bootovací flash

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#31 Příspěvek od sr71 »

tak už mi to funguje, díky za podporu. Chvíli mi dalo než jsem pøišel na to, že u toho NB se spouští boot menu klávesou Esc

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#32 Příspěvek od sr71 »

tak aby toho nebylo málo, mám s tím notebookem další problém, se kterým jsem se zatím nikdy nesetkal
když chci z USB disku nainstalovat XP tak po potvrzení nové instalace hned v úvodu mi to zobrazí nejprve že bylo zjištìno pamìtové zaøízení, poté že nebyla nalezena licenèní smlouva - viz pøílohy
(disk C jsem pøed instalací pøes miniXP z hirensboot naformátoval a z CD, ze kterého jsem udìlal iso soubor pro USB, jsem vždycky bez problémù XP nainstaloval)
Přílohy
xp2.jpg
(27.01 KiB) Staženo 58 x
xp1.jpg
(70.41 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od PotPalo »

USB flash disk používa nejakú emuláciu harddisku, XP to pri hľadaní HDD zrejme zhodí a už ho nevidí.

Prečo si nepožičať USB CD-ROMku? S tou ide všetko bez problémov. Tiež je možnosť nakopírovať to na harddisk v inom počítači a spustiť inštalačku z harddisku (asi, aspoň s Win98 to tak išlo).

Čo sa týka vytvárania USB bootovacieho flash disku: Ubuntu verzia 8 má priamo voľbu vytvoriť bootovacie USB, stačí kliknúť. Tiež to ale nieje na 100% spoľahlivé. Na niektorých doskách to bootuje, na iných to skončí s chybou čítania alebo tak.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od hafca »

Ta hláška se objevila před vybráním, kam se bude instalovat nebo až po? Není náhodou ten disk rozdělený na víc menších? U notebooků jsou různé skryté oddíly. Na některém může být záloha a pak to může dělat problémy.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#35 Příspěvek od xsc »

Hlášku s EULA ještě neznám. Ale hláška o tom, že nebyly nalezeny žádné disky (=velkokapacitní paměťová zařízení) se u XP objevuje běžně, pokud je řadič přepnut do AHCI režimu. Takže buď přepnout v BIOSu do IDE módu nebo do instalačky dodat driver k použitému čipsetu.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#36 Příspěvek od sr71 »

hafca píše:Ta hláška se objevila pøed vybráním, kam se bude instalovat nebo až po?
pøed vybráním, kam se bude instalovat
po pøepnutí øadièe do IDE módu už to jde, díky

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od hafca »

Podle mě to vypadá, že tam budou ty skryté oddíly a na některém je záloha té původní instalace. A možná se to kvůli ní hádá. Nemáš možnost ten disk vyndat a podívat se jinde jak je to s ním doopravdy?
Nebo si udělej bootovací flešku s Hiren's Boot. Tam je spousta utilit i na tohle nebo TT commander a v něm bys to mohl vidět taky i bez vyndání.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#38 Příspěvek od feliz_navidad »

Chtěl jsem vyzkoušet Kubuntu a OpenSuse, ale zaboha se mi nedaří vytvořit bootovací USB flešku. DVD mechaniku nemám, PC z USB bootuje (ověřeno používáním Clonezilly). K vytvoření flešky jsem použil UNetbootin, ale při pokusu o boot z flešky se objeví hlášení, že nebyl nalezen disk s operačním systémem. Poradí někdo, jak tu bootovací flešku vytvořit? Dík.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

UNetbootin mi nikdy nefungoval...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od hafca »

Použij http://rufus.akeo.ie/ nic jednoduššího a spolehlivého asi není.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#41 Příspěvek od feliz_navidad »

hafca: Už to fachá. Příštích 5 dní tě budu velebit a provolávat slávu :aplause:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“