Analogovy multimeter

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#31 Příspěvek od Sendyx »

Jenom pro ilustraci, jak může vypadat kvalitní digitál, který rozhodně strčí do kapsy analogáče :
Na display jsou všechny zároveň měřené údaje, na bargraphu je navíc okamžitá hodnota (proužek uprostřed), to tlustší kolem ukazuje střednědobé maximum a minimum, nahoře je to navíc číselně.
Přílohy
IMG_4972k.jpg
(99.63 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od jjilek »

jezevec píše:Pořiď si Avomet DU10, nemá elektroniku, tak ho jen tak neodpálíš, je poměrně přesný a dá se levně koupit třeba na AUKRU. Určitá nevýhoda je torzní zavěšení systému citlivé na otřes, tak je potřeba s ním neházet.
Lepší je ale DU20, má podstatně větší vnitřní odpor na ss. rozsazích.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#33 Příspěvek od Jurik-EB »

Mohu-li i já přispět trochou skušeností ze své bastlířské praxe.
Mám patero měřících přístrojů a věřte že používám každý z nich. Je to jak s kuchyňskými noži, každý na něco jiného. Není multimetr který by obsáhl k plné spokojenosti vše.
Např.:
Na zjištění stavu monočlánku mám obyčejný ručkový VAOhm v němž je zabudován zatěžovací odpor pro 1,5 a 9V
Na zjišťování zkratů či vedení plošných spojů použiju multimetr s pípátkem. Použiju ho také tam kde nesmím obvod zatížit a stačí mi jen střední hodnoty. Zato se u něj jeho provozem rychle vybíjí baterie.
U třetího ťing-ťong metru jsem náhodou narazil na dobrý výrobek který, neustále zapnutý vydrží až měsíc (né-li déle, nezkoušel jsem doraz). Jednou jsem ho zapoměl vypnout a věřte nebo ne po třech nedělích dovolené jsem zjistil že si klidně běží a ani náznak únavy baterky (9V).
Na zjišťování charakteristik a práce obvodů mám dva osciloskopy, které také používám samostatně. Jeden je paměťový (spožděné hasnutí obrazu)
Druhý je rychlejší.
Takže když to zhrnu, každé měřidlo má něco dosebe. Záleží co se od něj očekává.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“