Odporový dělič maly pomocnik

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#31 Příspěvek od Cust »

Jendou jsem u nich poptával nízkoohmové, vysokovýkonové, vysokonapěťové a bezindukční kousky, odkázali mě na německého partnera. Ti po mě chtěli takovou pálku, že by mi nestačil pomalu roční rozpočet. :-)
Tak nakonec pomohl plechový kýbl, novodurová trubka, voda a modrá skalice (low-cost). Od jisté doby, pokud se jedná o jednorázové použití, tak se snažím řešit věci pro mnohé podivuhodným způsobem. :-(

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Crifodo »

Taky bys mě asi uvedl do rozpaků, kdybys žádal 2R2 na 20 kV...
sakra kolik tam máte pojistky na hlavním přívodu? 8O

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#33 Příspěvek od Cust »

jednalo se o 50kV, 100A, ale to jsou uzounkaté obdélníky jednou za týden...
střední příkon asi 5 kW

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

5 kW v E12 asi GME mít nebude...
seš si jistej, že v tom 5 MW impulsu ti ta trubka s roztokem modré skalice funguje jako lineární odpor a ne jako výboj v kyselinových parách? :roll:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#35 Příspěvek od Cust »

já bych se toho zas tak nebál, ale abych pravdu řekl, tak jsem to naštěstí nepoužil... Nakonec se to obešlo, po "vysoce odborném" zásahu kladivem na nabíjecí lince konstatováním, že teď už jsou impedance přizpůsobeny. Takže roztok šel do záchodu a vše funguje jak má... :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Crifodo »

možná díky tomu záchodu jsme se nedočetli v denním tisku, že na Vítkově došlo k tektonickému zlomu a že se vyprošťování pro rozsáhlost závalu neuskuteční :twisted:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#37 Příspěvek od Maskot »

Opet potvrzeno rceni..skoda rany ktera padne vedle.. :) (Jak casto se takove ladici kladivo dava na srovnani s cejchovanou palici??) :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#38 Příspěvek od Cust »

Jo, tak s tím závalem snad ne, ale když kolega odcházel koupit tu skalici, tak mě trošku mrazilo při pomyšlení co se může stát - jinak bezpečnost byla OK, vše by se spouštělo dálkově a měření bylo v plánu až po několika minutovém testování zátěže. Navíc jsem dostal informaci, že pánové na radarech v době nouze uměli tímto způsobem otestovat VN trafo pro magnetron - stejné parametry jako u mě.
S tím kladivem to pochopitelně bylo složitější - dost týdnů práce, ale už si nepamatuju přesnou příčinu a ani řešení. No, hlavně, že se nikomu nic nestalo a zdroje jedou a jedou ... :twisted: už je to holt nějaký ten pátek. (Možná kdybych měl po ruce nějaké zkušenějšího kolegu, tak o podobných věcech nepřemýšlím, a nebo bych možná už tady mezi vámi bastlíři nebyl :twisted: )

Odpovědět

Zpět na „Teorie“