Tak jsem se díval na televizi..

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od urbanek »

Cust píše:urbanek: pokud píšeš, že to není revoluce, ale jen převrat, tak se mrkni do slovníku cizích slov...
--- revoluce >> rychlý, výrazný, kvalitativní, skokový přechod, prudká změna ----
jinak nevím co vám na tom vadí, jeden si stěžuje na to že je to v TV nebo rádiu, druhý na to že se to vůbec stalo, třetí že u toho pustí Kryla nebo proslov Havla
já vás nějak nechápu - mrzí vás, že tu máme alespoň nějakou svobodu?
Jeden nejmenovaný slovenský politik kdysi prohlásil, že revoluce se dělá proto, aby se většina lidí měla líp (proto jsem psal že to nebyla revoluce)
Tehdy pro dosažení jakés takés svobody stačilo dělat svou práci a zbytečně neprovokovat, dnes je svoboda každého jednotlivce úměrná výši jeho bankovního konta. Nevím jestli je lepší stát s nabitou peněženkou frontu na banány nebo na nedostatkový barevný televizor a doufat že nějaký zbyde, anebo stát bez koruny v kapse frontu na úřadě práce. Nevím jestli je lepší bydlet za pár šupů v "betonové králíkárně" nebo se v té samé králíkárně, ale s novou fasádou bát, že po dalším zdražování nebude na nájem.
Co mi na dnešní době vadí nejvíc, že je jako zlatý dekl od septiku - zvenku všechno vypadá krásně, ale zevnitř to pěkně smrdí.
A technický pokrok, ten tady byl, je a bude navzdory jakémukoliv režimu.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od urbanek »

rnbw píše:Mna mrzi, ze to nebola revolucia a ti cerveni hajzli sa teraz vracaju. Keby to bola revolucia, tak by ich par viselo, kopa by skoncila v base a nemali by sme premiera, ktory isiel na tieto dni do sovietskeho zvazu.
Jenže ti tzv. "bývalí komunisti" ve skutečnosti nikdy žádní komunisti nebyli, nejsou a nebudou a je jedno jakou ideologii hlásali před a po převratu. Tito lidé prostě za jakéhokoliv režimu myslí jen a jen na svůj prospěch. (a vždycky se najde dostatečné stádo volů, kteří je do těch funkcí zvolí)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#33 Příspěvek od Yarda1 »

Kdesi jsem četl že revoluce většinou neuspěje proto, že se revolucionáři pokládají za sobě rovné s těmi co jsou výš a ne s těmi co jsou níž.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

Především už je toho letošního připomínání "revoluce" ze všech stran tolik, že to připomíná přesně povinné juchání před výročím vystřelení z Aurory. Sand s tím rozdílem, že Veškrna má víc drzosti lidem kázat, co udělali špatně a co měli udělat jinak, pokrytec jeden senilní :evil:
Jinak ad Cust ap., vnímání událostí a jevů je asi přímo závislé na počtu archivovaných roků, v 20 mi byla politika tady (_._), v 40 jsem měl pocit že je fuška mezi tím svinstvem chodit a nešlápnou t do něj, v 70 abych byl rád, když mě okolnosti nechají naživu :roll:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#35 Příspěvek od Cust »

Crifodo: To máš jistě pravdu, ale pokud ti někdo veřejně upírá svobodu na výběr práce, školy, místa bydliště, víry, ... tak do toho hovna dupat budu i v 70 pokud mě budou síli stačit.
Urbanek: Nějak si pleteš politiku s osobní životní úrovní, ale abych si taky přihodil - před rokem 1989 jsem týden před výplatou měl rohlík z půjčených peňez (tedy před výplatou matky a otce). O banánech se snad ani nemusíme bavit - ty šli koupit (snad) jen na Gorkého náměstí a já jsem to měl v té době 300 km.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#36 Příspěvek od Cust »

BTW: Teď mě napadlo k těm frontám
1. Kolegův táta tak jednou přišel do masny, pohlédl na prázdné háčky na zdech a podal uzenáři kabát. Po chvilce vyměňování nechápavých pohledů řekl: promiňte, myslel jsem, že jsem v šatně a odešel.
2. Hanbou jsem se propadal, když přijela tetička z USA a šli jme po ulici v naší vesnici. Najednou tetička uviděla obrovskou frontu před masnou a chtěla se tam jít podívat, že se něco děje a někdo něco asi rozdává zadarmo. Nemohla uvěřit tomu, že to je normální - právě přijelo maso.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#37 Příspěvek od Vogon »

:-) no jo byla to prdel.
Ve skutečnosti si myslím, že to nic neznamená. Prostě byly fronty. Dneska jsou taky. Kupříkladu včera jsem stál hodinovou frontu v Alze.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Predvcerom som stal asi 40 minut na ceste, lebo nejakeho 🤐 napadlo rozkopat krizovatku cez pracovny den. Dnes to bolo stale rozkopane a predpokladam, ze to tak bude najmenej do konca tyzdna. Pritom sa jedna o kus asfaltu medzi kolajnicami na elektrickovom pase v dlzke mozno 20m... :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#39 Příspěvek od BOBOBO »

Jsem ten poslední , kdo by chtěl vracet bolševika . Bolševici nám sebrali barák a my v něm platili nájem . A to dělali ještě rok před předáním moci bububu , že nás vystěhují . Ale i moje sestra, žijící v Krkonoších , která vše zažila , přišla o práci , můj švagr taky a jelikož odešli do předčasného důchodu , tak si vyskakovat nemohou . A najednou mi setra s klidem opáčí , že bude volit rudé - měla se líp . Ona ta možnost tzv. svobod je zhodnotitelná jen pro relativně úzkou skupinu občanstva . A bohužel jsem pro srandu i pro něčí vztek , když veřejně říkám , že volím napravo , alespoň tam se ty vedoucí proudy staví . Tenkrát jsme si přáli zdraví jen tak ze společenského úzusu , teprve dnes víme o čem to je . Kdepak "svobody" , o těch se u nás nemluví . A na kavky nikdo z nás nepůjde , jelikož by to opravdu , ale opravdu bylo zbytečné a ta svítící bedna se denně prostě pustí . Ale jinak si myslím , že nás stát (mafie) obírá v dalších oblastech neporovnatelně více a ještě i to , že zkušenost je nepřenosná a nové generace si vyberou co budou chtít ony , naše doporučení pro ně bude směšné .

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#40 Příspěvek od janousek »

Já to začínám rozdělovat podle jednoduchého klíče:
Před rokem 1989, doba kdy nebyly banány.
Po roce 1989, doba kdy jsou banány. :toilet:

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od urbanek »

Cust píše:BTW: Teď mě napadlo k těm frontám
1. Kolegův táta tak jednou přišel do masny, pohlédl na prázdné háčky na zdech a podal uzenáři kabát. Po chvilce vyměňování nechápavých pohledů řekl: promiňte, myslel jsem, že jsem v šatně a odešel.
2. Hanbou jsem se propadal, když přijela tetička z USA a šli jme po ulici v naší vesnici. Najednou tetička uviděla obrovskou frontu před masnou a chtěla se tam jít podívat, že se něco děje a někdo něco asi rozdává zadarmo. Nemohla uvěřit tomu, že to je normální - právě přijelo maso.
Nevím, já to soudím podle sebe a svých blízkých. Moje matka např. pracovala jako sekretářka v jednom tehdy prosperujícím, dnes již rozkradeném podniku. Nikdy nebyla v žádné straně, o politiku se nikdy nezajímala, a přesto jsme hlady netrpěli, dokonce jsme k obědu mívali maso, i ty banány se občas daly sehnat. Když jsme chodili nakupovat (do pramenu na okraji Brna) tak co si pamatuju - nikdy nebyly prázdné regály, pro mlíko a chleba se sice muselo ráno, ale všechny základní potraviny byly většinou k dostání... (to že byl k dostání jen jeden druh jogurtu či limonády, není přece zas až taková tragédie)

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#42 Příspěvek od janousek »

Byl jeden nebo dva druhy jogurtů, ale kolik je dneska druhů jogurtů, myslím jogurtů, ne náhražek. Možná, že dneska není žádný. :chlupus: [/b]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“