Pes hlodavec

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#31 Příspěvek od Davidus »

no nožičkama, ta podlaha taky nemá nekonečnej odpor

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#32 Příspěvek od yakl »

Ak by sa podarilo prichytiť toho psa inflagranti, ako žere tie káble, tak je ho najjednoduchšie z toho vyliečiť. Vyliečiť tak, že ho tým káblom niekoľkokrát citeľne šľahneme a pritom mu zakaždým "nežne" povieme "žraaať!!". Že liečba zabrala sa ľahko presvedčíme tak, že o chvíľu poznamenáme len tak ako pre seba "žraaať!!". Pes by mal zareagovať útekom.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

Uzemnit ocas a nabídnout kabel, kde všechny žíly budou přes odpor na fázi či na nabitej elyt spojenej se zemněním ocasu....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#34 Příspěvek od mihal »

Chudak pes, ja vidim ten problem inak. Chlpac nema dostatok podnetov, nudi sa a zacne demolovat. Ochrana kablov nevyriesi pricinu, zacne ohrzat nabytok, topanky, notbook, mobil.. Treba sa mu viac venovat, ak zacne odizolovavat, tak prisne FUJ a odtiahnut ho, pochvalit ze posluchol. Postupne pride sam, ale pochvala musi byt lakava.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#35 Příspěvek od kbulda »

Habesan píše:
Sendyx píše:Výchova na něj moc nepůsobí, nátěr kabelů tabascem zabírá jen chvíli.
Nebylo by nejrozumnější přivést do některých kabelů takovou hodnotu která kope, ale nezabíjí (elektrický ohradník)??? Mimochodem, jaká hodnota to je? (Budu to potřebovat kvůli dětem.)
Pes by snad časem pochopil, že na silnějšího (na elektriku) si nemá troufat.
Na výchovu svých dětí a vnuků jsem používal magneto z telefonu.
Pokud se pamatuji, dávalo to něco kolem 110 V. Dodnes si to pamatují a vědí, že elektrika není vidět a kope.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od drabek06 »

Je to pár roků co jsem měl křečka a pouštěl jsem ho volně po pokoji. Jednou jsem tu měl na opravu nějakýho klona C416 a byla oddeklovaná a křeček spokojeně pochodoval po místnosti a já koukal na tu TV. Koukám a koukám a TV zhasla a zezadu vyběhl křeček 8O Hajzlik překousal kabel mezi tim modulem usměrňovače a imp. zdrojem. Tu bílou flexo šňůru v který je usměrněnejch 230V :lol: Taky jsem měl pískomila kterýho jsem též pouštěl po pokoji a vedle postele jsem měl lampičku a jednou takhle večer hledám vypínač a jedu rukama po kabelu a DZZZZZ ! Šlupa jak blbec . . . 🤐 ohlodal izolaci až na měď a taky se mu nic nestalo, jen já jsem to odnesl :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše:Kdybys měl ostrý zobák a sednul na čtyřstovku, tak ta korona na zobáku tě poněkud vyděsí :wink: . Ale neviděl jsem moc ani sedět fógly na zemnícím lanu, možná je to neatraktivně vysoko.
Korona se asi bude týkat i toho nuláku, když je v elstat. poli VVN z fáze metr daleko. A netýká se to asi jen zobáku ale i konce ocasu.
Je tu někdo kdo dostal šlehu při vylézání z nízko visícího vrtulníku?

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#38 Příspěvek od Hanizek »

Crifodo píše: Korona se asi bude týkat i toho nuláku, když je v elstat. poli VVN z fáze metr daleko. A netýká se to asi jen zobáku ale i konce ocasu.
To už by ale asi svítily i hrany na slopu, ne? Ono to lano vlastně není ani nulák - je to ochrana proti úderu blesku (ten vodič je zemněný).

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#39 Příspěvek od Sendyx »

Přesně tak, je to ochrana před bleskem. Co pamatuju, když jsme kdysi dělali výpočty polí, tak ty intenzity vycházely velké kolem drátů, ale kolem zemního lana ne.

Návštěvník

#40 Příspěvek od Návštěvník »

No hlavnì zemní lano není u 400kV metr od fáze, když jenom izolátory mají dobrých 5 metrù a zemní lano je nad izolátory dalších 5 metrù (u stožáru Y). A korona se znaènì omezuje použitím trojice lan na fázi a ty jsou od sebe cca 40 cm, takže ve vzdálenosti 10m už žádná korona nevzniká. U portálových stožárù 400kV je zemní lano dokonce víc jak 13m od fází.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“