Jaký odpuzovač komárů?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#31 Příspěvek od Olchor »

S komáry taky bojuji, ale čuchat celou noc nějakou chemii se mi nechce.
Sítě v oknech jsou samozřejmost, ale občas nějaká mrška přece jen pronikne. Časem jsem vypozoroval, že když se nechají na noc pootevřené dveře od záchoda, ráno tam ta mrcha sedí a já ji plácnu. Četl jsem i učené pojednání o navigaci komárů a pach močoviny je přitahuje.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#32 Příspěvek od jogo »

A máš pravdu, načo v spánku čuchat chémiu, keď môžeme prírodu? :lol: :lol:

Píše sa tu, že samičky sú hluché ako peň - z nášho pohľadu.
Každý zvuk je v podstate rozvlnenie nejakého média. A následne všetkého, čo s ním prichádza do styku.
Čo ak tie samičky vnímajú tieto vibrácie troška inak, než my, dokonalí tvorovia?

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#33 Příspěvek od bastliar »

Použitie monotonneho ultrazvukoveho generátora, pravdepodobne vedie ku tomu, že si ho nespoja zo žiadnym nebezpečím a tak daný kmitočet ignorujú.
Pokiaľ by sa použila kvalitná audiosústava s kvalitnými vyškovymi reprákmi a najmä kvalitnou nahrávkou aktivity netopierov počas lovu, mohlo by to fungovať.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#34 Příspěvek od jogo »

V súvislosti s vôňami som si spomenul na starú radu proti muchám:
potrieť okenný rám octom.

Nikdy som nič podobné neskúšal, ale ak by to fungovalo, výpary octu zmiešaného s citrónom a levanduľou v miestnosti údajne nemajú rady ani komáre.

Vraj sa im nepáči ani vôňa muškátov či kocúrnika v oknách. Až tak, že o inváziách ani neuvažujú.

Taktiež som niekde čítal, že komáre nereagujú na žlté svetlo, takže vymeniť pri večernom posedení na terase žiarovku za žltú by za pokus možno stálo :)

Prípadným výsledkom sa poteším,
prípadne aj infu o stave farby okna po celoletnom make-upe :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#35 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takže složení RAC je Esbiothrin 3g - vzhledem k tomu, že jsem Raid ani Biolit spoustu let nekupoval, je možný, že dříve používali jiné složení a tím pádem méně účinné.

Distributor RAC Ultra firma Skyblue zřejmě zkrachoval(a), doména byla zaplacená do 18.06.2010 a je už mimo provoz, momentálně téměř třicetiletá majitelka s bakalářským titulem je zřejmě na mateřské či jiné "dovolené". 8-)

Krabičku jsem našel v autě v kufru. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Lukas-Peca »

jogo píše:Vraj sa im nepáči ani vôňa muškátov či kocúrnika v oknách. Až tak, že o inváziách ani neuvažujú.
Muškáty v okně máme a komáři na ně kašlou :)
U nás v paneláku se komáři rojí z šachty se stupačkama, takže zavřená okna nepomáhají. Nejspíš lítají komínem vzduchotechniky ze sklepa, kde je vlez někam do kanalizace.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#38 Příspěvek od jogo »

Lukas-Peca píše:
jogo píše:Vraj sa im nepáči ani vôňa muškátov či kocúrnika v oknách. Až tak, že o inváziách ani neuvažujú.
Muškáty v okně máme a komáři na ně kašlou :)
U nás v paneláku se komáři rojí z šachty.....
Práve že nekašlú - nemôžu von :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak jsem našrouboval Biolit se stejným složením a mám opět pocit, že komáři měli v noci rojení. Nekoušou, ale piští. Jsem z toho blázen...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#40 Příspěvek od helios »

Ja používam už druhým rokom s úspechom prípravok "Kontakt". Je to koncentrát, riedi sa 1:100 vodou. Likviduje komáre, muchy, blchy a podobné breberky. Účinnosť vnútri vyše mesiaca. Vonku ak neprší tiež. Nesmrdí. Obsahuje Cypermethrin a Piperonyl butoxid. Rovnaký sajrajt používajú pri postrekoch z lietadiel a áut pri plošnej likvidácii komárov. A na rozdiel od tých smradov do zásuvky ma z tohto nebolí hlava. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#41 Příspěvek od jogo »

Doma v tomto máme určitú disciplínu - niekedy sa nestačím diviť, koľko strach veľa zmôže :lol: :lol:
- tam kde je non-stop otvorené, sú sitá - trocha som ich zháňal - sú jemnejšie ako bežné - ktosi mi raz povedal že cez bežné totiž komáre prelezú, ale neskúmal som to, na čo by sa trápili, keď rám aj tak tesne nesedí :D
- ak je to ozaj nutné, ostané sa otvorí iba v prípade tmy v miestnosti a so záclonou - proti kamikadze preletom
- niekde máme aj muškáty - ale nie za týmto účelom :D
no a keď sa náhodou ukáže nejaký komár, čo je v lete skoro každý večer :D tak dajú v spálni do zásuvky ten tepelný odparovač na vankúšiky. Momentálne zelené (vidím zmenu, mávali sme nejaké modré) Biolit - bližšie označenie tu niet
a zhľadom na vysokú úzkostlivosť tu ostatných a že to vôbec používajú, to bude asi aj účinné. Akurát by sa zišlo, keby ich nejaký strach donútil to z tej zásuvky potom aj vytiahnuť :D

edit: (písali sme naraz)
V prípade potreby je ten Kontakt aj bežne dostupný?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#42 Příspěvek od helios »

Kontakt je zohnateľný, len dosť obchodníkov ho ešte nepozná. Po mojich upozorneniach ho už mávajú na sklade. :D
Obrázok v strašnej kvalite prikladám.
Přílohy
kontakt.jpg
Kontakt
(74.32 KiB) Staženo 57 x
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#43 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Byl Jsem požádán Manželkou,abych zde na Foru vyčmuchal nějakej jednoduchej návod na tyto Bestie,no a logicky Jsem narazil na toto téma. Tady na Ostravě se oběvili nějací New-Komáři,nějakej jinej druh,než ti Old-český.Jsou vo něco větší a když se na ně kouknem lupou,má to jemně žlutý pruhy něco jako vosička a stát ráno na zastávce a čekat na městskou dopravu je horor to jejich Kamikaze na lidičky.Normální Old-Komářice bodne-cucne-dva dny to škrábem a je klid,ale tyhle.to je katastrofa ! U dítěte to je v počátku něco jako větší ošpice,pak se to podebere a nakonec z toho je dírka,něco jako po neštovicích ! Bydlím ve čtvrtém patře a vcelku doposavad byl klídek,tak vysoko se asi těm Bestiím nechtělo,ale do té doby,než si vo patro vejš dal na balkon soused právě onu VF-lapačku.No,zcela určitě to ty Mršky přitahuje do té vejšky,ale cestou si nějak začly všímat i mejho kvartýru a to Mě nějak štve ! Dostal Jsem radu: Koupit si láhvičku Alpy a do ní nechat vyluhovat hřebíček,(jo právě ten,co si dáváme do svařáku) a nechat to v každé místnosti. Hmmm,učinil Jsem tak dle rady a můžu v klídku opět chrápat celé noci,takže doporučuji tuhle medicínu !!!
EXA

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#45 Příspěvek od bastliar »

Insectivoro je vcelku macek
http://www.youtube.com/watch?v=NhxjgC1mn-Q

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“