Grundig STF72-2002/8, chassis Beko C7-C8

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#31 Příspěvek od masar »

Vn-trafem to být nemusí, když vn "najíždí", ale raději to vn popř. focus a jiná napětí prověř. Může být jiný důvod, proč multiprocesor vypíná zdroj. Může ho vypínat např. z důvodu chybějící zpětné informace z rozkladů (VPROT-59, HFLB-81). Zkontroluj tyto signály během pokusu o start.
Také bych zkusil odpojit pin SAFETY-62 a připojit na GND :wink:

Uživatelský avatar
Zdenule
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#32 Příspěvek od Zdenule »

Zdravím vás zkusím radu pána Masara nerad bych investoval do trafa, které by mi mohlo zůstat navždy někde v šupleti díky za každou radu. Schéma k této telce jsem si stáhl snad mi pomůže se zorientovat a neotravovat zbytečně s hodnotami některých součástek čauky.

Uživatelský avatar
Zdenule
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#33 Příspěvek od Zdenule »

Omlouvám se odmlčení při opravě této televize, nemoc mi nedovolila pokračovat. Bohužel jsem stále u téhož problému neposunulo mě to nikam zkusil jsem pouze při odpojení řádkovacího tranzistoru zatížit zdroj žarovkou 40W nesvítí pak 65W svítí pouze par vteřin a při 100W opět nesvítí kolem procesoru mam obavy něco kutit ale při pokusech najíždění byl cítit iontovany zápach vzduchu.

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#34 Příspěvek od gabel »

ale nepíšeš ,že či si pripojil ten pin 62 na GND,ako ti radil masar.

Uživatelský avatar
Zdenule
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#35 Příspěvek od Zdenule »

Na procesoru jsem pin 62 uzemnil ale nic se nedělo stav televize je pořád stejný vzpomínam si že porucha začala už dříve ale po opakovaném zapinaní se telka rozjela a zas nějakou dobu hrála.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“