černé jističe

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#31 Příspěvek od milan222 »

kdyz by jste u me zapli svarecku na 230V tak v siti bude 95V a svetla zhasnou v pulce vesnice... :D (samozrejmne to je blbost) ale svarecky na 230V klidne zpusobi vypnuti modernich spotrebicu nebo to, ze hodiny zapomenou cas... i kdyz sousedi pouzivali na svarecku 230V prevodni trafo 400/230V tak to kolisalo... vyresil to nakup svarecky na 380V.
jo na vetev jede asi 20 baraku delka vedeni je az knam co jsme na konci asi 3km.
jistice mame cerne xy let stare nemnenene s hlinenymi kabely... mam pocit ze hlavni pripojka je taky hlinena... ja vzdycky rikam, ze kdyz misto kabelu z hliniku pouziju raselinu, tak to bude spolehlivejsi...
taky deda nedokaze pochopit, proc nadavam kdyz se prehriva hlinene vedeni... tvrdi mi, ze v panelakach to je uz 50 let a fungujeto a nikdo si neztezuje... tak sem udelal pruskum po znamych a z asi 12 bytu 3 maji hlinik a obcas padaji jistice...
jo a taky nechapu, proc cez vymnenil jistic 32A za 25A... to asi, ze tu uz nemame takove vykonne motory...
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#32 Příspěvek od vrky »

Černé jstiče typu IJV jsou lepší než bílé jističe s černou natahovací páčkou IJU. Párkrát se mi stalo že IJU vypadl na přetížení flexou a už nešel nahodit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Tie biele mam v byte a casto to vypadne, ked zapnem lab. zdroj.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#34 Příspěvek od PLV »

Rezisi, na traktorech jsem Petr 55. :D A s tím svářením si dělám legraci i když tedy nejraději svářím elektrodou rutilkou 3,2 a to tlustější železa proudem minimálně 120A. Tam se mi sváry nejvíce daří. Takové účko 100-150mm, svařené trafem proudem 120-160A je naprosto nerozebíratelný spoj. :lol:
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Crifodo »

milan222 píše:nechapu, proc cez vymnenil jistic 32A za 25A... to asi, ze tu uz nemame takove vykonne motory...
Podívej se na sazbu podle jističe za rezervovaný příkon a některý věci možná pochopíš :roll:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

milan222 píše: jistice mame cerne xy let stare nemnenene s hlinenymi kabely... mam pocit ze hlavni pripojka je taky hlinena... ja vzdycky rikam, ze kdyz misto kabelu z hliniku pouziju raselinu, tak to bude spolehlivejsi...
Hlavní přípojky z hliníku se dělají dodnes, jen to chce vhodnej průřez.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

A jinak o poměděný drát pro CO už skoro nezakopneš , robí se již černý a to většinou ... PS černé jističe mám zatím všude a dobře , že je takový na přívodu , Crifodo a i jiní pochopí ...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#38 Příspěvek od rezis »

BOBOBO píše:A jinak o poměděný drát pro CO už skoro nezakopneš , robí se již černý a to většinou ... PS černé jističe mám zatím všude a dobře , že je takový na přívodu , Crifodo a i jiní pochopí ...
S tím drátem jsem to četl. Doma CO2 nemám. Ale něčím potažen je holý úplně není.
Klasický černý jistič jsme měli. Pak se měnil přívod a borci už nám odmítli zaplombovat starý jistič. A strikně trvali na 25B. Takže krize....
neví někdo jaké jsou podmínky abych měl 25C ?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#39 Příspěvek od Crifodo »

C charakteristiku ti jako hlavní jistič odmítnou dát, to vůbec nezkoušej.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#40 Příspěvek od janousek »

Jistič se dá doladit šroubkem na spodku, ale musíš zkusit na kterou stranu pootočit.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#41 Příspěvek od Crifodo »

Hlavně si ten stržený lak na šroubku potom vyfotí soudní znalec, až budeš požadovat plnění od pojišťovny a soused taky :twisted:
k hlavnímu jističi se stejně nedostaneš, je pod zaplombovaným krytem.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#42 Příspěvek od milan222 »

Crifodo píše:C charakteristiku ti jako hlavní jistič odmítnou dát, to vůbec nezkoušej.
jo voni kdyz to mnenili nham, tak rikali, ze to neni Becko takze mame smulu... proc jim to vadi? hlavni je Bcko a v podruznych mam i jedno Dcko ale to uz se mnenilo za Cecko, protoze nebylo potreba takovehoto jistice...
ted nam budou prekladat elmner tak asi prijdeme o keramicke sroubovky 50A... asi nam strcej nozovky... muzou vubec pouzit ty sroubovacky? skrince nic neni a vypada jako z vyroby...
me napada ze ty nozovky jsou nebezpecnejsi... cikani nebo i kdokoliv jiny muze jednoduse prijit k urazu kdyzb oddela kryt, a taky se lepe pacha nelegalni odber... se akorad "cvakne krokodylek".
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#43 Příspěvek od BOBOBO »

Černému jističi zůstane vrch a kdo ví jaký je spodek ? Jeden čas jsem provozoval amatérský katr 7,5 kW a když jsem šel na plný průřez , tak pětadvacítka byla out . A to jsem doma všechno povypínal .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od ZdenekHQ »

Trošku odbočím - jistič OEZ LSN DC C2 je dvouamperový jistič, použitelný pro stejnosměrné i střídavé napětí podle následující tabulky ? V čem je jinej než klasickej jistič LSE ?

http://www.oez.cz/produkty/lsn-jistice-do-63-a-10-ka
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#45 Příspěvek od milan222 »

BOBOBO píše:Černému jističi zůstane vrch a kdo ví jaký je spodek ? Jeden čas jsem provozoval amatérský katr 7,5 kW a když jsem šel na plný průřez , tak pětadvacítka byla out . A to jsem doma všechno povypínal .
my mame taky katr s 7KW motorem a zatim se nezkousel... jak velka je pravdepodobnost ze ten katr bude schazovat jistic? bych pozadal o zmnenu pri predelavani hodin na jistic 3x 32A
aby se to pak nakonec nemuselo resit po cikansky... urazit viko pripojky a na nozovku svorku... to pak je jisteni 50A :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“