Pískání zesilovače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Ekvivalent není... Co zapojení, není podobné s těmi 2020?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od DjRix »

Změň hodnoty součástek osazených v desce původního zesu kolem zpětné vazby,přidej 4 odpory pro vstupní dělič,vypájej 2 elyty pro bootstrap a původní šváby,pak dej na ty plechy ty TDA2030 a na krátkých kouscích vodiče je napoj do původní DPS.

Minimálně si ušetříš problémy spůsobené špatným návrhem nové desky zesilovače a zemní smyčky. TDA odizolovat.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od DjRix »

Ještě jedna věc,když teď čučím na to schéma TDA2030 co jsi přiložil zde,je tam zpětnovazební odpor 150k,já tedy nevím jak ostatní,ale mě cokoliv s TDA2030 při odporu ve ZV nad 47k spůsobovalo strašné potíže a nestabilitu,rušení,atd... Nakonec jsem cokoliv co jsem s TDA2030 dělal,vždy jsem (ve tvém schématu R5) zpětnovazební odpor dával 22k. A byl pokoj.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#34 Příspěvek od Hill »

Přibližný ekvivalent je - ta TDA2030 tam musí vyhovět, jen k ní přidáš zpětnovazební dělič (v ESM231 je uvnitř, velmi podobné zapojení má TBA830 nebo 840, či co to bylo v Europhonu, a nakonec i MBA820, ten zase nemá uvnitř oba zpětnovazební odpory, ale jeden jo, ty 4k z výstupu na vstup), takže ten dělič přidáš, zvol radši menší hodnoty odporů, ale tak, aby celkový zisk byl asi 20, a nastavení pracovního bodu.
A nepoužiješ bootstrap.
Klidně můžeš tu 2030 zabastlit do původní desky.

Než jsem se vrátil, abych to dopsal, už tu je příspěvků....

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“