PMI-80

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od Andrea »

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod ... IN2HEX.EXE
Ale název souboru musí být max. 8 znaků

Uživatelský avatar
precizek
Příspěvky: 105
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#32 Příspěvek od precizek »

BIN2HEX.EXE mi WinXP nedovolí otevřít a to ani jako samostatné okno. Zkusím najít nějaký další program na překlad z bin do hex.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

To máš divný XP, mě funguje.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#34 Příspěvek od Zirafka »

Co zkusit jiný program, některé jsou určené přímo pro Windows XP ;-)

Jinak ten program od Atmelu normálně funguje i pod Windows XP SP3, puštěné přes CMD.

Uživatelský avatar
precizek
Příspěvky: 105
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#35 Příspěvek od precizek »

Tak jsem se to konečně odhodlal dodělat. Kdyby si chtěl někdo náhodou postavit PMI-80,tak dávám na stažení v zipu soubory *bin + *hex,které je potřeba naprogramovat do paměti MHB8608,nebo MHB8708C. Děkuji všem za užitečné rady a převodní programy. :)
Přílohy
PMI80.zip
(2.1 KiB) Staženo 132 x

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#36 Příspěvek od Zirafka »

:-)

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#37 Příspěvek od mihal »

Hlavne sa potom pochval, jak Ti to PMI beha :D

EDIT: A co DPS, mas?

Uživatelský avatar
precizek
Příspěvky: 105
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#38 Příspěvek od precizek »

PCB mám v plánu vyrábět o víkendu. Bude oboustranný,ale bez prokovů. Chci to vyřešit tak,že místo prokovů budou použity vývody součástek. Prostě některé budou zapájeny z obou stran. Stejně tam budou veškeré IO v paticích a patice se celkem dobře pájí z obou stran. Akorát mi pije krev to napájení... 4 dráty na takovou hračku. Pohrávám si tady s myšlenkou narvat na tu desku nějaké měniče + ještě spínání napětí ve správném pořadí. Místo na tento "blok" by na desce bylo i při dodržení původního rozmístění součástek. :)
Naposledy upravil(a) precizek dne 28 kvě 2010, 19:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#39 Příspěvek od Crifodo »

Takovou součástku pak prakticky bez demolice nevyměníš. To už snad radši milion propojek vedle.

Uživatelský avatar
precizek
Příspěvky: 105
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#40 Příspěvek od precizek »

To nebude zas tak horké. Mimo hromady IO (a ty budou všechny v paticích) je tam jen pár tranzistorů (většina na spínání LED displeje),2ks FRB konektorů a nějaké kondíky + odpory. Tady nějaká "demolice" nehrozí.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#41 Příspěvek od mihal »

Ja som hladal predlohu dps, no nasiel som len akusi upravu, je to len jednostrana a prepojky, myslim ze to bolo na cnc webe, no kvalita nevalna.. Mas aj nieco lepsie?
Přílohy
dps.JPG
(117.94 KiB) Staženo 126 x

Uživatelský avatar
Rezy
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2010, 02:00

k tomu programování

#42 Příspěvek od Rezy »

nedavno jsem si z nouze musel něco napsat pro své PMI 80 (řídím si s tím magnetoterapeutickou pomůcku na koleno) a tak jsem slídil po asm80, je jich plno a běžně generují Intel Hex soubory. Jen bych upozornil, že ASM pro Z80 je ještě víc a ten bych pro první programátorské kroky nedoporučoval. Doporučil bych si pořídit simulátor epromky, pak jde ladění trochu od ruky.
Ručním programováním (psát si kod na papír a podle tabulky překládat je otročina)

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#43 Příspěvek od kelley »

Slaboproud jsem si dodělával dálkově na SPŠE Brno a PMI80 jsme tam taky měli.

Na Aukru je pěkný kousek v.č. 0092, ale za 2222Kč

Ale hlavně mě zajímá tahle věc: nevíte jestli MH1082, dekodér a budič displeje, byl to původní návrh Tesly, nebo ten obvod od někoho okopírovali ? Zahraniční ekvivalent se mi nepodařilo najít (koupit se pořád občas dá, zajímá mě to spíš z historického hlediska).

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#44 Příspěvek od vaclavpe »

precizek píše:PCB mám v plánu vyrábět o víkendu. Bude oboustranný,ale bez prokovů. Chci to vyřešit tak,že místo prokovů budou použity vývody součástek.
Jake rozmery ma ta deska ? Mozna by to Cinani udelali za rozumnou cenu. Pokrocil jsi nejak od kvetna ?
precizek píše:Pohrávám si tady s myšlenkou narvat na tu desku nějaké měniče + ještě spínání napětí ve správném pořadí.
To spravne poradi je jake ? Ptam se z toho titulu, ze premyslim nad zdrojem pro PMD85 - tak u zdroje EA1605 zadny sekvencer pro napajeni neni...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od jjilek »

precizek píše: Mám trošku zmatek v těch Epromkách. Viděl jsem,že někde ta s okýnkem vůbec není (MHB8708C),ale je to asi přímo z výroby v 8608/xxx,která nemá okno a je celá v plastu. ............ Myslím,že do MHB8608 bych to asi ani nešlo naprogramovat,nebo ano?
Nikdo na tenhle dotaz tady neodpověděl, takže doplňuji: MHB 8708C jsou mazatelné EPROM, můžeš do nich nahrát co potřebuješ a kdykoliv zase UV výbojkou smazat. Nejde to ale do nekonečna. MHB 8606 jsou z výroby naprogramované EPROM, nepamatuji se, že by je Tesla někdy prodávala nenaprogramované a nelze je smazat. Jinak jsou oba typy v aplikacích na 100% záměnné.
Pro PMI se používaly nejrůznější zdroje, které dodávaly potřebná napětí. Něco dělali v ZPA (EA1605), něco pražská elektronika (už se na název přesně nepamatuji, použitelný zdroj určený pro PMD 85 dělala bratislavská Tesla a něco dělaly Slušovice po vzoru EA1605. Tam ovšem zdroj ošidili, neosadili všechna napětí a dali tomu polooválnou skříň. Jeden takový historický zdroj u mne leží a někde bych našel i poněkud rozebraný EA1605, který by šlo opravit.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“