Demontaž-oprava spojov-montaž bga chipov

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
8832
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2009, 02:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od 8832 »

Hm dobry postreh pre niekoho kto to teraz potrebuje a bude potrebovat, nuž ak nepomože ten moj postup oplati sa to kupit co hovoris rnbw???

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#32 Příspěvek od xmarty08 »

Zdravím, po pár pokusech s opravami pájení BGA obvodů raději sháním nějakou firmu s pořádným vybavením - můžete mi dát nějaký kontakt? Nejlépe v okolí Plzně.
Moje skore v opravách MB z NTB - 2 OK, 2 KO...bez profi vybavení to je o ničem. :?

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#33 Příspěvek od rudis »

tady : http://www.dily-na-mobily.cz/ShowItemDe ... 000Ks/516/

kupuji kuličky , osazovat celý čip je sice trochu "pracnější" , ale třeba když se jich několik sleje ,dám je odávací licnou pryč a dodám nové.
U jednoho obvodu jsem dával dvě na jedno místo , nebylo to sice za pár minut , ale byly všechny stejně velké.

pomocí šablony a pasty je to mnohem rychlejší ,ale záleží na šabloně a hlavně na pájecí pastě - aby se pěkně slila a neprskala ...

R.

Uživatelský avatar
keno10
Příspěvky: 10
Registrován: 23 čer 2010, 02:00

#34 Příspěvek od keno10 »

zdravim vsetkyych

celkom ma zaujala moznost opravy PCB ale este som sa nevenoval spajkovaniu tak hustych spojov a technikam ktore tu popisujete (no co uz vsetko riesim trafo pajkou :( ) ale chcel by som sa nieco dozvediet ako presne na to step by step teda aj take veci aku kupit teplovzdusnu pistol (alebo ako sa k nej dostat) rozne kity co budem potrebovat co tu spominate, asi nejaka kvalitna spajkovňacia stanica bude potrebna a podobne.

za rady alebo odkazy na dobru literaturu (aj ked literaturu nerad ;) ) budem povdacny a ak sa tu nieco podbne vyskituje prepacte mi to ale bol som v tomt hladani neuspesny a vidim v tomto threade dost skusenych narozdiel odomna

BTW: pocul som ze sa da skusit dosku zachranit nejakim pecenim alebo ako teda myslim za domacich podmienok ze sa da do truby na velmi kratku dobu aby sa odstranili studene spoje ale myslim si ze to mam podstatne veciu sancu ze to znicim definitivne ako to ze veci prospejem

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od BaluSK »

Tak ako ine opravy,ani tento level sa nezaobide bez profi nadobicka :D
Ja som do toho zainvestoval a celkom sa to vyplatilo.....pokial z Vas niekto potrebuje nagulickovat chip,kludne sa mozeme dohodnut,dokazem to vyriesit obratom....solution odomna nepytajte :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“