CB TV TESLA NEPTUN

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#31 Příspěvek od kutilmil »

Pre maskot ale prt ket neviete pochopiť ako to myslím tak to nema zmysel dalej rozoberať. Inac ja netvrdim ze mam pravdu. je to len jedna z moznosti a teda jak sa zda pre vas neakceptovateľná. Mne sa totis marí ze som take nieco mal us ale mozno sa mi to pletie neviem no.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#32 Příspěvek od Maskot »

kutilmil píše:Pre maskot ale prt ket neviete pochopiť ako to myslím tak to nema zmysel dalej rozoberať. Inac ja netvrdim ze mam pravdu. je to len jedna z moznosti a teda jak sa zda pre vas neakceptovateľná. Mne sa totis marí ze som take nieco mal us ale mozno sa mi to pletie neviem no.
Proto se ptam jak jsi to myslel,ze vznika cinny a zpetny beh najednou.A pokud jsi neco takoveho mel pak je to hodno zverejneni.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#33 Příspěvek od kutilmil »

Si to nepochopil nevznika cinny a spätný beh naraz spetne behy podla mna su ok, znamena to ze niesu vobec vidiet a toto su poruchy cinneho behu, ktore sa z urciteho dôvodu, ktoreho opis je nadlho, prejavuju ako spätny beh

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#34 Příspěvek od jopo166 »

v tejto telke bolo us skoro vsetko menene obr.zosik,,vych.cievky,obrazovka,vertikal,horizontal,us prichadza do uvahy len zdroj alebo sasi predpokladam ze omf a kan .volic stym nic nema aspon si myslim ked obraz skace spetne behy niesu ak sa zastavy spetne behy zidudu na obrazovku z vrchu napetie zdroja sedi aj vn je druhe pri kazdej zmene niecoho som zapol telku ci nejaka zmena no je to stara zazracna telka co je prefikanejsia ako ja

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#35 Příspěvek od Maskot »

kutilmil píše:Si to nepochopil nevznika cinny a spätný beh naraz spetne behy podla mna su ok, znamena to ze niesu vobec vidiet a toto su poruchy cinneho behu, ktore sa z urciteho dôvodu, ktoreho opis je nadlho, prejavuju ako spätny beh
Z te fotky jsem pochopil,ze to zhaseni OK neni.Prohledni si ji.Popremyslej malinko jak je kresleny cinny beh a srovnej si to s tim jak vedou ty bile cary na obrazku.Tady je treba vzit schema a osciloskop a ne jen bezhlave menit.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jezevec »

kutilmil píše:pre jezevec
No ale ze je to slabou obrazovkou si nemyslim!
A proč by nemohlo, kdoví v jakém stavu byla ta druhá, určitě nebyla nová.
Netvrdím, že je to na 100% baňkou, ale je to velká pravděpodobnost. Samozřejmě je potřeba proměřit obvod zhášení zp. běhů, ale tohle my tady asi nevyřešíme.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#37 Příspěvek od jave »

Zrovna tak ten modul vertikalu nemusi byt 100% OK. Jednou kdysi davno jsem resil merkura a dal jsem take jiny modul z pasaze na karlaku asi za 45 kc, zadna zmena, pak se tomu vyhybal az z toho byl hrobecek a pak to bylo kondikem prave na vertikalu
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#38 Příspěvek od Duvsan »

Nechcem chytračiť, ale myslím, že spätné behy by mali postupovať z prava do ľava smerom nahor a mali by to byť biele "nite". Mne toto pripadá rovné a sú to "frkance" a naviac si obrazovku horizontálne rozdelili na štyri časti. Skús zrušiť MF, aby si mal čistý obraz bez signálu, či to nejde odtiaľ. Napríklad rušené AVC. Predpokladám, že schému TV máš.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#39 Příspěvek od kutilmil »

pre duvsan. No konečne je tu taka myslienka ako ta moja a inac to bolo spominane ze tam nebol meneny obrazovi zosik a ja si prave myslim ze tam by mohol byt pes zakopany lebo jak som tu us spomenul nevidel som este tak jasne(kontrastne a potrhane ) spätne behy. som zvedavý ci sa nakoniec dozvieme co tomu bolo alebo si to nechá pre seba jak väcsina ludí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#40 Příspěvek od Hill »

A nenapadlo tě, že by to potrhání linek byly jedničky a nuly teletextu, který se vysílá v době snímkového zpětného běhu. A že tedy nemáš dostatečně dlouhý zhášecí impuls a skončí už před doběhnutím paprsku až nahoru?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#41 Příspěvek od Duvsan »

To by mohlo byť, ale tie linajky sú rovné, alebo našikmené z prava do ľava smerom nahor?
Kutimil, tuším si napísal, že kým sa obraz nezosynchronizuje, tie pásy sa neobjavia. Skús ho rozsynchronizovať, aby pomaly postupoval dolu alebo nahor. Je na to na modulku trimrík. To by povedalo, že to má niečo s vertikálom. Potom zruš MF, či to ide cez ňu (odpojením napájania alebo prerušením signálovej cesty).
A skús trochu slušnejšie písať. Aspoň s čiarkami a bodkami.
Naposledy upravil(a) Duvsan dne 28 črc 2009, 21:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#42 Příspěvek od Duvsan »

Ešte nápad - keď už si spomenul obrazový zosík. Zhášanie sa uskutočňuje kladnými impulzmi privádzanými na emitor tranzistora. Skontroluj emitorový odpor (asi 470 R), paralelný kondenzátor a už neviem, či k nim nejde dióda.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#43 Příspěvek od kutilmil »

Dik za rady ale ty to pises ako keby som to opravoval ja!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od otakarv »

kutilmil píše:Dik za rady ale ty to pises ako keby som to opravoval ja!
Už začíná být v tomto vlákně pořádný zmatek. :roll:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#45 Příspěvek od Duvsan »

Op, sorry, to malo byť pre Jopa. Pardon.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“