Špatná symetrie

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#31 Příspěvek od PavelFF »

Hill píše:...... Jinak řečeno - kdo nevládne rodným jazykem alespoň slušně, neměl by nikde publikovat....
S tím stoprocentně souhlasím!
Mně celkem nevadí, když živnostník, který umí dobře svoje řemeslo, dělá chyby v pravopisu. Ne že by úplně nevadilo, ale nerozčiluje mě to. Podle mě to bylo vždycky tak, že část populace měla problémy s pravopisem, akorát tehdy neměli možnost rozepisovat se po netu jako dnes. Takže je to jen víc vidět.

Co mě ale rozčiluje, jsou "profesionálové" na serverech jako Novinky.cz a podobných hnízdech, kteří umístí hrubku hned do titulku zprávy.

To samé mi vadí u veřejnoprávního rozhlasu (ČRo1), kde za prvé používají nesprávné výrazy: "oni ví, kolony se rozjíždí" , a za druhé jejich zpravodajové (nejkřiklavější případy: Hanžlová, Kézrová, Smatana,...) mají strašlivou výslovnost typu "bedeme mlevet na é".
Třeba "Pelot nouzově přistál. "Menesterstvo, Ledovec Kalousek, Mestrovství světa v ležování v Leberce,..."
Andrea Čánová z Ostravy navíc neumí říct kromě toho správně ani "r", a to ho tam má dvakrát, když se odhlašuje.

V televizi byla průkopnicí tohoto "é"stylu Merka Všetečková-Čejková, od ní se to naučila třeba L.Borhyová (ale jsou aspoň v soukromé TV).

Já chápu, že chtějí být reportéry a naplňuje je to. Ale jejich zaměstnavatel by jim měl platit logopeda a sami by na sobě měli trochu pracovat. Podnikový logoped na plný úvazek by se nenudil.
Ale je fakt, že spousta lidí to tam neslyší a vůbec netuší, o čem mluvím.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od PavelFF »

Andrea píše: Túristi se píší s ú ze stejného důvodu jako Fúrie?
Tak si to zazpívej a pochopíš, že jsem to tak prostě napsat musel. :)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#33 Příspěvek od FERYACT »

Všiml jsem si už na průmyslovce, že normální spolužák/starosta třídy/
s normální výslovností, jakmile nám chtěl něco říct z moci svého úřadu
a předstoupil před lavice, začal prodlužovat samohlásky na konci slov.
My jsme na něho pokřikovali : mluv jak ti zobák narostl.Zbytečně.
Kustodi muzejí,hradů a zámků,průvodčí,zdravotní sestry sedící v předpokojích doktorů mluvívají často jako můj dávný starosta třídy.
Když má někdo úřad nebude přece mluvit jako plebs.
Jinak HILL poslední věta super.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“