Záchrana počítača

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#31 Příspěvek od Duvsan »

Tak monitor neštartuje. Jedna doska roztočí ventilátor a ďalej nič a je jej jedno i keď bez pamäti, ale tuším ani nemá píšťalu. Druhá je nejaká VIA chipset, VT 8235, chvíľu nič, potom dvakrát pípne, niečo ako tra-la, potom pípne 8-krát a potom ešte dvakrát. Kondy nie sú nafúknuté, ale to môžem pozrieť osciloskopom, teda, ak to má zmysel.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

To pipanie je chyba grafiky :roll:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#33 Příspěvek od Duvsan »

A tá je dobrá (odskúšaná).

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#34 Příspěvek od tornado6 »

ja ked som kupil novu grafiku a tá mala na vrchu ešte prídavný konektor na prídavné napajanie a ja som ju napájal len cez klasický slot tak vtedy mi to takto trilikalo po napojení aj prídavného napajania to išlo v pohode na vrchu mala grafika konektor aký má disketová mechanika, takže pri skuške mi nešla disketovka ale comp mi normalne nabehol. :wink:

PS: Prípadne máš problemy s týmto slotom možno niektorý pin neprilieha ku grafike. :roll:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#35 Příspěvek od Duvsan »

Táto prídavné napájanie nemá. Viackrát som ju vytiahol a zasunul, nepomohlo. Zbežne som prebehol merákom FET-y, nevyznám sa v nich. Pamäť je asi dobrá - keď som ju vyhodil, húkala. Neviem nájsť typ dosky, možno MS9147C. Má cenu z toho vyberať procesor?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#36 Příspěvek od Duvsan »

Pomeral som napätia na okolitých kondoch, sú prítomné. Väčšinou 3,3V, na jednom 5V. Nuž nič, pôjde na súčiastky. Sellavie

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Skus PCI grafiku.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#38 Příspěvek od Duvsan »

To mi napadlo. Mám investovať?

Uživatelský avatar
pm_
Příspěvky: 110
Registrován: 11 srp 2009, 02:00
Bydliště: praha

#39 Příspěvek od pm_ »

Duvsan píše:Tak monitor neštartuje. Jedna doska roztočí ventilátor a ďalej nič a je jej jedno i keď bez pamäti, ale tuším ani nemá píšťalu.
mozna probeh spatny flash biosu nebo je eeprom v haji. pripoj externi reproduktor/piezo at vis vic...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#40 Příspěvek od p32 »

Andrea píše: Nabootování je zavolání bootstrap loaderu (přerušení Int 19h). Bootloader se pokusí zavést OS z bootovatelných zařízení, jak jsou nastavena v Setupu (podle nastavené priority). Pokud u žádného zařízení neuspěje, zavolá Int 18h, což byl u původních PC ROM BASIC, u pozdějších se na toto přerušení věší například bootloader na síťové kartě, pokud je nainstalovaná a má BOOTROM.
To máš pravdu, já to vzal narychlo od řizků a bramborového salátu :wink:

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#41 Příspěvek od Hanizek »

Duvsan píše:A tá je dobrá (odskúšaná).
Měl jsem podobný případ. Počítač hlásil chybu grafiky, ta ale na jiném stroji fungovala bez problémů. Nakonec byla zrada v AGP konektoru - prostříkal jsem to tehdy nějákým sprejem na kontakty a fungovalo to (a funguje dodnes).
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#42 Příspěvek od Duvsan »

Môže byť WD40? Kontox nemám, ale asi kúpim. Občas sa hodí.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#43 Příspěvek od tornado6 »

WD40 nie pretože obsahuje aj olej na mazanie a ten zanecháva film a potom je problem ked nič iné tak to skus napr. čistou alpou alebo neakým liehom.ten sa vyparí a nenecháva po sebe žiadne zvyšky.
:wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#44 Příspěvek od Duvsan »

Ale ani nerozpustí bordel. Kúpim konečne ten Kontox a prestreknem to. Akurát ich je viac variácií (Kontoxu) a ktorý si vybrať.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#45 Příspěvek od Duvsan »

Obrúsil som brúsnym papierom piny konektora a div sa svete 8O , ono to nabehlo. Vďaka, Hanízku. Baterku pre BIOS mám iba jednu (použiteľnú), tak som sa pustil do druhej dosky, tá je naviac novšia, silnejšia a od Intelu. Tak pisklera má, len nepíska. Z FETov nejdu napätia (ani z jedného). Je v ťahu chipset či nejaký (noháč) na doske, alebo to ešte má šancu? Doska je (asi) 865PEDAP, chipset
INTEL
FW82801EB
337NA62
SL73Z
Díky

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“