ctv218

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#31 Příspěvek od kutilmil »

No aj mne sa stalo ze som mal odnich spatne trafo ale ja som to nereklamoval mne sa ani tak nejedna o tie peniaze za tie TDAČKA ale o princip Ja si tych 2000Sk dokazem niekde schovať ale jednoducho si takto nepredstavujem seriozne jednanie!

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#32 Příspěvek od fero7 »

kutilmil píše:Ohladom toho bordelu volakedy som kupil 7KS TDA8170myslim a zistil som ze boli vadné. Overené to mám tak že ked som dal šuflikovu zasobu tak TV ide perfektne. No a cely moj hnev je v tom že mi ich fero7 odmietol vymeniť!!! alebo zameniť za inny tovar. Inak s dodavkou materialu som nadmieru spokojny to musim dať klobuk dolu. Ked dnes objednam zajtra to mam.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... t=kutilmil
Uniklo mi, co to ma spolocne s HR8006.
Ak uz znova vytahujes tuto zalezitost:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... t=kutilmil
Tak doteraz si nevysvetlil, preco tam mas 37V, rovnako ani dalsie nezrovnalosti "Napajanie IO OK", "budiace impulze idu", "Tych 37 tam nejde z trafa to sa tam odniekal dostava ", "pin7 - nemozem ho zmerať, lebo ked prilozim hrot multimetra odide IO" (ako to vies? uz si ho prilozil?), .....
TDA8170 ma ABSOLUTE MAXIMUM RATINGS Supply Voltage (pin 2) = 35V.
Tak sa nemozes nicomu cudovat!
Teraz si taktne pomlcal, ze ten IO zo suflika bol iny! TDA8170 ktory ma max.dovolene U=40V.
Zamenu IO si vynechal, ale zavadzas v inom dolezitejsom. Napriek OPAKOVANYM vyzvam mozes tu napisat, kedy si ich poslal na reklamaciu?
Pomozem Ti.
NIKDY!
Tak o com tu tocis?
Dnes si ich uz naozaj mozes nechat.
(p.s. Byt Tebou, tak sa vo vlastnom zaujme tym vlaknom nikdy neohanam.)

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#33 Příspěvek od fero7 »

Mysteri píše:Po dvoch týždňoch, žiadná zásielka, som tam volal. Dozvedel som sa, že záruka je uznaná. Na moju otázku, že prečo mi neposlali nové trafo, som sa dozvedel, že čakajú, kedy si najbližšie objednám tovar, a v tej zásielke ho pošlú...
Preveroval som to u pracovnika co vybavuje reklamacie.
Povedal:"Trafo je vadne. Dame Vam nove. Budete si nieco objednavat alebo to mame poslat samostatne?"
Je to sice velmi podobne, ale je v tom obrovsky rozdiel!

V kazdom pripade dnes su neobmedzene moznosti a kazdy moze slobodne nakupovat kde sa mu len zachce. A to nielen na slovensku, ale aj z celej Europy, Ameriky, Chiny, ....

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#34 Příspěvek od kutilmil »

Fero 7 nieje to pravda tak ako to pises je to sice velmi podobne ale nieje to tak. To totis fungovalo aj s TDA8170 ale nakoniec tam dal jezevec 8171 lebo TDA 8170 nemal skladom aby mi ju mohol dať, ale skusal to s nou a fungovala. A tych 37V tam je v nezatazenom stave TJ v stave bez záťaze!! Ale jak som hovoril urob si výlet do skalice pozyvam ta na kávicku, mozes umna aj prespat aby si nemal vela kilometrov nabehanych za jeden deň skusime tam dať moju TDA8170 a tu tvoju mam ich este a uvidime a mimochodom nechapem preco by si mi teraz nemal uznať záruku sak záručná doba je 2 roky od predaja!!! ale neboj sa nebudem ti ich us reklamovať niesom as taký chudák ze nemám 2000Sk na tedeacka

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#35 Příspěvek od fero7 »

kutilmil píše:....ze nemám 2000Sk na tedeacka
Sice nevysvetlil si vela otazok a nejasnosti, tak vysvetli aspon tych 2000sk.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#36 Příspěvek od kutilmil »

Ospravedlnujem sa bolo to len 1500SK 7kusov TDA8170 je cca1000Sk a 2krát postovné a balné je cca 500Sk

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#37 Příspěvek od fero7 »

kutilmil píše:Ospravedlnujem sa bolo to len 1500SK 7kusov TDA8170 je cca1000Sk a 2krát postovné a balné je cca 500Sk
Dam Ti ešte jeden opravny pokus.
Uber, mas z coho.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#38 Příspěvek od kutilmil »

No pozri sa cena TDACEK sedí a postovné som odhadol!!! Kolko teda je!!!! a balné!!! inac netvrdim ze si dráhy to vobec nie panboch chrán a zo sluzbami tvojimi som velmi spokojny as na to vybavovanie tej reklamacie to si ma teda velmi ale velmi sklamal.A to ze boli tie TDA spatné ti nezazlievam je mi totis jasne ze ty zato nemozes ale nasral si ma jak si sa k tomu postavil!!!!

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#39 Příspěvek od fero7 »

kutilmil píše:Ospravedlnujem sa bolo to len 1500SK 7kusov TDA8170 je cca1000Sk a 2krát postovné a balné je cca 500Sk
Mne vyslo iba 900+300.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od workhard »

I to je za nefunkční obvody dost.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#41 Příspěvek od fero7 »

workhard píše:I to je za nefunkční obvody dost.
Najprv si si precitaj celu story:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... t=kutilmil
A potom napis ci si si isty.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#42 Příspěvek od kutilmil »

No a toto je ten prístup fera tie obvody boli ozaj spatné. preco by som ta klamal si myslis ze mam s toho radost??

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od workhard »

Řekl bych, že JEZEVEC to vysvětlil zcela srozumitelně:

pajosek2 napsal(a):
Mne by zajímalo,jak došlo k tomu zvýšenému napětí na 27 Voltovém napájení.Nebo udělal chybu v měření?

To zvýšené napětí tam bylo proto, že IO neměl žádný odběr.
O 10Volt? Tak to čumím jak puk.Zřejmě zdroj nic moc.

Nezapomeň, že je to usměrněné pulsní napětí z VN trafa, kde jsou špičky daleko vyšší a nabíjejí filtrační elyt na vyšší napětí než když je tam zátěž.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#44 Příspěvek od kutilmil »

No sak to je to vysvetlenie to nabijacie napätie su len spicky a dost mäkké. ked to nema odber je premna mozno pre fera nie samozrejmé ze to napätie vylezie hore. No jednoducho predal mi smejd za co nemoze ale nechce si to priznat a zato moze!!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#45 Příspěvek od kokun »

kutilmil píše:No sak to je to vysvetlenie to nabijacie napätie su len spicky a dost mäkké. ked to nema odber je premna mozno pre fera nie samozrejmé ze to napätie vylezie hore. No jednoducho predal mi smejd za co nemoze ale nechce si to priznat a zato moze!!!
Zkus některý z těch, co ti zbyly (nepoužitý !!) hodit do nějaké "funkční" telky (ve které je tento IO) a bude po hádkách (půlročních!?). Uvidíme, kdo přizná chybu :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Zamčeno

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“