Vhodna antena pre digital.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Ked je tam bez zataze 23V, tak kedy tam bude viac ako 25V?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#32 Příspěvek od breta1 »

Přidám to sem jako dotaz - už bylo řečeno, že je dobré odříznout před zesilovačem všechno pod 470Mhz. Napadlo mě použít T filtr LC vřazený přímo mezi svorky dipolu a libovolné neznámé zeslovače se symetrickým vstupem a měl bych dotazy (viz obrázky):
1. stačí nesymetrické provedení tohoto filtru LC podle obr1 (když to budou rozměrově maličké L a C, myslím, že symetrii v tom přenosu neporuším), nebo musím použít důslednou symetrii podle obr. 2 ?
2. Když nevím, jak je symetrický vstup zeslovače uvnitř krabičky řešen (jestli a jaké tam má filtry), nebude ten vložený filtr vadit?
Má s tím prosím někdo zkušenosti?
Přílohy
filtr.png
(1.47 KiB) Staženo 41 x

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#33 Příspěvek od BIPOLAR »

Podle mého stačí T článek - 2x 3p3 a 2.5 až 3. závity na průměru 3mm smalt. drátem 0.5 mm.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#34 Příspěvek od Honza_dy »

Dneska jsem koupil tohle a stejně to nefunguje. 29. kanál s tím sejmu jak nic, ale 21 si vesele frčí dál.
Poraďte někdo něco osvědčeného, do vf techniky jsem se nikdy nešťoural :?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#35 Příspěvek od breta1 »

Buď je to blbě naladěné, nebo ten K21 je tak silný, že těch 20dB útlumu je málo.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#36 Příspěvek od Honza_dy »

Jestli je to dobře naladěné to nevím, nemám potřebné přístroje. Na 21. kanále chytám rakušáky, takže jsem to zkoušel podle indikátorů v settopboxu. I když zádrž nastavím na spodní doraz tak se budíky ani nepohnou. Ve vnitř celkem nic není, dva kondenzátory, dvě cívky a dva kap. trimry.
Kdybych sem hodil schema, myslíte, že by to šlo změnou hodnot posunout?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#37 Příspěvek od Hill »

Jde-li stlačit závity cívek blíž k sobě, stlač je a k trimrům dej ke každému paralelně 2,2pF kondík. A pak už to na těch 464 MHz dostaneš.
Na toto pásmo se prodávají dvou- a tříobvodové odlaďovače už předladěné na jednu z nosných, ale lze je "roztáhnout" přes všechny tři.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“