Odlomený pin na CPU

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#31 Příspěvek od PeteBurns »

To si ju hľadal celý rok :?: :twisted:

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od RayeR »

Ja vim, je to uz 100 let stare vlakno (nekdo mi ho odkazal v reakci na me pokusy o opravu LGA1155), ale pekne cekne cteni, hlavne od honza_jan. Mozna bych to resil jinak a ten pin po zasazeni do vodiveho laku fixoval vrstvickou epoxidu rozliteho mezi piny injekcni strikackou, procak by pak sedel nad patici treba o 0.5mm vys, coz by snad nevadilo.

Kdysi sem si takle hral s pinama u Tualatinu, kde bylo treba nake odebrat/prodratovat. Tak jen doplnim, ze nahradni pin je nejsnazsi si vypujcit z toho sameho CPU :) Vsak ma spoustu nadbytecnych VCC a GND pinu, tak si staci vyhlidnout naky dobre pristupny, z boku nahrat mikropajku a krasne se odpaji (to neplati pochopitelne o keramickych pouzdrech). Pokud neni utrzena ploska na substratu, tak to pripajneni neni tak hrozne...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Inak to Pentium III, o ktorom som pisal v roku 2009, stale funguje. PC s nim bolo niekolko rokov nepouzivane - vcera som ho zapol a normalne fungovalo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“