Tuner tesla T710

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Lukas-Peca »

Při nejnižší frekvenci musí ukazatel odpovídat začátku stupnice. Jinak je posunuté lanko.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od cputakt »

Je to nějaké divné,oddekloval jsem ho i přední panel zapojil a jede perfektně sice je to trošičku posunuté ale jen malinko max o 0,5 Mhz

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od cputakt »

Tak rafiku jsem jen jemně posunul aby to sedělo přesně se stupnicí a v otevřeném stavu to jede ale mám problém je to asi trošičku rozlazené nebo posunuté.U nás hraje rádio čas rock na 89,5 a když se snažím na tu frekvenci dostat a už to skoro hraje čistě (jedu od vyšší frekvence k nižší) tak mi to skočí na východní normu.Abych se znovu dostal na ten Čas rock musím zajet skoro až na 91Mhz aby mi to přeplo na západní normu a potom se zase můžu vrátit na Čas rock.
Nikde nemůžu najít schéma nemáte to někdo v PC?
Nebo poradit jak tu východní normu trošku posunout,nevím proč to není plynule přeladitelné to se soudruhům nepovedlo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#34 Příspěvek od Hill »

Ale povedlo: na modulu U máš trimr R35 (u obvodu MH1ST1), kterým se nastavuje práh přepnutí. Do určité velikosti napětí na výstupu ladicího potenciometru nebo kteréhokoli trimru předvoleb je na výstupu IO2 napětí, které drží otevřený T11 a dělič R41/R44 je spojený se zemí, ladicí napětí tedy má omezenou velikost tak, aby tuner ladil jen do 74 MHz.
Při překročení této hladiny IO2 překlopí, T11 zavře, odpojí trimr R44 od země a ladicí napětí se skokem zvýší tak, že ladění pokračuje od 88 MHz.
Opatrně tím trimrem otoč směrem k R47 - obvod překlopí při nižším napětí a bod přepnutí pásem se posune nepatrně vlevo od dělicí značky na stupnici, což nevadí, zato tam dostaneš pásmo celé. I bez posouvání ručičky.
Jo, a schéma je tady na uploadu.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od cputakt »

Díky Hille,pořád vás obdivuji jaký máte přehled.Tak jsem s tím trimrem trošku pohnul a už chytím i rádio impuls které je na 89,0 a ještě dál chytím nějaké polské náboženské rádio.
Teď ještě nějakou pořádnou anténu protože na kus drátu to moc nejede.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#36 Příspěvek od lumca »

Jedná se o frekvenci 88.40MHz, TX Bielsko-Biała/G.Magurka - Radio Maryja s 10kW ERP.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od cputakt »

Asi ano nebavilo mě to poslouchat a čekat až řeknou název stanice.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#38 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od cputakt »

Tuner mám chtěl bych magnetofon.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od cputakt »

Po připojení pořádné antény jsem zjistil že v ukazateli síly signálu mi nesvítí třetí ledka.Ještě jsem to neměl otevřené ale podezřívám jeden T KC 148 LED dioda by snad neměla být špatná.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#41 Příspěvek od konosuke »

cputakt píše:Tuner mám chtěl bych magnetofon.
To jako tu otřesnou tvárnici M710 ? Chlape...nic proti gustu ale trochu smyslu pro eleganci by to chtělo...daleko líp tam pasoval deck Unitra M8011 (dovážel se i k nám do ČSSR) ručkové VU měřáky Sanyo, šaltr Fe/Cr, imitace dolby NR, ačkoli...černý.
http://www.fastimages.eu/images/unitraapa.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od cputakt »

To neznám ale vypadá dobře má to stejný rozměr jako 710? Asi bude delší a já jsem prostě chtěl zkompletovat celou tu mini sestavu (krom gramce),mám rád CZ retro.Ale protože bydlím kousek od hranic z PL tak se po něm podívám nakupuji na allegru.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od cputakt »

Teď o něm něco čtu a asi jsem ztratil zájem. Problém je s tím polským jakoby DB je to jinak nastavené a kazety které jsou nahrané v originálním dolby B nebo i C na tom moc nehrají takže jedině nahrát na unitře pár kazet a potom jen ty přehrávat což je pro mě k ničemu když mám většinu v C něco v B a dost kazet hlavně chrom a metal v DBX (vím, to mi nehraje ani na Soňáku s DB S natož na nějaké Tesle).

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#44 Příspěvek od konosuke »

rozměr a dizajn přibližně pasuje no a omezovač šumu CNRS je jakž-takž kompatibilní s dolby NR...podívej i deck JVC měl kopii dolby a to ANRS (automatic-noise-reduction-system) ve snaze konstruktérů ušetřit za nákup licence dolby...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od cputakt »

JJ četl jsem to ale i tak do něho nejdu bude minimálně o 5cm širší a k ničemu by se mi nehodil to bych musel poskládat nějakou polskou sestavu a mají zajímavé kousky třeba tohle http://www.aukcjoner.pl/gallery/016032566-9.html#I9 se dá pořídit za 600kč

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“