Roztok kalafuny v lihu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#31 Příspěvek od mtajovsky »

Sendyx << lepší to nebo ono - to je otázka metriky, která nebyla ale určena. Pro mojí ženu by určitě byl lepší ten VAZ než Landrover, anžto bych se v případě LR nedoplatil za lakování blatníků a dveří. :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Tak , tak lakovat ihned ! Jinak si pořídíš celoplošnou nepájivou masku . Jak Ti bylo doporučeno , před pozdním lakováním určitě přeleštit ! Já to dělám malým jemným ocelovým kartáčkem a lesk jako blesk .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#33 Příspěvek od Sendyx »

Pár dní bez laku to vydrží, ale nepřehánět. Já si běžně nechával posílat desky nelakované, když se pájely do týdne, následně umyly a přelakovaly definitivním lakem , bylo to OK, a hlavně se snížila spotřeba mycích roztoků, nemusel se umývat dočasný lak.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Jen pár maličkostí . Jako bastlíř dočasný lak neznám a to asi ani Markoni a bude rozdíl , bude-li více desek na sobě a zabalených a tím když leží volně na stole mědí navrch . A za další bude rozdíl , použije-li jako tavidlo "jen" kalafunu , či nějaký jiný driák . Není nic v cestě tomu , aby se deska ihned po umytí po leptání nenalakovala . A bude to správný doporučovaný postup . Dobré jsou údaje nepřehánět , zvláště ptá-li se někdo na reálnou radu .

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od zdenoeddie »

Ja osobne po vyleptani, vyvrtani nalakujem, necham vyschnut (asi 10min) a idem pajkovat, po pajkovani to potom este raz pretrem a hotovo.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od piitr »

Mně se docela osvědčilo nejdřív lakovat a teprve pak vrtat. Nejsou zalepený ty dírky. Kalafunu mám v normálním lihu a je pravda, že je to dlouho takový blemcavý. A úplně to vážně asi nezatvrdne nikdy.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Vrtám po lakování . Zkus ten infrák a budeš spokojen .

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od piitr »

Zkusím.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď jste mě připomněli, že když jsem to kdysi používal, rozpouštěl jsem to v "lékařským" lihobenzinu. Nicméně velmi rychle jsem přešel na pájitelnou kreslící kapalinu a tohle ztratilo smysl.

Ještě jsem používal rozpuštěný trolitul či co to bylo (byly to asi 10cm kroužky z výkonových koaxů), ale to už vážně nevím na co. Asi na fixaci Vf obvodů...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“