plastová okna

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Problém není ani tak okna, ale správně ošetřená spára. Když je z venku překrytá starou fasádou a správně vyplněná, je to ještě dobrý, ale jak je otevřená (třeba menší okno či opadaná fasáda) , je to průšvih. Chce to pročíst web, zadat heslo "okna spára" a je spousta čtení...

I já jsem se už poučil...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#32 Příspěvek od sr71 »

Nezabýváte se tady nìkdo plastovými okny? Zajímalo by mì zda mùže být v poøádku, když u balkonových dveøí o výšce cca 230cm není na svislé stranì u pantù, žádný prvek na kování, který by po zavøení pøitlaèoval køídlo k rámu. (na oknech o cca polovièní výšce máme na stranì u pantù jeden zajiš￾ovací bod uprostøed výšky okna)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

No a máš ty dveře taky otvírací nejen na bok, ale i jako ventilačku?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#34 Příspěvek od sr71 »

mají i možnost ventilaèky, tuto možnost má ale i okno polovièní výšky kde ten "zámek" ovládaný klièkou na té stranì u pantù jeden je

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#35 Příspěvek od dobrman »

já mám u balkónovek na straně pantů dva "zámky". Taky jsou otevírací i vyklápěcí (výroba od fy Otherm)
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#36 Příspěvek od elektrosvit »

My u dveří též, pro změnu dole není žádný. U oken dole jeden zámek je. Zrovna jsem je seřizoval na zimu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám taky dva zámky u pantů, ale dveře víc jak 230cm, a ten chlap už při instalaci říkal, že jako ventilačku bych to neměl používat, že na to usazení jsou moc těžký. Tak jsem ho poslechl, nakonec vedle mám okno s ventilačkou.

Mimochodem, tu ventilačku jsem si tam nevymyslel, nechal jsem si to zaměřit a udělat návrh. Ale okna drží 20 let, tak co bych si stěžoval.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#38 Příspěvek od sr71 »

Máme na balkonových dveøích tento typ tzv. balkonové pojistky. Lze u tam nìjak seøídit sílu "jištìní"? Já jsem na to nepøišel. Jediný štelovací prvek je excentrický èep na okenním køídle, ale jeho natoèením se síla nutná pro pøekonání pružin v protikusu na rámu, pøi otevírání/zavírání, nijak výraznì nezmìní. Ta pojistka totiž drží nìjak fest, pøi otevírání køídla to jde tak tìžko že mám obavy abych neutrhl okenní klièku 8O
Přílohy
balkonova pojistka    2.JPG
balkonova pojistka    1.JPG

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#39 Příspěvek od mihal »

Nevidno v ose pevnej časti na ráme skrutku (na imbus či torx) z vrchnej a spodnej časti?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#40 Příspěvek od sr71 »

Nikde žádné štelování není vidìt, podle mì to nejde https://obchod.winkhaus.cz/cz/bk-192-za ... wy-sr.html ale pøijde mi to divný protože to jde fakt dos tìžko tu pojistku pøekonat. Ono to je na jednu stranu asi správnì, výrobce píše že ta pojistka slouží k zajištìní dveøí zvenku proti samovolnému otevøení. Ale pokud se ty balkonovky používají každodennì x-krát tak jeto dost otravné. Øešení asi jedinì vyøadit ji zcela, odmontováním toho èepu na køídle.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#41 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ja mam kovani od jineho vyrobce a ten valecek na kridle nema prurez kruhovy ale spis trochu do ovalu a natocenim o 90°kolem osi se sila zajisteni kridla meni. Ten tvuj se mi taky na fotce jevi spis jako excentr, mozna je resenim jeho natoceni.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od robo »

S dovolením se zeptám. Není v Brně nebo okolí firma co by vyměnila dvojsklo za 9 komorový polykarbonát? V tloušťce 25mm se prodávají jen velký tabule za cca 10 tisíc a co pak se zbytkem. Okno je orientačně 150*150cm. Dík

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#43 Příspěvek od Hill »

sr71 píše:Máme na balkonových dveřích tento typ tzv. balkonové pojistky. Lze u tam nějak seřídit sílu "jištění"?...
Sice mám trochu jiný typ, ale stačilo podle návodu lehce namazat vedení těch odpružených "půlpouzder" olejem, že to pro změnu jde až moc lehce: neudrží ani průměrný větrný poryv.
Že ten tvůj čep vypadá, jako excentr, to teda vypadá, takže tím tomu pak budeš moci přidat na síle.
To my tu nemamo...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“