Nefunkcni kombinovana indukcni deska Fagor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Takových by nás zde stála celá řada . To stojí i jen jeden trand .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#32 Příspěvek od kejki »

Tak nevím pánové, jestli si nemám napřed koupit do zásoby pro sebe - http://elektro.bazos.cz/inzerat/7518019/MIT-640-FX.php

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#33 Příspěvek od BOBOBO »

Jak píše Zdenek v jiném vlákně , začínám si zvykat . V nic jiného jsem ani nedoufal .......

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#34 Příspěvek od bu2520 »

vždycky když mi lidé vypráví s jiskrou v oku jaká je to fantazie indukční vařič a já jim říkám nj jenže sporák si nekupujete na dva roky to není jako mobil který technologicky zastará . Technologie plotýnky ať už normální , nebo sklokeramické je vyzkoušená a lehce opravitelná, když pominu takové ty dotykové nesmysly. V raketoplánech jsou použity spínače z padesátých let proč asi.

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

#35 Příspěvek od Dalaz »

Ono to ani tak není o těch elektronických vymoženostech, ale o přístupu výrobců. Dnes není v zájmu výrobce vyprodukovat např. varnou desku, na které "budou vařit ještě vaše vnoučata". Největší snahou je stlačit cenu přístroje co nejníže a životnost spočítat na dobu záruky. Tomu odpovídá dimenzování, materiály, ... Ani ty mechanické vypínače nejsou co bývaly. Vždyť není problém udělat blbuvzdorný, správně dimenzovaný výrobek, ale proč? (z pohledu výrobce) :(

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

Tady jde o něco jiného . Jde o vybrakování značek . Prostě když jsi vyklopil dříve prachy za BOSCH , měl jsi kvalitu . Kdyby dnes značili švejžou , tak mi to nevadí , když na to natisknou BOSCH , tak to je to co mi vadí . Z evropských značek tak zůstala pro mne známá snad jenom Miele a milé překvapení Narex , ale co je jako jméno zárukou ? Nyní nemám na mysli věci pro zaměstnance drahé a neběžné .

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#37 Příspěvek od bu2520 »

nejhorší na věci je to , že často rozdíl mezi značkou a neznačkou je jen ten potisk a v lepším případě mírně jiný vzhled, to co se tady stalo udělali obchodníci , kteří vtipně využili lidskou touhu po velmi výhodné koupi. otázka je kde to má hranice. To že jsem u asijských kazeťáků viděl místo ložiska nebo alespoň futýrka, jen díru v plastu mi říká, že ještě nejsme s inovacemi úplně na dně :twisted:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#38 Příspěvek od kejki »

Vždyť si to porovnej, 4 plotna indukce stojí od renomovaného výrobce min. 10tis. bez časovače a možná i boosteru.
Za to koupíš 4 programovatelné indukční dvouvařiče, s časovačem, nastavením výkonu, nebo teploty, dnes i s programem pro 6 jídel.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#39 Příspěvek od kejki »

Tak pan Novák má různých desek od Mory asi 50 a 10 od Fagoru.
To musel být hodně šikovný skladník, co to rozflákal.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#40 Příspěvek od BOBOBO »

Já měl za to , že nabízí jednu .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#41 Příspěvek od kejki »

Tu kombinovanou ind.-klasika má bohužel na potvoru dvakrát a jedna má funkční sklo, tak to chce dát do hromady, ale jinak má 50 různých Mora a asi 10 Fagor.

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

Opraveno...

#42 Příspěvek od Dalaz »

Tak přátelé, po výměně IGBT a budičů (HCPL-3120) deska plně funkční.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#43 Příspěvek od BOBOBO »

Měl by jsi něco nasypat kostelníkovi do kasičky . :D

Uživatelský avatar
raduszek
Příspěvky: 9
Registrován: 30 led 2011, 01:00

#44 Příspěvek od raduszek »

zdravim vas. Mame doma taky tuto desku a mame problem, ze zacala spatne reagovat na hrnce. Nemate nekdo poneti cim by to mohlo byt? Vsiml jsem si ocouzeneho odporu na velke desce dole jak jsou pripojeny hlavni vodice k indukci. Na prave strane od techto tlustych vodicu je konektor s pripojenou fazi a hned vedle je ten odpor, a cele to misto je ocouzene cerne, na co to muze mit vliv?

Co radite?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#45 Příspěvek od kejki »

Na napájení elektroniky?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“