Mražák na nízký tarif

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#31 Příspěvek od Quest »

Klimatické třídy jsou tu hlavně proto, aby někdo nepostavil lednici někam do sklepa (za účelem úspory el.), kde je sedm stupňů, tam mu potom ta lednice nebude vůbec fungovat !

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#32 Příspěvek od Andrea »

A proč nebude fungovat?

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#33 Příspěvek od kbulda »

Quest píše:Klimatické třídy jsou tu hlavně proto, aby někdo nepostavil lednici někam do sklepa (za účelem úspory el.), kde je sedm stupňů, tam mu potom ta lednice nebude vůbec fungovat !
Je zajímavé, že mi mrazák v neobydlené a nevytápěné místnosti
(ted přes zimu + 5 st. Celsia ) funguje perfektně. Kompresor u něj zapíná
cca polovičně, než v létě, když je v místnosti + 25 st. C .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Andreo, Kájo - to nemá cenu, někdo holt stále povede svou jako s tím vodíkem z elektrolyzéru v autě...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#35 Příspěvek od Quest »

To EKKAR: Trochu jsme odbočili od původního tématu. Je řeč o lednici (chladničce) a fungovat Ti nebude proto, že Ti při tak nízké teplotě (uvedl jsem příklad 7st) nesepne termostat! Má jistou hysterezi, a tudíž máš-li nastaveno v lednici 5 st. tak Ti sepne jednou za dva nebo tři dny! A v případě jednokompresorové dvojité chladničky Ti za dva dny mrazák vyteče! Nevěříš-li, vyzkoušej si to, a nebo se zeptej servisáka na bílou techniku!

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od AmarokCZ »

Quest: Koukám, že ses teď probral a změnil názor, o tom co píšeš se tu už mluvilo. Spotřeba bude nižší ale je jistá možnost, že nebudou zachovány všechny užitné hodnoty (viz. ta jedno-kompresorová lednička).
Jinak pokud budu mít jen ledničku (pouze prostor chladící, ne mrazící) umístěnou ve sklepě se 7°C a nesepne se nikdy termostat, tak bych rozhodně neříkal, že nebude fungovat, to je jako říct, že mi nefunguje přímotop protože se v létě nespíná.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Quest - právě proto já bych si jednokompresorovku s oddělenými prostory NIKDY nekoupil... Prostě všecko chce svoje, i ten mrazicí prostor si zaslouží svůj termostat a kompresor. Každý ať si spíná jak mu jeho čidlo velí. Ale opravdu už jsme moc daleko od původního dotazu...

A to znáte, jak se ve Zlatých Moravcích rozlítnou dveře na obchodním a vrazí tam referent s rukama nad hlavou a huláká:
"Veškerou produkci za příští pětiletku jsem prodal NA EXPORT!"
Vedoucí se přes brejle koukne jak vejr a zabrblá:
"A můžeš mi říct kam budem ty naše lednice vyvážet?"
"Do Grónska!"
Velký divení a ťukání si po čele, co je to za pitomost, dokud referent neprohlásí:
"Všecky Eskymáky jsem přesvědčil, že pro ně bude daleko příjemnější spát v naší ledničce při trvalý teplotě +5°C než v iglů, ve kterým je -20°C!!!"
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#38 Příspěvek od Quest »

Ano EKKARe, stejný vtip se kdysi vyprávěl o mrazírenských vozech od Chocně. :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#39 Příspěvek od EKKAR »

N-13CH Alka z Orličanu Choceň byly stejně spíš izotermy než chlaďáky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#40 Příspěvek od Petr-II »

bez komentare: to EKKAR napsal "Stejně tak i ty výměníky tepelných čerpadel - jen prostě do chladnějšího prostředí budou větší a plněné chladivem s nižším bodem varu, než ty do teplejších podmínek."

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#41 Příspěvek od Quest »

Jóó, Orličan se ta fabrika jmenovala, nemohl jsem si vzpomenout. Pamatuji si jen, že jsme tam byli s průmyslovkou (kdysi dávno) na exkurzi, a říkali nám ten vtip. Copak tam nyní je?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#42 Příspěvek od Artaban001 »

Zdarec.
Nevím, zda se níže napsaný poznatek dá aplikovat na lednice:
V době, kdy Brno provozovalo železniční vozy Aee z klimou (Fy Techklima), nám bylo zděleno, že nesmíme zkoušet kompresor pokud je venku méně než 5°C. Jako důvod nám bylo řečeno něco o špatném oběhu oleje v chladícím okruhu.
Jde o to, že olejové páry z kompresoru (každej pístovej kompresor plive nějakej olej) jsou nějak chladivem přenášeny skrzevá celej systém, a pak se srazí zpět v nádobě kompresoru. Ten olej asi tekutý chladivo váže na sebe a pak, až se z něj stane plyn, olej se usadí.

Něco o tom se píše i zde v reklamním prospektu:
http://www.fuchs-oil.cz/images/stories/ ... Reniso.pdf

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#43 Příspěvek od procesor »

Mám jednu skúsenosť:
Chladnička s automatickým rozmrazovaním vypne chladenie a čaká na teplotu kedy sa námraza bezpečne roztopí. V chladnej miestnosti sa tejto teploty nemusí dočkať. Preto v jednom neobývanom slabo vykurovanom priestore v zime neprevádzkujem chladničku.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#44 Příspěvek od Hill »

...ale že bývá v ledničce lepší program, než v televizi?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#45 Příspěvek od BOBOBO »

Jen pro zajímavost, mám dva starší mrazáky ve sklepě , kde je v zimě těsně nad nulou a fungují k plné spokojenosti . Je legrace , jak se zde na foru probrala "hluboce" jedna oblast , ale oblasti elektriky se tu takto zevrubně neprobírají , přestože by určitě velká část shlížitelů EB tyto pokecy přivítala . K praktické elektrice a elektronice to bývají jen vytržené kousky . Jinak je to legrace , ale sám nevím , jak bych přesvědčil ty , kteří nevěří , že bude-li okolní teplota +5°C , tak se kompresor chladničky opravdu , ale opravdu nerozběhne .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“