stabilizovaný zdroj RSZ30P

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od jjilek »

Dík za snahu.

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#32 Příspěvek od lubos1961 »

Ještě připojuji pro ulehčení vyhledávání závady plošný spoj desky MP 01005
Přílohy
ploš spoj 01005e.png

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od jjilek »

Děkuji, udělal jsi to přehledné.
Já už mám dojem, že tahle deska je v pořádku, napětí +-15V jsou OK. Referenční napětí 7,1V je také OK, komparátor I2 se zdá také funkční.
Proudová ochrana reaguje, proud je regulován. Jen od cca 6V již přestává být výstup lineární s děličem a napětí nedosáhne na plnou hodnotu 19,9V.
Nesouhlasí mi napětí B/E na T6, které podle nastavení děliče od 19V do 6V se pohybuje od 0,3V do 2,5V. Domnívám se, že by mělo být stálé kolem 0,7V.
T6 jsem zkusmo vyměnil. Měřeno bez zatížení.
:?:
Doplněno 16.12.
Problém nalezen: vadný C1 5G/50V (kapacita 17nF).
Zdroj OK.

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#34 Příspěvek od lubos1961 »

Zdravím, vždyť jsem v jedné odpovědi psal a ptal se zda jsou elektrolyty v pořádku? Takže gratuluji ke zdárnému konci.

Ještě jsem vytvořil celkové zapojení D modulu stabilizátoru MP 01005.
Luboš
Přílohy
RMP 01005 celek.png

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od PavelFF »

Udělal jsi záslužnou práci. Pomůže to spoustě lidí. Díky. I když já ten zdroj nemám.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#36 Příspěvek od Artaban001 »

Koukám, že si s tím vyhráváš dost pěkně. Teď to dát nějak dokupy a máš lepší servisní manuál, než tu mám já originál.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od jjilek »

lubos1961 píše:Zdravím, vždyť jsem v jedné odpovědi psal a ptal se zda jsou elektrolyty v pořádku?
Luboš
No on to je takový velký hrnec Ø50x80. Většinou mi odcházejí miniaturní ESR, které filtrují stovky kHz.
Je to můj první případ, kdy zrovna tenhle typ měl kapacitu -> 0.
Ale nepochybně měl svoje za sebou, protože při kratších intervalech řádově týdny mezi zapnutími se vždy vzpamotval. Tentokrát zdroj nebyl zapnutý snad od jara.
Dal jsem tam ještě starší výrobní datum, a chová se při měření jako nový.
Ono jsou tyhle hrnce z Lanškrouna držáky.
Naposledy upravil(a) jjilek dne 16 pro 2020, 17:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#38 Příspěvek od Hill »

Buď ríd, pamatuji, že jsme točilidokumentaci na cyklostylu, výkresy na pauzíku v čpavkové kopírce. Ty výkresy jsou i při archivaci ve tmě dnes většinou ještě čitelné, ale jejich skeny vyžadují dost operací k tomu, aby byly současně čitené, ale ještě nezabraly zbytečně velký objem dat po bezeztrátové komprimaci.
V každém případě díky za veškerou práci, kterou jste kdo do toho vrazili, protože jsem se pokoušel dva dny narastrovat, vyčistit a zčitelnit původně dostupný originál. Až na to jedno schéma se to povedlo docela dobře, ale nejsme v hollywoodském filmu - informace, co tam byly předtím naprosto nečitelné, už jinak rozšifrovat nejde, než naskenováním z lepš předlohy.

A ještě jedna pochvala: určitě z toho máte také dobrý pocit, ba i radost, takto nějak kdyby vypadala bastlířská spolupráce pokaždé, Bastlírna by byla zase tím, co měl Alovka v plánu, když ji tvořil.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od jjilek »

Hill: naprostý souhlas. A také všem děkuji za pomoc. Bez dokumentace bych nevěděl, kam šáhnout. :beer:

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od jjilek »

PavelFF píše:Udělal jsi záslužnou práci. Pomůže to spoustě lidí. Díky. I když já ten zdroj nemám.
Ale pokud se Ti někdy nabídne, neváhej. Obvodové řešení je super.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#41 Příspěvek od SMITH »

Predovšetkým by som chcel poïakova￾ všetkým ktorí sa zaslúžili o obnovenie dokumentácie od tohoto zdroja .

Dostal sa mi do rúk RSZ 30P , na ktorom chýba zadný chladiè pre regulovanú èas￾ zdroja . Èo všetko bolo na tom chladièi ? Z dokumentácie to nie je jasné.
Přílohy
ZDROJ_2.jpg
ZDROJ_1.jpg
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“