Problematika zemnenia a tienenia

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zyggurat
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2005, 01:00

#31 Příspěvek od zyggurat »

Ajajaj som sa sekol s tym trafom, myslel som ze je to trieda A ale dnes som to pozeral a je na nom napisane Bezp. rad B :? aky je medzi tym vlastne rozdiel? B je horsie od A?

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#32 Příspěvek od pole »

To B cko je tusim vinute na kosricke bez prepazky. Jednoducho je najprv navinuty primar potom vrstvy izol papiera a sekundar. Teda by to uz nemala byt dvojita izolacia.

Uživatelský avatar
zyggurat
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2005, 01:00

#33 Příspěvek od zyggurat »

pole píše:To B cko je tusim vinute na kosricke bez prepazky. Jednoducho je najprv navinuty primar potom vrstvy izol papiera a sekundar. Teda by to uz nemala byt dvojita izolacia.
Tak bud sa mylis, alebo to je nejake divne trafo lebo je to na kostricke s prepazkou: primar,prepazka a nad primarom sekundar :roll: tak ja teraz fakt neviem :roll:

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#34 Příspěvek od pole »

Odfot to a daj to sem.

Uživatelský avatar
Jessy
Příspěvky: 87
Registrován: 29 dub 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Jessy »

jopein píše:Ani nemluv , já jsem jednou nechal protavit prodlužovačku na el.vařiči , málem hořelo :(
Já sem myslel něco takového , ale nechci opravdu odvádět debatu jiným směrem.
http://www.elima.cz/view.php?cisloclanku=2004072201
Pred casem jste na foru mluvili oproud. chranicich ...
Nemas nahodou nejake info, jak to vubec funguje? Nikde to neni vysvetleno ...
Jak ten chranic pozna, ze se jenom nepripojiol dalsi spotrebic? Ledaze se tam ten proud nejdriv nastavi ...

Uživatelský avatar
Jessy
Příspěvky: 87
Registrován: 29 dub 2007, 02:00

Nebezpec. . brum?

#36 Příspěvek od Jessy »

Crifodo píše:na problematiku stínění i ochranného zemnění vyšlo někdy v 90. letech celé číslo modrého AR, z hlediska zvuku i z hlediska ochrany před nebezpečným napětím. Nebudu tu tvrdit že u věcí pro vlastní použití to všechno fanaticky dodržuju :) ale u přístroje pro cizího majitele by mě to asi dost kazilo klidný spánek, takže bych to dílo asi pak radši donesl reviznímu elektrikářovi, aby na to udělal výchozí revizi - ono těch muzikantů co skončili na pódiu už několik bylo :cry:
Provedení s dvojitou izolací řeší bezpečnost i zemní smyčky (prodávaná trafa mají na obalu značku dvojité izolace - dva čtverečky v sobě), ale neřeší indukovaný brum a kapacitní brum z primáru na sekundár. Skříň se dá stínit i třeba polepením Cu/Al fólií, trafa se dělají s fólií mezi primárem a sekundárem a proti namodulovanému brumu v síti se diody v usměrňovači přemosťují kvalitním keramickým kondenzátorem.
Jak píše Pole, někdy je to ale stejně ještě detektivka, ale řešit to kompromisem z hlediska bezpečnosti je tahání čerta za nohu :evil:
někdy se ale i odborníci hádají jak to vlastně je (http://www.elektrika.cz/diskuse/elektro ... 7041134876)
a o výrobcích co prodávají třeba Rákosky je hanba mluvit!!! to je na kriminál na místě a ihned, třeba světla na vánoční stromeček!

Mel si na mysli ze takove nainduk. brum nap. muze byt zivotu nebezpecne?
Jsem uz nejakou dobu ze skoly ven ale zatim jsem se s tim nikdy nesetkal , a ani se mi nestalo ze by se na sekundaru naindukovalo vetsi nap. jak melo byt ... Muzes to podrobnej vysvetlit ? Dik

míra22

#37 Příspěvek od míra22 »



Uživatelský avatar
Jessy
Příspěvky: 87
Registrován: 29 dub 2007, 02:00

#38 Příspěvek od Jessy »

Aha, tak to jo ....
Dik za info

Odpovědět

Zpět na „Poradna“