Tesla Avex VM6465

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od durkovic »

ty chceš zachovať aj to pôvodné mazivo ? lebo inač ide avex vyčistit celkom krásne. je to sice posedenie na dve tri hodinky pokial človek všetko poriadne poobzerá ako je všetko nastavené ešte pred rozborkou ale dá sa to. Pôvodné mazivo by som aj tak po tých rokoch v avexe nenechával čochvíľa sa začne meniť na lepidlo. aj ked je dobre rozhodne by mechanika uplne ožila keby si ju celú vyčistil, a potom hlavne aj osky unášačov, výrazne sa zrýchli prevíjanie pásku v kazete.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#32 Příspěvek od jogo »

Odfotím, aj keď to asi troška potrvá, nevadí? len mi povedz na čo sa viac zamerať, aby si mal z toho čo najviac, za kvalitu neručím - Canon mi zhorel - mám dočasne požičaný nejaký lacný Samsung, možno za nejaký mesiac by to šlo Pan.TZ7-čkou.

Ozaj, len využijem príležitosť, schému na Canon Powershoot S60 by sa mi tu zohnať nepodarilo? Prípadne skúsenosť, keď zhorí sériový ochranný odpor za napájaním, či sa ešte oplatí s tým zaoberať..je to také mikro a hlavne nedostupné (už len lokalizácia toho odporu stála za to, kto to mal odkrytované vie o čom hovorím), že som to radšej odložil a uvažujem nad novým..

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#33 Příspěvek od jogo »

Ešte by som sa chcel pripojiť k tomu mazaniu Avexu - v značkovom servise mi vtedy poradili - premiešavali biele mazivo s vtedajším olejom do šijacieho stroja (teraz sú už oleje na báze silikónu), aby mazivo bolo jemnejšie. Bolo. Keďže som tých Avexov opravil viac a aj pre firmy, niektoré som mal možnosť po takomto mojom "premazaní" po čase vidieť, a po tomto zhliadnutí niečo podobné určite neodporúčam!
Aj keď Molykote (Avex biele mazivo) keď sa dobre skladovalo (dobre uzavreté), svoje vlastnosti nestrácalo, radšej som neskôr premazával mazivom pre zahr. videá.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#34 Příspěvek od keemo »

Ja som si na mazanie videi kupil v avelmak-u nejaku silikonovo-teflonovu pastu...ale priznam sa ze ked som posledne prevody mazal tak to bola nejaka obyc zltkava vazelina...ale asi ked budem doma tak bude rozborka,vypuc,premaz tym silikonom a opat sborka :)Ked budem mat zajtra po prichode dom chvilocku volnu tak jeden otvorim a nafotim.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od durkovic »

jogo píše:Ešte by som sa chcel pripojiť k tomu mazaniu Avexu - v značkovom servise mi vtedy poradili - premiešavali biele mazivo s vtedajším olejom do šijacieho stroja (teraz sú už oleje na báze silikónu), aby mazivo bolo jemnejšie. Bolo. Keďže som tých Avexov opravil viac a aj pre firmy, niektoré som mal možnosť po takomto mojom "premazaní" po čase vidieť, a po tomto zhliadnutí niečo podobné určite neodporúčam!
Aj keď Molykote (Avex biele mazivo) keď sa dobre skladovalo (dobre uzavreté), svoje vlastnosti nestrácalo, radšej som neskôr premazával mazivom pre zahr. videá.
tiež sa pridávam aj v vlastnou skusenostou že nepremiešavať vazelinu s olejom na šijace stroje. osobne som videl /nahodou prišlo to iste video na prečistenie VOH/ ako taketo aplikované mazivo stieklo na krycí plech a prevody boli vpoddstate bez mazania. Takisto neodporučam červenú tavotu. neosvedčila sa mi. Odkedy používam vazelinu Madit A2 všetko v pohode a hlavne vrčanie u avexu sa vytratilo. lrčí tam hlavne prevodový spoj šnek a load motor. aj ked motorček môže isť uplne potichu po zamontovaní do videa šnek hučal. po aplikovaní maziva A2 pomerne klud.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#36 Příspěvek od jogo »

Moja zmes bola ako kvalitný dobre lepkavý med - asi som lepšie miešal :lol:

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#37 Příspěvek od matus15 »

Ďakujem za cenné rady. Dnes som si tak upresnil svoju predstavu, asi to urobím tak, že si zoberiem tú 6570, prehodím na ňu predné dvierka z 6465 a prehodím aj všetky tlačidlá(tie dlhé, STOP/PLAY), takže to bude vlastne VM6570 ale bude vyzerať ako VM6465.

keemo: za fotografie by som bol veľmi vďačný.
jogo: zaujímali by ma hlavne fotografie DPS...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#38 Příspěvek od keemo »

Chlopi,foto bude zajtra,o deviatej som prisel dom a po dlhej ceste sa chystam chrapat.Snad sa na mna nebudete hnevat :) Za pripadne pochopenie vopred dakujem.

EDIT:slubene fotky su v archive.
tadyy:D http://uloz.to/3318535/6570.rar

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#39 Příspěvek od keemo »

Tak som prave skoncil s udrzbou mojich dvoch 6570.Odstranenie starej vazeliny a "lepidla made in slovakia",premazanie tym silikonovo teflonovym mazivom a nasledne stisenie motorov...Idu jak pecky :D
Co sa tyka toho silikonovo-teflonoveho maziva,nielenze perfektne maze ale dokaze rozpustit ten zlty maglajz co vtedy sudruhovia pouzili:D Takze cistenie bolo hrackou!
Keby niekto chcel tak objednat tu: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=602& ... icle=15875
Jedna sa sice o polsky vyrobok ale dnes je asi lepsie vsetko co nieje z ciny.

Uživatelský avatar
LL
Příspěvky: 37
Registrován: 26 úno 2009, 01:00

#40 Příspěvek od LL »

Možno nájdem doma ešte nejaké vodivé gumičky na DO,ak mi dáš adresu tak ti ich pošlem. Možno nájdem aj nejaké kryty na DO a súčiastky do nich.Všetko originál.
Naposledy upravil(a) LL dne 05 led 2010, 13:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#41 Příspěvek od matus15 »

keemo: Nemohol by si to hodiť na iný server? Mám už prekročený limit a nemám VIP účet..

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#42 Příspěvek od keemo »

Chlape ved je to 30 mega to mas za 10 minut.pri tej rychlosti akou som to uploadoval-okolo 130kilobajt/sek. to slo pomerne rychlo.No mozem to dat na rapid ale tam sa caka a ide ot este pomalsie,inde registraciu nemam

Edit:pri 100kilobajt za sek mi to pise necelych 6 minut...ved to je krasa...

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#43 Příspěvek od matus15 »

Keby mi nepísalo toto : Překročen počet FREE slotů, použijte VIP download, tak by som to už mal stiahnuté...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#44 Příspěvek od keemo »


Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#45 Příspěvek od matus15 »

Díky, parádne fotky, detailné... Tak ja do tej 6570 pôjdem...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “