ale o centimetr vedle jenom zírá, co to tam vlastně je. Takový už je život. Když se ale zakutálí míček na jeho hřišťátko, tak všechny diskutující válcuje plivnutím jedovatých poznámek, bez ohledu na to, jestli to je pro daný problém podstatné, nebo ne. Jsou to ale výjimky, které nezasluhují zvláštní pozornost, ale spíš politování. Snad si takto léčí nějaké komplexy, nebo traumata z práce. Tím ovšem nechci říct, že by příspěvky neměly být jasné a technicky správné. Je však silně diskutabilní, do jaké hloubky.
Nevšilml jsem si ani, že by někdo tady nemístně strašil normama. Pokud je v odpovědi na dotaz člověka, který je evidentně mimo obor, odvolávka na normu, tak je naopak žádoucí, aby tazatel věděl, do jakého rizika jde a ne aby byl "odborníkem" s x-letou praxí ubezpečen, že to je brnkačka a a že to jde vždy nějak očůrat. Téměř vždy to jde, ale musím vědět jak! Neznalý člověk to ovšem neví. Je jenom málo norem, kde je pojem "musí být". Týká se to vždy případů, kdy jde o život. Jinak je použito "má být", nebo "může být". Pouze poněkud natvrdlý cizinec nechápe nuance mezi těmito slůvky.
Pokud má někdo dojem, že normy jsou zbytečné, potom bych prosil o vysvětlení, proč je nutné přezkušování odborné způsobilosti pracovníků v elektrotechnice a proč živnostníci a firmy musí živnostenskému úřadu předkládat oprávnění k provozování vázané živnosti vydávané orgánem státního dozoru na základě přezkoušení odpovědných osob, když to je tak zbytečné.
Jak chceme od někoho vyžadovat ctění a plnění nějakých nepsaných etických "norem", když nemáme úctu ani k těm psaným. To je nějaká divná životní filozofie. Toť můj názor na věc a vůbec s ním nemusí nikdo souhlasit.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#36 Příspěvek od Cust »

honza_jan: :prst: docela se s tím ztotožňuji
Naposledy upravil(a) Cust dne 07 dub 2009, 17:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od pajosek2 »

Taky se připojím i když budu opakovat to co jsem několikráte psal v různých reakcích.
Jsou tady špičkový odborníci,kteří rádi poradí a za to jim patří dík,ale míra vulgarity směřované na některé tazatele je někdy hodně vysoká.Já osobně lidi,kteří jsou sice odborníci,ale zárověn nevychovanci,nemusím.Představa ,že bych je měl jako kolegy mne děsí i když bych se od nich mohl něco naučit. Měl jsem v životě štěstí na batlíře,kteří mne hodně naučili a zárověň působili dojmem slušných lidí,ale to byli starší generace a inteligentní lidi.Tady na bastlírně mi někdy připadá,modrý nick je někdy známka politické imunity.To je taky důvod,že jsem o modrého nicka nepožádal. Mají tady zastání lidé,kteří poukazují na pravopis a nazývají začátečníka "🤐" bez jakýchkoliv napomenutí jen proto,že mají vysokou odbornost.Problémje podle mne z velké části v tom,že došlo k přechodu z totalitní éry na nynější.Je to samozřejmě dobře,ale nese to s sebou i jisté změny.Tenkrát fungovali kolektivy a učni se dost naučili o svých starších kolegů bez jakých koliv urážek a ponižování,protože se nebáli o práci.Jenže právě Ti jsou dnes Ti,kteří mají tu odbornost na základě,které ponižují své nástupce,protože se dnes o práci bojí.Docela to chápu.To co nechápu je proč do svých reakcí vnášejí tolik arogance,ješitnosti a vulgarity. možná zapomněli v jakých podmínkách měli možnost se učit oni.Co se týká toho poučování o pravopise,tak to je celkem ubohé,pokud ovšem nejsme na literárním fóru.
Toť můj názor.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#38 Příspěvek od Cust »

pajosek2: mně třeba ta příšerná čeština dost vadí - někdy nejde ani poznat kde začíná věta a kde končí - bývá to dost namáhavé číst a mnohdy to jde i vyložit několika způsoby - nejvíc mě zaráží, když ve větě nemůžu najít sloveso

PS: a jako důkaz, že se snažím svoji češtinu udržet alespoň na úrovni 8 třídy základní školy (známka 3) jsem v posledním příspěvku opravil slovo stotožňuju na správné ztotožňuji
omluvte mne, že nepíšu velké písmeno na začátku věty a tečku na konci
používám jiné rozdělovníky - to abych naznačil, že dobře česky neumím a vy můžete pak v klidu přehlídnout všechny chyby v mém příspěvku :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#39 Příspěvek od Hill »

Jenys mimo jiné píše:Asi dobře nechápeš, co jsem myslel :)...
....zodpovědnost a tím také i strach, to je normální. Ale pokud jsou jiní odvážnější a nebojí se to udělat jinak, nech je....
Ale chápu, cos myslel. Jenže hranice mezi odvahou a riskem je tam, kde ještě vím, do čeho jdu, a kde už to nevím.
Na toto fórum chodí tolik lidí, že mezi nimi určitě budou nějací milosrdně imunní vůči odborným znalostem. A ti se rádi a okamžitě chytnou toho, že támhleto či tohle je zbytečné. Ale tady vzniká to nebezpečí - neznáš stav jejich instalací...
Proto je lepší taková tvrzení nezveřejňovat.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od pajosek2 »

Cust píše:pajosek2: mně třeba ta příšerná čeština dost vadí - někdy nejde ani poznat kde začíná věta a kde končí - bývá to dost namáhavé číst a mnohdy to jde i vyložit několika způsoby - nejvíc mě zaráží, když ve větě nemůžu najít sloveso

PS: a jako důkaz, že se snažím svoji češtinu udržet alespoň na úrovni 8 třídy základní školy (známka 3) jsem v posledním příspěvku opravil slovo stotožňuju na správné ztotožňuji
omluvte mne, že nepíšu velké písmeno na začátku věty a tečku na konci
používám jiné rozdělovníky - to abych naznačil, že dobře česky neumím a vy můžete pak v klidu přehlídnout všechny chyby v mém příspěvku :-)
Já to myslel spíše v tom smyslu,že pokud někdo člověkovi,který se ptá trošku neodborně, nadává způsobem:" nejdříve se nauč pravopis a pak se pak si Ti budem radit".Já vím,že je ostuda psát s mnoha hrubkami.jsem na tom celkem špatně v téhle oblasi,ale vadí mi,že potencionální rádce využije situace,kdy se ptá neznalý a poníží ho i narážkami na jeho další nedostatek.To přece není podmínkou elektro kvalifikace,aby znal pravopis..Možná jsem to prve nejasně napsal.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#41 Příspěvek od Sendyx »

Někdy - asi ne tady, ale na jiných fórech - jsou dotazy psané takovým stylem a jazykem, že označení 🤐 pro podobného tazatele bývá spíš lichotivé. Třeba někteří, kteří se vyjadřují hustowypatlanštinou bez diakritiky.


NeKdY ÷ AsI Ne tHaDy, Ae nA YiNyYy× FoOoRe× ÷ YsOu dOtHaZy pSaNeEe tHaKoWyYyM StHyLeM A YaZyKeM WoE, zHe oZnAcZeNiIi 🤐 pRo pOdObNeEeHo tHaZaThElE ByYyWaAa sPiIiSh lI×OtHiWeEe° ThRzEbA NeKtHeRzIiI WoE, kThErZiIi sE WyYaDrZuYiIi hUsThOwYpAtHlAnShThInOu bEz dIaKrItHiKy°
xD SmUtNiIiIiIiIiIiM!!!!!!!!!!!! :((((((((

Kdybyste chtěli zapadnout do některých blogů a fór, zkusit sbalit nějakou hustou čtrnáctiletou emogirl, nebo si udělat sbírku plyšáčků, a nechcete podstupovat lobotomii, tady je translator
http://77.48.102.76/vypatlator/

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od pajosek2 »

Dost dobrý.Kruci kde jsi to našel? Do těchto sfér taky děláš, :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#43 Příspěvek od Andrea »

Co jsou zač ty emogirl? 8O

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#44 Příspěvek od tornado6 »

Ty môj dôchodok ak takto niekto dokáže písať tak som zvedavý ako to potom neaký druhý vypatlanec môže čítať. :?
PS: Andrea neviem kolko maš rokov a ani sa ťa to nebudem pýtať je to vraj neslušné ale EMO Girl su obdoba vypatlanca / vypatlankyne cca 10 až 16 rokov staré ktoré si dopisujú štýlom ako naznačil kolega SENDIX.
Naposledy upravil(a) tornado6 dne 07 dub 2009, 18:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od zdenoeddie »

Andrea píše:Co jsou zač ty emogirl? 8O
domaluj si ofinu cez oko na svem avataru a budes jedna z nich.
aaa nezapomen na ziletku a spustu krve :lol:

K teme: V podstate vsetko bolo povedane. Mne toto forum nepripada nejak prespikovane vulgarnymi vyrazmi atd, hoci niekedy by sa niektory mohli krotit. Zo zaciatku som to parkrat takisto schytal, poviem Vam vie to cloveka riadne odradit, a zacne sa uplne pozerat na toho-ktoreho usera, a mysli si o nom nieco co vobec nemusi byt pravda (vacsinou nic prijemne), a aspon mne to potom trva dlho kym si to vyzehli.
To co sa deje v niektorych sekciach, kde nejaky "masiar" chce usetrit liter, ked sa mu pokazi TV, to myslim ze nema zmysel komentovat, a najradsej by som to bez milosti mazal. Ale zase na druhej strane neviem pochopit, ked niekto sa pyta na nejaky doslova prezitok, taky priklad za vsetky, chcem vediet ako sa vlastne pocita a navrhuje PP obvod pre zosilovac. Precitam si 10 web stranok/knih a nemozem na to prist ako to vlastne funguje, o co tam ide. Tak sa spytam a niekto mi povie ze si mam vziat a nastudovat to a to, a ze mi nebude radit, lebo jeho to stalo vela, a je to taky a taky prototyp, a zadarmo to nikomu nebude uvadzat. Preco? Aky to ma zmysel? Radsej nech bude ticho, a ten svoj prototyp a vedemosti nech si strci do ponozky da pod vankus a drzi v tajnosti. To je vec ktoru nemam rad, ked niekto nieco zacne, ale nedokonci. A takychto prikladov by bolo mnoho. Mne sa pacila napriklad myslienka ktoru som pocul od riaditela JJ (vyroba elektroniek v Cadci), ze oni nic netaja, vsetky schemy su volne dostupne, lenze ich kvalita je dosiahnuta nie know-how, ale pouzitymi suciastkami. A tak by to podla mna malo byt. Ak viem pomozem, ak nie som radsej ticho.
Mozno je moj prispevok nezmyselny, ale aspon sa mi odlahcilo :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“