LCD Benq Q7T3 - OPRAVENO!

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Riggs1
Příspěvky: 30
Registrován: 16 říj 2006, 02:00
Bydliště: Uherský Brod

#31 Příspěvek od Riggs1 »

To je zákeřná chyba, popravdě zkusím jej vyměnit, vyměnil jsem všechny elektrolyty až na ten hlavní 100uF/400V. Dík za info, jinak monitor po několika hodinovém testování stále drží.
Riggs

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od freedigital »

Ja uz len doplnim... Svitkove kondiky medzi trafkami invertoru odchadzali len velmi malo a aj to bola pricina jedine ta ze zhorel 5707 a samotne teplo z neho ich doslova opalilo... Inak no problem... A co sa tyka studakov na nich tak myslim ze je logicke pri oprave invertoru preletovat vsetko okolo koli studakom kedze ide o vykonnu cast monitora a ta sustavne hicuje... Inak pri tychto monitoroch som elity menil len pri prvych kusoch kym som neprisiel na pravu pricinu. Odvtedy nema vyznam sa tym zatazovat... A k tomu samoopraveniu, suhlasim s kolegom co tu uz pisal. zavada co sa opravi sama sa urcite vrati... Bojim sa len toho ze sa vrati v horsom a vezme so sebou viac veci.. Odporucal by som este skontrolovat ci pri letovacich bodoch na tranzistoroch 5707 niesu trhliny a pripadne odsat staru cin a naletovat novou... Tot asi vsetko z mojej strany...
<strong>Za nasich cias elektrika nebola... Aj ta co bola triasla, ani sa nebolo coho chytit... <br /></strong>

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#33 Příspěvek od miroja »

Chalani, nemerali ste niekto ake napatie sa pocas prevadzky invertora objavuje na tychto kondikoch? Mam jeden Benq co povodne sluzil ako darca organov pre dalsie dva, kde mi treba zalozit oba kondiky M22/160V. Tu v okoli maju najmense na 250V, a tie tam do povodnych pozicii plosaku nevojdu, no a nejako "lepit" sa mi to tam nechce.
Viem, daju sa objednat, ale to postovne :roll:
Nasiel som zo starych teslackych cias TC215 M22/100V, len akosi nemam odvahu ich tam dat.
Dik.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#34 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od workhard »

Nalep tam ty na 250V. Pořád lepší,než tam lepit TC215ky.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#36 Příspěvek od miroja »

kondik píše:koľko je tam rozteč vývodov ? pokial sa nemýlim malo by byť 10 mm, tam pasuje tento (dávam ich tam): http://www.avelmak.sk/index.php?lm=335& ... icle=32955

Napätie na nich som nemeral, ale asi by som neexperimentoval a osadil nové kusy.
Ano, v plosaku su diery na roztec kondikov 10mm. Z jednej aj druhej strany kondika su hned SCcka.
O Avelmaku viem, viem aj o tychto kondikoch viem ze ich ma Avelmak. Len sa mi ich nechce odtial objednavat, pretoze cena kondikov je 0,0prd k cene postovneho (skoro 4Ecka).A keby ich mali tu v okoli, ver mi, ze uz su tam. Lenze tie, co mi ponukli maju roztec 15mm. Preto som sa pytal, ake napatie tam je, ci sa tam daju pouzit aj 100 V-oltove.
Tie TC215-ky mam nove a vojdu tam.

Ale to vsetko som uz napisal v prvom prispevku.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#37 Příspěvek od miroja »

workhard píše:Nalep tam ty na 250V. Pořád lepší,než tam lepit TC215ky.
Hej, suhlasim. 250V su lepsie nez 100V. Len ked je tam pomerne malo miesta, kedze z oboch stran kondika su SC-cka. Zeby zo strany spojov? Fuj, to bude nepekne... a ani neviem, ci by to tam voslo. :cry:

PS:Chcel som pripojit ilustracny obrazok, ale dostal som nasledovne hlasenie: Chyba přenosu: Není možné zapisovat do ./modules/Forums/files/board_183.jpg. Kontaktujte, prosím, administrátora.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“