Nabíjeèka Narex AN90 E-2, pøerušený primár

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mousak
Příspěvky: 8
Registrován: 11 čer 2014, 02:00

#31 Příspěvek od Mousak »

Tak jsem vyměnil tyristor, dvě diody a kondík. Po zasunutí aku nyní svítí červená. Ještě jsem zkusil doporučený postup kontroly tyristoru a tyristor podle něj vypadá již v pořádku. Tak jsem se zaradoval, ale nyní je nějaký zádrhel, že pořád svítí červená Ledka a po hodinách nabíjení zůstane červená. Aku není nijak rozpálené a nabíječka taky není extra horká. Až vybiji aku tak zkusím znovu nabíjet a uvidím jestli vše správně jede a pak pořeším jestli není vadný některý tranzistor ovládající Ledky.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#32 Příspěvek od ok1hga »

jaký proud to teď dává do akumulátoru?
jaké napětí má nabíjený akumulátor?
jaké napětí má akumulátor hned když se vytáhne z nabíječky ?
kolik má akumulátor článků?

Uživatelský avatar
Mousak
Příspěvky: 8
Registrován: 11 čer 2014, 02:00

#33 Příspěvek od Mousak »

ok1hga píše:jaký proud to teď dává do akumulátoru?
jaké napětí má nabíjený akumulátor?
jaké napětí má akumulátor hned když se vytáhne z nabíječky ?
kolik má akumulátor článků?
Co jsem měřil tak tam neteče žádný proud, ale aku vypadá plně nabitá. Měřil jsem i napětí akumulátoru a bylo větší cca o 0,2V než když je připojená k nabíječce, napětí si už z hlavy nepamatuju, ale možná to bylo 13 a 13,2V. Akumulátor je 12V/1,7Ah před tím jsem měl originál 1,4Ah.
Díky za trpělivost a rady.

Uživatelský avatar
Pr1m4s
Příspěvky: 2
Registrován: 22 pro 2014, 01:00

#34 Příspěvek od Pr1m4s »

Zdravím Vás.. Kde přesně se nachází ta pojistka? Odřezal jsem ten plast odstranil asi tak 3vrstvy pásky a 2vrstvy toho lakovaneho papiru nebo co to je a má být už tady jak jsem naznačil nebo je ještě blíž k vinutí?
Přílohy
IMAG2758.jpg
(242.32 KiB) Staženo 242 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Toto je nejake divne prevedenie, vacsinou to na cinskych trafach nebyva zaliate. Ale ten vodic striebornej farby vlavo vyzera ako "noha" tej poistky.

Uživatelský avatar
Pr1m4s
Příspěvky: 2
Registrován: 22 pro 2014, 01:00

#36 Příspěvek od Pr1m4s »

právě.. přemýšlím jestli kuchat dál s obavou, že poruším vinutí nebo nikoliv.. tak jak jsem to naznačil tak to vypadá přesně jak říkáš nalevo jako noha l´pojistky.. jelikož to není propojeno s ničím, když to prozvoňuji.. mám to zkusit propojit pojistkou 10A 121°C a uvidí se? jelikož to úplně nalevo je připojeno na nulový vodič a vinutí pak je zde fáze a ten středový drát, který není vidět kam vede..

Uživatelský avatar
kybergreg
Příspěvky: 2
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#37 Příspěvek od kybergreg »

ok1hga píše:
Mousak píše:Už sem si prošel nefunkční tepelnou pojistkou
stejný nález . . .
. . . ale po opravě vadné tepelné pojistky se trafo i při odpojení od nabíječky stále hodně hřeje, tak až vypne pojistka

. . . "mezizávit" a je vymalováno.
Zdravím,
stalo se mi přesně to samé. Po výměně pojistky, resp. po jejím přemostění (náhradní jsem neměl po ruce), se trafo hodně hřeje, nahlas vrčí, prostě jakoby jelo na plný výkon. Připadá mi, že je asi kraťas na sekundáru. Jak jste to vyřešil vy?
"mezizávit a je vymalováno" mi bohužel nic neříká...
Díky

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#38 Příspěvek od fredis »

Odpoj sekundár a uvidíš hned kde je problém.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Jenys »

Co mám zkušenost, tak ta pojistka vypne při nabíjení špatných baterií, začne se hřát trafo a odejde pojistka. Někde mám i funkční nabíječku v černém provedení 12V. Vrtačka má špatný motor, takže ji nepoužívám.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kybergreg
Příspěvky: 2
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#40 Příspěvek od kybergreg »

Sekundár jsem odpojil od desky a žádná změna. Na vývodech sekundáru není ani žádné napětí. Jen při zapnutí se tam objeví špička, jinak nic. A trafo furt vrčí a hřeje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

Vyhodit.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“