OTF color 4464

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

Tááákkyyy dobrýýý - na vánoce se "koukejte z vokna" - opravujeme až v lednu :lol: :cry:

Jinak ta obrazárna to má z 99-ti% "za sebou" (poslední pokus - ta regenerace) :cry:
A ten ŘKS je pro mně doposud záhadou - nevím, kdy se zase dostanu k "té mé" C465-ce. To VN-splitko jsem v ní měnil před cca 1,5 rokem. Mezitím vloni v létě majitel zemřel, snad si paní vzpomene, že jsem jim ji opravoval já (pokud by byla v budoucnu nějaká další porucha). Mohl bych ji i navštívit - ale starší lidi si neradi nechají "bezdůvodně" kuchat telku :cry:
A o další snad ani nevím, to těch C459-tek jsem dělal více (poslední někdy v listopadu, či prosinci - dobrému známému), ale ta nám v tom "řádku" nic nepomůže :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od sambiliong »

Tak jsem nafotil tu C464. Je tam skutečně chassis z C445. VN trafo je 1192.0407 a obrazovka A59EAF10x01, takže jsem si to špatně pamatoval... Tenhle typ obrazovky jsem našel už jenom u té C465 (servisné informácie OTF č.3 strana 2). Neměl jsem s sebou generátor, tak jsem nafotil "křivost" obrazu při TXT.
Přílohy
IMG_4990.JPG
(129.31 KiB) Staženo 98 x
IMG_4988.JPG
(130.79 KiB) Staženo 107 x
IMG_4984.JPG
(97.21 KiB) Staženo 78 x
IMG_4981.JPG
(107.67 KiB) Staženo 84 x
IMG_4980.JPG
(84.25 KiB) Staženo 90 x

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#33 Příspěvek od sambiliong »

A ještě do druhý nohy...
Přílohy
IMG_4992.JPG
(100.76 KiB) Staženo 85 x
IMG_4987.JPG
(111.04 KiB) Staženo 83 x
IMG_4995.JPG
(103.83 KiB) Staženo 98 x
IMG_4986.JPG
(95.29 KiB) Staženo 81 x

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#34 Příspěvek od Onkyo »

Tak to som ešte nevidel! :roll:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od forbidden »

Trochu toto vlákno oživím. Matce chcípla přesně tato TV jako je na fotkách o příspěvek výše, OTF 4464A. Už byla v servisu několikrát a tentokrát ji dám poslední šanci u mě. Když ji neopravím, tak poletí. Potřeboval bych schémátko, z té diskuze nade mnou jsem nepochopil, jestli je teda stejný jako k té 459, nebo 465.
Zatím jsem objevil problém v tomto:
C403 vyschlej na troud
C406 jakbysmet
VT401 ve zkratu
R406 na uhel
C410 vypálil kdysi díru do DPS, ale to je už opraveno.

Všechny tyto součástky nesou známky pájení, takže to vypadá, že jsou to asi ty kurvítka :)

Dál zatím měřit nebudu, rád bych zkouknul nejdřív schéma.

Pomůže někdo? Hodila by se i rada co tohle způsobuje, nebo jestli tam neí nějaká záludnost.

Díky

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

Zdar,
tak nejprve tu máš nejen schéma, ale celý SM: http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/ ... 465sat.pdf (na kvalitu tisku moc nežehrej - ono to není lepší, ani když mám tištěný originál :cry: ).
A pokud máš tedy Color 464, pak je to stejné se 465-kou (páč 459-ka bude mít menší obrazovku, tj. 21").

Naše diskuse se tehdy ale motala okolo toho, zda telka se 110°-ňovou obr. (25") musí, či nemusí mít obvody korekce ) ( :wink:

K těm závadám - máš tam dvě (resp. 3 - ale ten C406 nepočítám:
1. C403 - následek VT401 v kopru.
2. Student C410 (mj. taky může už být následkem toho napůl vadný) - následek: shořený R406. Ten C406 byl vyschlý už dávno (na obraze to normálně nepoznáš), samozřejmě vyměnit taky.
Obojí, jak C403, tak stud. C410 působí destruktivně na VT401. Tipuju, že teď byl pravou příčinou C410, ten C403 by totéž provedl "za týden" :roll:
A u mamky jsi "mistr :lol: světa"
Naposledy upravil(a) kokun dne 22 bře 2010, 19:34, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od forbidden »

Dobře, díky za odpověď, kouknu se na tu mrchu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#38 Příspěvek od kokun »

Až teď to ještě líp čtu - píšeš, že ten C410 byl zapájen už dávno.
Vypájet a zkontrolovat - mohl tam zůstat ten původní a jen mu už skončila ta jeho "zkrácená životnost" (vlivem někdejšího studenta se jeho tepelně namáhaný vývod vevnitř "odpojil" od polepu) - takže to by mohlo být to kurvítko, ale ne od výrobce, ale od toho tvého "předchůdce" :wink:
Ten shořený R406 tam taky mohl nechat tvůj "předchůdce" - ono to mohlo jet i bez něj (má za úkol "pouze" tlumit kmity), tak jako bez (resp. s vyschlým - jako by tam nebyl) C406 :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od forbidden »

Díky moc za rady, zítra si snad najdu chvilku, abych to dodělal. Tak pak dám vědět.


Tak televize kupodivu i funguje, celkem. Akorát má dole asi dva centimetry širokej černej pruh. Obraz začíná až nad ním. Tak co teď? Na tohle už jsem bez krátkej, nějaký další rady?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem lehce pokročil, ale ne se závadou. V obraze je dole asi 2 cm široký pruh, je lehce zešikma. Vypadá to, že je obraz o tento pruh posunutý celý nahoru, ale těžko posoudit. Nemám testovací obrazec, abych viděl, kde začíná a kde končí obraz. Na běžném TV vysílání to ani nepoznám, jestli mu chybí 2 cm shora.
Na radu jsem prověřil okolí vertikálu. Napájecí napětí je cca 27,5 V, jeho zvlnění cca 400 mV RMS (bylo dvojnásobný, tak jsem tam dal pro jistotu větší vyhlazovací kondenzátor, i když původní je v pořádku).
Proměřil jsem měřící body: 431, 432, 433, 434 a 435.
Všechny průběhy sedí kromě 434, tam je amplituda lehce větší, asi 5,8 V proti 4 V v manuálu. Taky to nejsou tak pěkný pravidelný obloučky, ale ze začátku jsou strmější a klesají pozvolněji. Asi jako mraveniště obrácený k severu :D
Poradí ještě někdo kde hledat chybu?

Díky
Přílohy
ORAVA COLOR 464.jpg
Závada 464
(47.81 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#41 Příspěvek od kokun »

forbidden píše:.... V obraze je dole asi 2 cm široký pruh, je lehce zešikma. Vypadá to, že je obraz o tento pruh posunutý celý nahoru, ale těžko posoudit. Nemám testovací obrazec, abych viděl, kde začíná a kde končí obraz. Na běžném TV vysílání to ani nepoznám, jestli mu chybí 2 cm shora. ....
8O 8O 8O - a to máš z toho takový "vítr" šáhnout na ty trimry ve vertikálu?

RP431/V-ROZ (rozměr - roztahuješ/stahuješ nahoře i dole), RP432/V-LIN (linearita - stlačuješ/natahuješ nahoře, příp. dole) a RP433/V-POS (posuv - celý obraz posouváš nahoru/dolů) :opravar:
To, že máš celý obraz mírně šikmo neřeš - musel bys natočit celými V.C., které jsou ale přitmelené. Asi to bude v normě, když to OTK výrobce pustilo z fabriky. Až obraz "natáhneš" přes celou obrazovku - si toho, za běžného provozu, nikdo ani nevšimne :wink:
Testovací obrazec - můžeš někde na NETu něco najít, př. na některém SAT progr. nějaký "monoskop" (pokud máš možnost) - ale dá se to nastavit i na běžném obraze (a zkontrolovat na TXT test. stránkách - tady máš "pokrytou" celou plochu a nelinearitu taky uvidíš).
2 cm shora - na foto jsi nedal celou obrazovku :cry: - pokud chybí rastr (stejně jako zespoda), tak jen "natáhneš" celý obraz trimrem RP431/V-ROZ :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od forbidden »

Díky za radu, trimrů se nebojím. Ale ve schématu nejsou popsaný a celej manuál jsem nečetl, protože bych tomu stejně nerozuměl. Já televizím opravdu vůbec nerozumím, slova jako vertikál a horizontál mi téměř nic neříkají. Kromě toho, že se to vyskytuje v televizích. Taky se do oprav neženu, kdyby to nebylo matky, tak bych televizu na stůl vůbec nedal.
Ono je občas příbuzným těžko vysvětlovat, že sice elektronice rozumím, ale televizím vůbec.
Vážím si všech rad a trpělivosti. Už to funguje jak má. :agree:
Nic ve zlým, ale asi se v této sekci dlouho neuvidíme :D

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#43 Příspěvek od kokun »

forbidden píše: Díky za radu, trimrů se nebojím. Ale ve schématu nejsou popsaný a celej manuál jsem nečetl, protože bych tomu stejně nerozuměl.....
Nic ve zlým, ale asi se v této sekci dlouho neuvidíme :D
Já to tak nějak tušil, proto jsem ti to popsat "polopatisticky" :roll:
Jen aby - 100 nepřivolal :lol: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od forbidden »

kokun píše: Jen aby - 100 nepřivolal :lol: :cry:
No v tom případě budeš mít o zábavu postaráno.... a nejen ty :lol:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“