Chlorid, chemie - kde kupovat ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#31 Příspěvek od Zirafka »

Crifodo píše:ale o tu dvojtvářnost České pošty, když někomu zásilky potenciálně výbušné ocbotně přepravuje, jak se dá vydedukovat z nabídky přemnoha eshopů s velmi hořlavými aerosoly.
Otázkou je, jestli o tom pošta ví. A také, co se bude dít v okamžiku, kdy to někde bouchne... Potom to asi odesílající firma pěkně slízne, protože porušila pravidla přepravy.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#32 Příspěvek od feliz_navidad »

Já nemám problém a ni s poštou, ani s přepravními službami, ani s firmením rozvozem. Pošťačka nosí i zásilky 45x35x2cm. V případě, že nejsem zrovna doma, tak preferuji poštu. Je pro mě lepší si večer pro balík dojet, než čekat druhý den na nové doručení od přepravky. Velká výhoda přepravky pro mě jeden čas byla, že jsem si mohl zásilku vyzvednout přímo v depu, když jsem míval cestu kolem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Crifodo »

Jestli o tom pošta ví? Internetových obchodů jsou stovky možná tisíce, předpokládám že objednávky se nakonec sejdou u desítek, maximálně stovky skutečných prodejců, ale budou jich desetitisíce ročně. Jestli pošta vydá nějaké přepravní podmínky a ví se všeobecně že není mechanismus jak je kontrolovat... co z toho vyplývá ať si každý dedukuje sám. V praxi je to jen papírová zbraň jak se jistit kdyby něco. Podívejme se jak dopadly "tresty" za spálení Výstaviště nebo za vyplavení metra vltavskou vodou. Vedle toho je strach z poslání dvou deci Positivu20 stahováním kalhot ne před brodem, ale tak nějak od narození :roll:
Možná by se daly přepravní podmínky zkonstruovat i tak, že pokud pošta přepravuje aerosolová hořlavá balení tak, že dojde k mechanickému proražení zásilky nebo k jejímu zapálení (vše na trase kterou má pod palcem Č. P.) - může si za vzniklé škody SAMA ! :twisted: :twisted:
Ty bombičky jsou přece asi tak 40 let masově na krámech a v domácnostech a kolik drogerií a koupelen ročně exploduje kvůli spreji? já nevím o jediné. Dokonce ani při pyromanských hrách v telecích letech jsme tím nic nezapálili a to jsme se občas i snažili :twisted:
To už častějc zahoří lokomotiva na kolejích.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#34 Příspěvek od Zirafka »

Pošta má svoje pravidla a každý normální člověk je prostě dodrží. Stejně jako jiná pravidla nebo zákony (což jsou také pravidla, jen poněkud složitější a komplexnější).

Když se ti nelíbí nějaké pravidlo, tak tu službu nevyužívej. Nutí tě snad někdo používat služeb pošty? :roll:

A věř tomu, že kdyby k něčemu došlo, tak tě za nějakou lahvičku Positivu postaví ke zdi s matrací, ale když někde shoří výstaviště, tak to je tak na "ty ty ty to se nedělá"... :roll:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#35 Příspěvek od Sendyx »

Ona si totiž takhle pošta předem pojišťuje případ nešetrného zacházení. Kdyby flákli s balíkem, ve kterém je kanystr ředidla, a to ředidlo by vyteklo - do ostatních balíků, do linky na třídění, do prostoru vozidla... tak mají problém.

BTW, víte někdo, co dokáže trocha plynu v zapalovači, když ho někdo nechá v létě na palubní desce auta ?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od hafca »

O "službách" pošty bych mohl napsat knížku. Válčím s nima nepřetržitě víc než dva roky. Stejné jednání jak se tady popisuje. Lístek do schánky a žádnej pokus o doručení. Tady už to měli tak vymakaný, že měli vyjetý z tiskárny papír, že nebyl učiněn pokus o dodání a vůbec se neobtěžovali. Telefonoval jsem si pokaždé s vedoucí balíkářů a nebylo to k ničemu.
Začal jsem si tedy ty jejich oznámení kopírovat a posílat je na Český telekomunikační úřad. Jsou tam vstřícní a začali se zajímat. Pošta z nich párkrát udělala blbce protože nevěděla, že mám ty lístky od nich schované. Tak dostali několik pokut a postupně začali fungovat jak mají. Jde jen o to, vydržet.
Omlouvám se za O.T., ale muselo to ven.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#37 Příspěvek od Zirafka »

Já mám podobnou zkušenost, také mi házeli jen oznámení. No došla jsem na poštou, popovídala s vedoucí pošty a už to chodí dobře ;-)

Vedoucí byla fajn a hovor se vedl skutečně slušně, nemám náladu na řvaní a hádání se. Přímo mi řekla, že jim domluví a pokud to nepomůže, tak že mám napsat písemnou stížnost. To naštěstí nebylo nutné :-) (ťuk ťuk ťuk)

Co se týče jiných přepravek, tak už jsem měla na balíčku z TME cementovou šlápotu, jiný balíček byl rošrotovaný tak, že jsem se divila, že to obsah přežila a tak podobně. Pošta také není 100% ale zlatá pošta proti těm soukromníkům...
Naposledy upravil(a) Zirafka dne 24 led 2010, 10:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#38 Příspěvek od Crifodo »

Variola píše:Pošta má svoje pravidla a každý normální člověk je prostě dodrží. Stejně jako jiná pravidla nebo zákony (což jsou také pravidla, jen poněkud složitější a komplexnější).
Tak nad nad těmahle 2 větama se budu muset příležitostně hlouběji zamyslet :wand:

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#39 Příspěvek od Zirafka »

Crifodo píše:Tak nad nad těmahle 2 větama se budu muset příležitostně hlouběji zamyslet
Co je na nich nepochopitelného?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#40 Příspěvek od EKKAR »

Ten fakt, že si někdo může dělat stát ve státě aneb v (rádoby) demokratickém státě svá vlastní pravidla, očiwišče odporující dobrým mravům a zdravému rozumu. Ale čemu se vlastně divíme, že...?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#41 Příspěvek od Andrea »

Variola píše:Co se týče jiných přepravek, tak už jsem měla na balíčku z TME cementovou šlápotu...
To mi připomnělo situaci, když mi maník přivezl solární panel. Chvíli tam v dodávce přehraboval tu hromadu balíků a pak vyhodil ven ten balík s panelem. Když jsem viděla, jak s ním bacil na zem, tak mu zděšeně povídám, ať s tim nemlátí, že je to sklo a docela drahý. On na to: "Tomu se nic nestane". No kupodivu panel přežil, oni už asi v TME vědí, že to mají dát do tří krabic a pořádně zalepit.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#42 Příspěvek od Zirafka »

EKKAR píše:že si někdo může dělat stát ve státě aneb v (rádoby) demokratickém státě svá vlastní pravidla,
Dopravní podniky jsou také stát ve státě, když si sami určují svoje přepravní podmínky, ceníky, pokuty za nedodržení přepravních podmínek... ? Ceny MHD totiž také odporují zdravému rozumu.

Když nesouhlasíš s pravidly pošty, tak proč využíváš jejich služeb?

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#43 Příspěvek od feliz_navidad »

Sendyx píše:BTW, víte někdo, co dokáže trocha plynu v zapalovači, když ho někdo nechá v létě na palubní desce auta ?
Víme :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Variola píše:...Když nesouhlasíš s pravidly pošty, tak proč využíváš jejich služeb?
Milá Saško, myslíš, že Ty doma také můžeš říct: " Od zítřka budeme odebírat vodu od jiného dodavatele než doposud!" ??? Vem na dlani chlup, když tam není a když se ti tolik sebechválící soukromí kurýři k zásilkám chovají stejně jako se k nim chová dosavadní monopolista? Já je využívám, jen když je to už nevyhnutelné - jinak vše co jde, řeším osobním odběrem nebo posláním přes známého - úplně stejně jako ve středověku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#45 Příspěvek od Zirafka »

EKKAR píše: jinak vše co jde, řeším osobním odběrem nebo posláním přes známého - úplně stejně jako ve středověku...
A to je právě ten způsob jak dát najevo svůj nesouhlas s podmínkami pošty. Nesouhlasíš? Tak nevyužívej. Tvoje řešení je dobré řešení.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“